Modlitba za mlčení

Modlitba za mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250628/bmid_modlitba-za-mlceni-Rsm-250628.jpg 4 693 184

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Pray for Silence , 2010

Awča
13.07.2020 5 z 5

Četla jsem bezprostředně po prvním díle, autorka si drží úroveň, kniha se čte snadno, hlavní vyšetřovatelku mám ráda, i její kolegy. Tentokrát to na mě bylo možná až moc brutální, ale naštěstí se paní spisovatelka nevyžívá v líčení ukrutností. Prostředí amišů je stále velmi zajímavé, jdu hned na další díl, i když mi po čase ase budou trochu splývat.

Alizon
01.06.2020 5 z 5

Koupila jsem v akci balicek sesti dilu (e-kniha) a rozhodne nelituji. Omylem jsem (diky podobnym nazvum dvou prvnich dilu) zacala dilem druhym ... a zjistila to az nekde ve treti kapitole, ale uz se mi kniha nechtele odkladat - tak byla napinava. Pribehy jsou samostatne, takze to nastesti moc nevadilo a pri naslednem docteni prvniho dilu jsem mela o to zajimavejsi odkryvani toho, co se vlastne Kate ve 14 letech stalo. Detaily ze zivota amisu jsou zajimave, Kate spravnacka, ktere fandite a romanticke duse tu maji Johna Tomasettiho. Jen aby to mezi tema dvemu nesklouzlo do prilis ruzove sladarny. Nebo naopak neskoncilo hodne spatne. Za me spokojenost a dalsi oblibena serie.

gigi77
16.05.2020 4 z 5

Amišské prostředí je dost zajímavé už samo o sobě a v rukou této spisovatelky dostává další rozměr, který nezklame. První díl Slib mlčení mi svíral útroby bez ustání, oproti němu zde autorka malinko zvolnila, proto dávám 4 *. Thrillerová série je však skvělá, určitě stojí za přečtení, jedu si pro další díl. Hlavní postava Kate mě prostě baví ...

moudivlacek
16.04.2020 5 z 5

Velice dramatický a hlavně drastický příběh o neopětované zakázané jednostranné nevinné lásce a na druhé straně o zneužití prostého ale upřímného citu a neúctě člověka k člověku a zneužití nevinnosti mladé dívky.
Je tu také díky případu zase poodhalení soukromí Kate i Johna, ani jeden není v lehké situaci a oba dva si prožijí své.
Jsem zvědavá na další díly.

kasavubu
15.04.2020 4 z 5

Velmi zdařilé pokračování série. Bylo to čtivé, zápletka dobře vystavěná, jen jsem asi čekala trochu jiné rozuzlení i vraha.

ZuK1
13.04.2020 5 z 5

Moje první knížka z amišské série, objevené díky Databázi knih a pozitivním komentářům uživatelů. A nemohu s nimi nesouhlasit, velmi čtivé, napínavé a už se těším na další pokračování ... (to úplně první se mi bohužel sehnat nepovedlo).

Nikkaa
05.04.2020 5 z 5

Jako vždy super počtení, už se těším na další knihu jelikož čtu tak nějak napreskáčku, alespoň ty starší díly...

bezzink
31.03.2020 3 z 5

Druhy dil jsem precetla za 2 dny, takze ano, knizka je hodne ctiva, ma to spad, opet zajimavy dej. Kazdopadne ty vrazdy byly otresne a motiv mi prisel fakt az skoro nerealny. Nedobre se mi cetlo ohledani mista cinu a prubeh pitvy. Myslim, ze snesu hodne, ale tohle uz je pro me za limitem. Plus co ten alkohol? To je jako bezny, ze poldove takhle nasavaj? Tak asi proto vsechno ty 3 hvezdy, jednicka se mi libila vic.

Knihomol2108
18.03.2020 5 z 5

Skvělá, číhá. Doporučuji.

iška
17.03.2020 4 z 5

Ano, i druhý příběh série se četl dobře. A já určitě již tuto sérii neopustím.

Janaves
02.03.2020 4 z 5

Tento díl byl drsný a také smutný. Ale líbil se mi a určitě si přečtu další příběhy o Amiších.

ladyka
17.02.2020 4 z 5

Do tohoto dílu jsem se pustila téměř hned po dočtení prvního, byla jsem zvědavá, jak bude série pokračovat a zda autorka udrží tempo. Doufala jsem v nějakou přidanou hodnotu a dočkala se spíše solidní obdoby prvního dílu - opět značně zvrhlé vraždy a opět se sexuálním prvkem. Přišlo mi, že Kate tak trochu stagnovala a autorka nevyužila prostoru jít víc do hloubky, spíše tak omílala již dříve uvedené. Za to v hodnocení ubírám jednu hvězdu a doufám, že další případ už bude zcela jiný, ráda se do něj někdy pustím. A pro ty "nepolíbené" sérií o policistce Lacey od S. Bolton-zkuste i tuto řadu, přijde mi v něčem podobná (sice ne z amišského prostředí) a dokonce ještě o hvězdu lepší.

Lumír23
25.01.2020 4 z 5

Bylo čtivé, poutavé, ale přesto mě závěr trochu zklamal. Čekal jsem trochu jiné rozuzlení a hlavně, jiný přístup místních šefirů...

Irena77
20.01.2020 5 z 5

Druhý díl je stejně výborný jako první. Přečteno jedním dechem, co víc dodat.... Prostě super kniha.

avicha
01.01.2020 5 z 5

Plně souhlasím s pepa4081, jen bych opakoval co tu bylo perfektně sepsáno.

pepa4081
31.12.2019 4 z 5

Tento druhý díl jsem přečetl za jeden den. Líbí se mi, že policisté se věnují především klasickému vyšetřování a vedlejší linie příběh jen stručně doplňují. Není zde nic navíc, co by nudilo a stránky ze života Amišů děj příjemně zpestřují. Policisté jsou sympatičtí, jen Kate a John by mohli omezit přísun vodky (v práci a za volantem!!!). Zločin a jeho pohnutky zde jsou obzvlášť odporné. Kdo to snese, může se opět těšit na výbornou detektivku. Autorku si přidávám do oblíbených a doporučuji.
Velmi uspokojivé.

smithynka
30.12.2019 5 z 5

Ani u druhého dílu jsem se nenudila. Příběh mě bavil. Byl zajímavý, čtivý.

Petrasuvicka
29.12.2019 3 z 5

Případ jako takový je dobrý. Začátek navnadí neotřelou a brutální vraždou. Jenže později se tam začne objevovat řada klišé, která se opakují až do poslední stránky. Nevyřešené tajemství vyšetřovatelky, psychické trauma a jak by rozsápala pachatele, který je ztělesněné a nejčerjěnšjí zlo. To se tam opakuje neustále a snad každá druhá stránka obsahuje připomínku "Vím to, protože jsem byla amiška". Víc mi ale vadila naivita vyšetřování. Jako čtenář, který už má pár thrillerů za sebou, jsem nechápala, proč některé kroky a prověření neudělali hned na začátku a trvalo to X kapitol, než se k tomu vůbec propracovali. Řada věcí mě jako čtenáře napadla hned, takže výsledek pro mě vůbec nebyl žádným překvapením. Nakonec samotná brutalita a mučení obětí nemělo pro děj smysl. To v průběhu pátrání ztratilo význam. Za mě průměr. Čtivé ano, ale iritujících věcí tam bylo dost.

daja51
19.12.2019 5 z 5

Další kniha od této autorky a zase pecka - opravdu nesmírně čtivé a až do poslední stránky napínavé - všem milovníkům napětí vřele doporučuji.

anája
02.12.2019 5 z 5

Opět perfektní thriller. Krásně se čte , je to napínavé a dojemné zároveň.. Sympatičtí vyšetřovatelé.