Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/bmid_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 5 477 140

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Her Last Breath , 2013

work
26.03.2024 5 z 5

Přemýšlím, kde bych našel nějakou slabinu, ale žádná mě nenapadá. Autorka sérií s Kate Burkholder nastavila laťku hodně vysoko a tahle knížka je v ní zatím nejlepší. Linda Castillo pokračuje ve vyvražďování amišské komunity v pensylvánském městečku Painters Mill. Nevím, kolik má obyvatel celkem, ale pokud to bude tímto tempem pokračovat a budou vycházet další díly, zákonitě bude muset svoji hrdinku přestěhovat do nového místa, aby bylo kde brát oběti.
Příběh je pomalý, žhne jako řeřavé uhlíky a nikam nespěchá. Téma je těžké a hned na prvních stránkách sugestivně popsaná dopravní nehoda, při které zemřou děti, se nelehce vstřebává. Příběh pak doutná dál v pomalém a vyrovnaném tempu, je dost času na načtení postav, které jsou uvěřitelné, dialogy jsou k věci, hluchá místa neexistují. Jako by se tentokrát autorka víc zaměřila na dění v ortodoxní komunitě, vztahy a pohnutky současné i minulé, a zápletka byla jen záminkou k vystavění něčeho hlubšího a člověk skoro zapomene, že vlastně čte detektivku. To je mu připomenuto zase až ve finále, ale to si přečtete sami. A nesmím zapomenout pochválit i výborný překlad. Tohle se opravdu povedlo.

Olča220
19.02.2024 5 z 5

Je tak osvěžující číst sérii, u které je každý díl minimálně stejně dobrý, jako ten předchozí.

Lethania
30.01.2024 4 z 5

Trošičku slabší díl, ale jinak Kate válí! Jsem ráda, že jsem narazila na tuto sérii, protože je mimořádná.

Toňula
21.12.2023 4 z 5

Opět Kate Burholderová a opět zločin spojený s amišskou komunitou a opět velmi zdařilý thriller. Těším se na další setkání.

Friedulka
08.11.2023

Prostředí Amišů je zajímavé a neokoukané, líbily se mi popisy – zvyklosti této komunity, jejich obydlí, hospodářské budovy, oblečení (pověstný kapp a zpod něj se deroucí prameny vlasů)... Samotný případ mi připadal nedotažený, jeho rozuzlení uspěchané.
Obávám se, že další a další případy umístěné do náboženské skupiny Amišů, ztratí na originalitě a budou se s drobnými variacemi opakovat.
Nicméně oceňuji autorčinu výbornou znalost prostředí, včetně užité pensylvánské holandštiny (správněji pensylvánské němčiny), jež přidává určitě na autenticitě.

Ivanule
02.09.2023 5 z 5

Tak musim říct,že tento díl byl oproti minulému daleko víc napínavý,no co napsat,abych nic neprozradila,tak snad jen to,že se snad o někom dozvíme trochu něco víc a taky zde bude opět případ,který me tentokrát opravdu zasáhl už tím,jak ho autorka vymyslela...Směle do čtení této knihy,určitě neprohloupíte:)

apq
18.08.2023 5 z 5

Další zajímavý a napínavý thriller od autorky. Závěr byl velice nečekaný a překvapil mě.

danica6371
26.07.2023 2 z 5

Vadí mi dvě věci. Jak neustále několikrát v knize čteme úvahy o vztahu Kate a Johna, jací jsou, jaká je jejich minulost, jako jsou komplikovaní... V páté knize je to už opravdu otravné a přiznávám se, že to přeskakuju. A pak mi vadí celkově ta romantická linka. Moc mi to k té knize nesedí a přijde mi to pořád trochu kostrbaté... Ale jinak to docela jde :-)

m_martina
11.06.2023 5 z 5

Začátek knihy je dost brutální a tragický. Jinak je ale zase kniha čtivá a já mám Kate Burkholderovou ráda. Proto dávám za tohle výborné čtení pět hvězd a v dalších případech budu určitě pokračovat.

Evule *
06.05.2023 5 z 5

Čtivé a napínavé, závěr pro mě překvapivý a nepochopitelný. Díl od dílu lepší a lepší. Jsem moc rada, že je napsano tolik dílů a stále přibývají.

katka.oo
23.04.2023 5 z 5

Další perfektní a velmi čtivý díl s Kate z amišského prostředí, nemám nic co bych vytkla, skvělé čtení za 5* a ráda budu pokračovat ve čtení celé série.

Babo
23.02.2023 4 z 5

První kniha od autorky. Celkem pohodové čtení,i když jde o detektivku . Pro mě takový lepší průměr.

Čmeláček
07.02.2023 5 z 5

Nehoda není náhoda a v tomto případě jde dokonce o vraždu. Linda Castillo mě nezklamala a Kate Burkholderovou mám docela rád. Co vždycky ocením, je náhled do života Amišů. I když sám bych tam s nimi žít nechtěl, ani za nic! Kniha je ale vynikající, takže míň než pět stars nedám :).

minirock
05.02.2023 5 z 5

Když je ženská amiška a ještě k tomu pěkná tak, že se za ní otáčejí i neamišové, může z toho být pěkná polízanice. A přesně taková začíná dopravní nehodou, při které zemřou v troskách bryčky tři amišové - otec a dvě děti. Viník ujede aniž by zraněným poskytl pomoc. Pátrání po něm se ujímá Kate Burkholderová se svým týmem. Jediným přeživším je osmiletý David, jehož matka je Kateinou nejlepší přítelkyní z mládí. O to větší zájem má Kate na vyřešení případu. Ovšem čím více pravdy Kate odhaluje, tím víc zjišťuje, že nic není jak se zdá. Navíc se ve starém silu najdou zpráchnivělé kosti člověka, který byl zastřelen brokovnicí a stopy k vyřešení případu vedou ke Kate a její rodině. A do toho všeho ještě Tomasetti koupí dům a začíná jej zvelebovat. A zřejmě ne jen pro sebe ..... Na Kate se toho ze všech stran řítí nějak moc. Ustojí to ? Najde vraha dětí a manžela staré kamarádky? Skvělý díl od kterého se těžko odcházelo.

uzivatel6305
30.01.2023 5 z 5

Tak tento díl byl snad ještě lepší než ty před tím. Paní Castillo prostě umí vtáhnout čtenáře do děje od první stránky, žádné postupné seznamování, ne, hned na věc. A to je prostě vončo! Příběh opět napínavý, proti lidskosti, propletenec, pořád se něco děje, minulost, přítomnost, vztahy, přátelství, láska, zklamání…. Jednoduše všechno. A do toho Amišové a vy tomu všemu věříte… Za mě pecka a velké doporučení.

Majulle
05.01.2023 5 z 5

Právě jsem dočetla tento díl ze série s Kate, kniha měla jak "romantickou" zápletku tak i napínavý případ. Místy je popsán život Amišů tak je to také zajímavé spestření knihy, určitě doporučuji. Do poslední chvíle jsem netušila kdo za celým případem stojí a kdo je vrah..:)

Janek
01.12.2022 4 z 5

Na základě doporučení jsem četla pouze tuto knihu ze série. A i když mi některé střípky chyběly, tomu zásadnímu v příběhu jsem rozuměla. Styl i překlad hodnotím na výbornou, i příběh byl dobře koncipovaný - nechyběly emoce ani napětí. Ale proč, proč ten přestřelený závěr jak ze špatného amerického filmu? Poitnu beru, ale schopnosti náčelnice ze všeho se oklepat, nepřežitelné přežít a dotáhnout celou záležitost do konce... to už má k uvěřitelnosti hodně daleko. Škoda toho závěru.

ivoiro
25.11.2022 5 z 5

Po delší době se ke mně dostala opět knížka z této série. Vyjadřuji velkou spokojenost protože se jednalo o velice příjemně počtení. A těším se na další pokračování. Jak dopadne dávný hřích hlavní hrdinky?

Koka
06.11.2022 3 z 5

Napětí v jinak docela banálním příběhu udržuje pouze ta ustavičná konfrontace amišského a neamišského stylu života, myšlení, vyznávaných hodnot. Amišská komunita je vykreslena jako otevřeně tvrdá, nesmlouvavá, nezáludná a přímočará, o to více překvapí závěr, odhalující schopnost zničující přetvářky jinak naprosto "upřimných" a bohabojných lidí. Ale díky návodnému "spoileru" - textu, napsanému nahoře na obálce, jsem až tak překvapená nebyla. Kreslené ilustraci na obálce nerozumím - objekty na obrázku nijak neodpovídají v textu popsané dopravní havárii.

čef
29.10.2022 5 z 5

Vše je v této knize na svém místě, amišové se modlí a různě pobíjí a naše hrdinka má co dělat, aby se v tom všem vyznala a vyvázla ze všech nebezpečí i své minulosti. Ještě že má kolem oddané spolupracovníky a tajného milého. Kniha dobře zapadá do série a její fandové to dobře vědí.

amišové thrillery pro ženy

Linda Castillo
americká, 1960
2014  90%Slib mlčení
2015  89%Modlitba za mlčení
2017  90%Ztracené děti
2016  90%Střípky ticha
2018  91%Do posledního dechu

Kniha Do posledního dechu je v