Případ pro exorcistu

Případ pro exorcistu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468762/bmid_pripad-pro-exorcistu-CVl-468762.png 4 321 88

Detektivní román s hororovými prvky se odehrává na moravském venkově. V kostele v jedné moravské vesnici je na oltáři nalezeno nahé tělo mrtvé dívky, které má na různých místech vypálená magická znamení. Je mrtvá dívka obětí nějakého temného, satanistického obřadu? Mezi podezřelé se dostává místní farář. Ale stopy vedou i na olomouckou univerzitu...... celý text

Hoblinka
11.04.2021 5 z 5

Děkuji Městské knihovně Praha za zpřístupnění této skvělé detektivky. Přečteno jedním dechem, napínavé, dechberoucí.

Alto98
08.04.2021 3 z 5

Napínavé, prostředí Olomoucka je fajn. Ale zápletka je opravdu nevěrohodná a překombinovaná.

Marla
06.04.2021 5 z 5

Jakto, že jsem Michala Sýkoru a jeho detektivky objevila až teď? Já, detektivková knihomolka! Určitě to bude tím, že nekoukám na televizi, protože filmová zpracování, která jsem objevila také teprve teď jsou stejně povedená jako literární předlohy. Takže :zábavné, uvěřitelné, napínavé čtení a Klára Melíšková v roli majora Výrové je třešnička na dortu.

gallovl
31.03.2021 5 z 5

Dobrá česká detektivka, navíc z mého rodného kraje, takže jsem se cítila jako doma - trochu jsem tušila, jak se věci mají, protože jsem viděla tv seriál. Jako bonus je třeba zmínit dobré vystižení venkovské "idylky".

Pebra
29.03.2021 4 z 5

Podotýkám, že jsem jako čtenář detektivek naprostý břídil, tenhle žánr kvůli roztržitosti a taky odporu k vraždám nejsem schopná pojmout. Exorcista je moje druhá detektivka, kterou jsem dočetla do konce a kupodivu se dobře bavila. Sice jsem se musela několikrát vracet a znovu lovit ta jména, která mi stále vypadávala z paměti, navíc Pánek dvakrát, Jan a Jiří, bože to bylo na mou pozornost fakt náročné... Seriál jsem neviděla, hodnotím knihu. Líbila se mi, byla jsem napnutá, odolávala jsem touze poskočit na poslední stránky. Autor mě několikrát rozesmál při skvělém popisu hanácké vesnice, nejen na začátku, ale absurdní scéna v kulturáku na konci byla výborně švejkovsky česká. Nemůžu dát plný počet hvězd proto, že je mi líto těch nešťastníků, kteří v knize byli zamordovaní, i když si je autor doufám vymyslel.

LuckaH2
17.03.2021 4 z 5

Pred lety jsem videla serial se skvelou Klarou Meliskovou, ale knihu jsem prvně cetla az ted. Super detektivka. Dobře popsané prostředí mistopisu Olomouce a spol. Ke konci, kdyz uz pachatele byli u vyslechu, jsem skoro nedychala. Je mi tale sympatické, ze policiste zde jsou normální lide, se strachy , nevi vždy vše...

brabofka
26.07.2020 5 z 5

Trochu jsem se bála toho, že už jsem to viděla. A překvapivě mi to sedlo tak nějak dohromady. Zápletku už jsem si nevybavila, takže mi svítat začalo celkem pozdě. Nicméně Výrová-Melíšková, Horová-Voříšková, Vitouš-Krobot fakt sedli, i ten Edelweis. Za mě příjemná detektivka. Opět jsem se ve výběru nespletla. A jdu hledat další.

PetK
19.05.2020 4 z 5

Ve srovnání se "severskou školou" je to takové milé, trošku naivní a nekomplikované. Pěkně udělané audio, za pár hodin hotovo. Dám si i další díly, ale asi mně to úplně neutkví. K procházce nebo úklidu cajk. :-)

bookwoman
13.05.2020 4 z 5

Fajn detektivka, která se dobře četla. Měla zajímavý děj a líbilo se mi, že se odehrával ve vesnickém prostředí.

majavcelicka
07.03.2020 4 z 5

Kniha se četla lehce. Příběh byl zajímavý, akorát, že já tušila trosku odkud vítr vane a jednoho z vrahů jsem od půlky knihy tušila. (Neviděla jsem televizní verzi). Jinak autora si uložím, kniha se mi stylem psaní velmi líbila.

Kitty
29.01.2020 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a proto jsem od ní čekala více. Líbila se mi styl, propracovanost postav, dialogy. Jinak jde o průměrnou detektivku, místy zas až zbytečně zacházející do detailů (na celou stránku, co si hrdinka pouštěla za písničky). Dějová linka mě trochu zklamala. A navíc jsem objevila v textech chyby :(

Corso
17.12.2019 4 z 5

Kratko po sebe som si dal dvoch ceskych autorov detektivok. Kym Goffov Muz s unavenyma ociam bol chladny, realisticky, drsny v duchu modernej "severskej" skoly, a nesadol mi az tak... vravim si, dam hned dalsieho a uvidim. Prekvapivo pan Sykora ma podla mna blizsie ku klasicky podanej detektivke a pripominal mi staru skolu. Postavy su akesi zivsie, prijemnejsie, ludskejsie, (uz len taky obecni policajt Nemrava) zapletka je spravne tajomna, naslo sa aj par naozaj hrozostrasnych scen. Styl a forma je presne taka, ako to mam rad. Domace prostredie je vzdy plus. V skratke nejak mi to lepsie sadlo. Takze zatial co u Mika Syroveho si vravim "snad mozno raz dalsi diel skusim", pri Marii Vyrove si vravim "chcem dalsi pribeh urcite". (Hned po tom ako precitam vianocne darceky, je totiz 17.december, a uz sa tecim co mi Jesisek nadeli.)

terimila
03.12.2019 4 z 5

Sýkora fakt umí - už jsem tu psala několikrát a s každou další knížkou se v tom utvrzuju. I po Exorcistovi jsem sáhla na základě televizní adaptace a i v tomhle případě se mi knížka líbila víc než televizní podání. V televizi to bylo v něčem dost zjednodušené, hlavně v závěru - v knížce byly motivace a časové posloupnosti zločinů mnohem líp podané. Moc se mi líbil ten závěr, kde byla dosti živě líčena arogance vrahů, hlavně hlavy celého spolku. Prostě vadnej kus, jak tam někde naznačuje tuším Výrová. Fuj.

Tahle série je perfektní. Jsou to zajímavé, a přitom svým způsobem uvěřitelné případy, jsou tam skvělé postavy, které nelze nemít rád (major Výrová je prostě skvělá, Pavel taky, Kristýna je fajn, Vitouš je svéráz... a zbytek party je, jakej je, ale taky tam patří). Pátrání a řešení jsou celkem uvěřitelná, nikdo tam nedělá zázraky, ale jde spíš o týmovou práci, a to se mi na detektivkách vždycky líbí, samostatných superdetektivů už bylo dost :-). A celé to je zasazeno do známého a velice dobře vykresleného prostředí. Štěpánov jsem fakt před sebou viděla - a nemyslím, že by to bylo jen na základě adaptace. Jo a Sýkora perfektně pracuje s emocema - i když to dělá opatrně a jen po špetkách, dovede ve čtenáři vyvolat celkem silné vcítění a vztahy k postavám. Super. Pane Sýkora, Vy jste malej českej detektivkářskej zázrak!
PS: Ještě jednu, dvě knížky, a já snad začnu poslouchat Dylana. :)))

mol378
25.07.2019 3 z 5

Příběh jednodušší, ale podle mého soudu dobře napsaný se znalostí lidí a místních reálií. Rozhovor detektiva s vesnickou paní na téma manžel Jarin - kde by byl, je na Sokolovni, doma by jenom otravoval a blbě kecal - a štrúdl, vedený v hanáčtině, je jedna z nejlepších pasáží. Bavily mě všechny knihy autora, s televizními adaptacemi (jsou dobře herecky obsazené) je to trošku horší, ale dá se to. Zrovna v téhle je nezapomenutelný Miroslav Krobot jako šéf detektivů a Marek Taclík jako svůdce, seladon a playboy.

Kakho-Oto
29.04.2019 4 z 5

Přestože jsem televizní adaptaci díla viděl již dvakrát, přečetl jsem si román s chutí. Musím říct, že je opravdu dobře a poutavě napsán, zápletka je dobře vystavěná (lépe než v díle Ještě není konec). Na druhé straně obyvatele Štěpánova (u Olomouce) dílo asi moc nepotěšilo.

katerina5544
27.04.2019 5 z 5

Vynikajici, ctiva detektivka. Miluju Marii Vyrovou. Sice celkove ten pripad byl smutny a musela jsem si vzit knihu na uklidneni, ale poridim si dalsi dil. Opravdu kvalitni ceska detektivka.

koudelu
14.04.2019 5 z 5

Skvěle napsané, postavy vykreslené, děj napínavý

alva1
03.02.2019 5 z 5

Skvělá česká detektivka z vesnice. Pan Sýkora se pro mě stává nejlepším autorem detektivek na domácím hřišti.

rodak
22.10.2018 5 z 5

Zas a znova opakuji Tyto 4 knihy pana Sýkory jsou nejlepší co jsem na poli české detektivky četl.Libi se mi všechny stejně Ty věrohodné zápletky a vyšetřování Osobní životy všech zúčastněných Chci další a další.

Pet007
25.07.2017

Televizní zpracování se mi líbilo víc.