Případ antrax

Případ antrax

Smyšlený příběh o zneužívání nových poznatků vědy k cíleným útokům proti lidem. Tentokrát je použit antrax - sněť slezinná, který se stavá zbraní zoufalců toužících po pomstě a rozvratu ekonomiky země.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33643/pripad-antrax-33643.jpg 4.212
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

poulett71
27.08.2017

Knihu jsem slyšela jako rozhlasovou hru (to už je pěkná řádka let - když jsem byla dítě) ale moc se mi líbila. Souhlasím, že byla poplatná době stejně jako Zeman apod, ale pokud to odmyslím a vezmu to jako "řemeslo" detektivky, tak se mi líbila.

dagmar5477
11.07.2017

Překvapivě dobrá detektivka.

bábuška
28.02.2017

Měla jsem ještě vystříhané z novin a slepované. Ale dobrá detektivka.

marlowe
13.02.2017

Když shovívavě přivřeme obě oči nad skutečností, že v románech z šedesátých let musel být každý emigrant buď zločincem nebo defraudantem (nebo raději obojím), když akceptujeme realitu doby, v níž v symbióze vedle sebe žili "noví osídlenci" i "narušitelé" a když pomineme některá výrazová klišé, která už dávno zavál čas, zůstane nám v rukou skvělá detektivka, která by mnohým dnešním autorům mohla posloužit jako nedostižný vzor.
90%

Fillipa
29.09.2016

"bojuje kolektiv bezpečnostních pracovníků a vědců"

Těžko hodnotit v roce 2016. Nebojují bezpečnostní pracovníci a vědci, bojují soudruzi. Navíc v audioverzi text nejméně do poloviny asocioval totalitní filmové týdeníky.
Závěr = Pavel Hejcman zkrátka není Václav Erben.