Sbohem moře, sbohem oceány!

Sbohem moře, sbohem oceány!

Tento výjimečný válečný příběh vychází znovu téměř po čtyřiceti letech. Líčí osudy přímého účastníka a jediného československého námořního důstojníka - lodního lékaře Gerarda Fráni, válečným jménem Gerard Fraineau na de Gaullových lodích Svobodné Francie. Tento příběh není fantastickou legendou, ale pouhou zprávou o plnění vlastenecké povinnosti, již se český lékař zařadil mezi hrdiny druhé světové války. ISBN je vloženo z vydání roku 1975 (Gerard Frainenau - Sbohem moře,sbohem oceány!)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26656/sbohem-more-sbohem-oceany-ojV-26656.jpg 4.721
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Svoboda

InaPražáková

Vyprávění o u nás méně známé části druhé světové války. Historické a technické části jsou čtivé a zaujmou i toho, kdo se o lodě běžně nezajímá, fakticky některé historické detaily nesedí (např. o potopení Bismarcku autor či autoři asi neměli ve své době dost přesných zpráv), ale atmosféra je vypovídající.
Velmi by mě zajímalo, kolik ze soukromé linky je umělecká licence. Pokud je romantická a osobní zápletka pravdivá, žasnu nad množstvím náhod, které mohou potkat jednoho člověka. Spíš jsem ale měla dojem, že je příběh, snad pro větší čtivost, přetížen lyricky popsanými osudovými chvílemi. Ve válce může být osudový každý okamžik, ale četné upozorňování dlouho dopředu bylo tak okaté, že jsem nebyla překvapená a vlastně ani tak dojatá, jak jsem mohla být a jak by si příběh zasloužil. Spolu s pro mě rušivě umístěnými retrospektivami a otravným nadužívaním verzálek to vedlo k tomu, že jsem četla poněkud stylu navzdory.
Pro ty, kterým patos nevadí nebo se snáze dojímají, však může být kniha silným zážitkem.

Libkuci
26.05.2017

Přesně jak píše tetapetra, milovaná kniha i mého tatínka a pro mě láska na celý život. Čtu již poněkolikáté a stále se nechávám okouzlit krásným obsahem této knihy. To je prostě osud :)

tetapetra
26.04.2017

Milovaná kniha mého otce...po přečtení už vím proč.Strhující příběh,nemohla jsem přestat číst..

milan3144
08.01.2017

Skvělá strhující kniha

Fan58
22.11.2016

Vynikající příběh, k této a Letu osamělého ptáka se dá stále vracet

kalache
22.11.2015

...musím si ji přečíst znovu,jen co ji najdu.Je opravdu nečekaně dobrá...

MichelleS
09.07.2015

Dobrodružství, které psal sám život. Jsem ráda, že jsem měla možnost se s MUDr. Fráňou seznámit a nahlédnout do typicky chlapského světa. A tím nemyslím jen prostředí válečné lodě, ale také třeba vztahy k ženám.

pajonek

........vynikající kniha