Let osamělého ptáka

Let osamělého ptáka je příběhem profesionálního dobrodruha Stanislava Píseckého, který se pod jménem Stanley Sandy stává po první světové válce příslušníkem americké jednotky v Panamě. Tady se seznámí s ruským emigrantem Constantinem Tentem, který mu odhaluje pohádkové příležitosti, jak se stát boháčem. Stanley je muž s příslovečným štěstím dobrodruhů, které opravdu potřebuje, protože do hry se vkládá nejen americká tajná policie, ale i japonská špionážní agentura. Stanley prchá do válčící Evropy, která se mu jeví nakonec bezpečnější - samozřejmě, že pouze zdánlivě, do této doby neměl tušení, co je to gestapo. Podaří se mu zbavit se Constantina Trenta? A za jakou cenu? Stanley totiž patří k lidem, kteří si přes všechnu touhu zbohatnout komplikují život představou o vlastní cti a touhou po opravdové lásce. Kniha Pavla Hejcmana byla z důvodu zákazu publikování vydána pod jménem Miroslava Neumanna, se kterým spolupracoval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/119252/let-osameleho-ptaka-119252.jpg 4.313
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Let osamělého ptáka

milan3144
13.11.2018

Přečteno podruhé a stále za pět hvězd. Poprvé čteno před již mnoho lety a byl jsem nadšen. Nyní, když už jsem v paměti dokázal vyštrachat jen určitý fragment děje, jsem si tuto knihu dal znovu a hodnocení neměním. Málo platné, styl tohoto autora mi prostě sedí. Děj je svižný a při tom se necítím nijak ochuzen o popisnost míst či charakterů postav. Někteří autoři potřebují přitom k tomuto velmi mnoho vět a některým postačí jich mnohem méně a přesto si prostředí, nebo onu postavu včetně jejího vnitřního uvažování, dokážeme velice plasticky a živě představit.
Tuto knihu a ještě "Ocelovou past" a "Sbohem moře, sbohem oceány" od téhož autora, považuji v tomto žánru za jedny z nejlepších.

Zumdark
17.06.2016

Válečné, špionážní, sci-fi a romanticko-filozovické cestopisní drama...od všeho tak trochu...ale není to úplně špatné :-)

jprst
10.04.2012

U vydání z roku 1979 uveden jako autor Miroslav Neumann, jehož jméno používal Pavel Hejcman v době, kdy nesměl publikovat. Další vydání po roce 1990 už proběhla pod jménem skutečného autora.
Jedna z nejlepších autorových knih.

jprst
10.04.2012

Skutečným autorem knihy je Pavel Hejcman, který se svolením Miroslava Neumanna vydal tuto knihu pod jeho jménem v době, kdy sám něsměl publikovat. Na napětí celého příběhu to ale nic nemění.