Dům za duhovou zdí

Dům za duhovou zdí https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61116/bmid_dum-za-duhovou-zdi-fts-61116.png 4 30 11

Detektivní román se odehrává v 60. letech 20. století v ústavu pro duševně choré, kde je hospitalizován i bývalý německý válečný zajatec. Tento pacient za války vykrádal na příkaz svých nadřízených vzácné obrazy z různých evropských galerií a stal se v současnosti obětí zdánlivě nesmyslné vraždy. Během vyšetřování se pachatel ve strachu z odhalení dopustí ještě dalších zločinů a kapitán Bezpečnosti musí podrobně prozkoumat všechny tyto případy, aby si ze spletité situace mohl vybrat ten jediný pravý motiv. D-14*60268... celý text

RoBertino27
19.02.2024 4 z 5

Autorovi se povedlo tak přesvědčivě vytvořit prostředí, že jsem ho doslova viděl před sebou. Nevyřešené otazníky minulosti a snaha vyrovnat se s následky dokázala vytvořit zajímavou konstrukci, udržující napětí až do samotného konce. Teď ještě najít zmíněný film - s ohledem na knížku by mě hodně zajímal.

dagmar5477
05.12.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, perfektně popsané prostředí.

rafan65
25.09.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha krásně napsaná stojí za přečtení.

Kerberos
31.05.2019 4 z 5

Při čtení knihy jsem si uvědomila,že ten příběh znám.Kdysi jsem viděla filmové zpracování velmi dobře obsazené .(Macháček,Brzobohatý,Štěpánková,Jirásková,Menšík).Určitě doporučuji film i knihu.

Peršanka
11.02.2019 5 z 5

Tenkrát mě to bavilo, takže jsem četla dvakrát.

Eicherik
31.07.2018 5 z 5

Povedená česká detektivka, obohacená o hlubší myšlenky a odehrávající se většinou v Sudetech, za zdí psychiatrické léčebny a ukrývající tajemství z války.

"Náš svět je světem představ. Někde tu ale stojí vysoká, nepostřehnutelná zeď. Platí za ní zákony, které neznáme, a proto je nechápeme."

moničina
22.04.2018 5 z 5

Kniha rovnako dobrá ako film.

marlowe
12.02.2018 4 z 5

Padesát let stará klasika, která nemůže nevyvolat nostalgické vzpomínky. Dobře odvyprávěný příběh, zajímavé prostředí psychiatrické léčebny v zapomenutém pohraničí, solidní zápletka, rozuzlení, kterému (na rozdíl od mnohých současných kriminálek) čtenář bez výhrad uvěří.
Kdybych měl románu něco vytknout, byly by to jen dvě věci: na mě až příliš dlouhá expozice a naprosto neústrojné propojení realistického příběhu s přehnaně lyrickou autorskou řečí (...les vydechl a otevřel oči... -- …poslední paprsky zapadajícího slunce uléhaly do korun stromů a rozněcovaly v oknech požáry… --- …naříkavý výkřik zanikl v měkkých koutech houštin… --- …večerní mlhy ovíjely stébla trav vlhkými sítěmi a klidná, nezčeřená tůň oblohy probleskávala mezi korunami stromů…) – jako by člověk nečetl detektivku, ale První máj (nic proti Máchovi!).
Ale jinak spokojenost – 80%.

poetree
22.01.2014 5 z 5

Skvělá česká detektivka, dobré úvahy, nádherný popis krajiny, hned mě to láká vyjet do Jeseníků... a dostudovat si téma "Sudety"...

ronyjihlava
15.05.2012 5 z 5

Četl jsem knihu, mám nahraný i film natočený podle knihy, který se jmenuje "Dům ztracených duší". Vřele doporučuji, vynikající detektivka, kde se stále něco děje, stále čtenáře udržuje v napětí

jprst
09.04.2012 4 z 5

Kniha byla předlohou pro film Dům ztracených duší. V době svého prvního vydání jedna z úspěšných a populárních detektivek.