Princezniny deníky

Princezniny deníky https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5846/princezniny-deniky-5846.jpg 4 494 66

Princezniny deníky série

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku — propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech — a nejvíce jí samé — se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Princess diaries , 2000

jana5962
08.12.2014 5 z 5

Už od začátku jsem si zakázala srovnávat knihu s filmem a udělala jsem dobře. Je to něco úplně jiného, ale tak nějak dobře. Beru to jako příjemnou oddechovou četbu a je to první kniha co je psaná stylem deníku a baví mě. Za mě rozhodne doporučuji.

kacaaba
27.07.2014 3 z 5

Ze začátku zklamání. Hrozně jsem to srovnávala s filmem. Pak když jsem si to v hlavě srovnala, tak jsem se začetla a teď se od té série nemohu odtrhnout.

5331
19.04.2014 5 z 5

Vážně skvělá knížka všem doporočuji.

barborka:-)
20.03.2014 5 z 5

Moc se mi ta kniha líbila a ted budu číst další díli . Moc mě zaujala , ale nepatří k mým oblíbeným .

vlkove
15.03.2014 4 z 5

Kniha pro dívky, určitě lepší než film, je psaná stylem deníku a moc se mi líbila, doporučuji.

wikiniki
18.02.2014 5 z 5

Ideální oddychová knížka. Ráda se k princezně Mii zase jednou vrátím.

patricka
06.02.2014 5 z 5

Moje první knížka od Meg Cabotové, rozhodně nezklamala a proto čtu další a další. Rozhodla jsem se jí číst podle filmu, ale tam je to trochu jinak. V knížce jsem si to všechno s Miou užila víc a to nemluvim o dalších dílech :)

Adele02
27.10.2013 4 z 5

Tak neskutečně prdlé, že podle Miina uvažování budu mluvit ještě hodně dlouho. :)

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

nejdřív se mi nečetla moc dobře, protože jsem byla hodně ovlivněná filmem, který mám mimochodem ráda, tak mě dost překvapilo, že v knize je stejný snad jen jméno (všech), ale jinak je všechno jinak. Ale nakonec je to poměrně zábavné :) takže si je půjčím všechny :)

Izzy_
25.09.2013 3 z 5

Film som si už ako mladšia dosť obľúbila a aj teraz si ho vždy rada pozriem. Rozhodla som sa teda siahnuť aj po knižke. Túto prvú časť som začala čítať presne 23.septembra, čo sa náhodou zhoduje s prvým zápisom do tohto denníka :) Niektoré veci sa s filmom odlišujú, niektoré sa mi zdali trocha absurdné k veku hlavných postáv.
Kniha sa u mňa stala prvou knihou s hlavnou ženskou hrdinkou, ktorú som tento rok čítala.
Je to iný žáner ako čítavam, je to oddychové a ľahko písané, takže sa dá celá kniha prečítať dosť rýchlo. Oddychové čítanie, ale asi nič pre mňa. Siahnem po ďaľších častiach ?? Možno..

wamplady
12.09.2013 3 z 5

Oddychová knížka, nemusí se u ní přemýšlet:-)

anett123
18.08.2013 4 z 5

Knížky Meg Cabotové mají něco, co většinou dívčím románkům chybí - vtip.

Katee
08.08.2013 5 z 5

RoseDawson157: Jo v ČR vyšel, viděla jsem obálku a jde to i koupit (aspoň přes internet jo). Jmenuje se to "Navždy princeznou".

TessDragon
08.08.2013 5 z 5

Princezniny deníky-moje 1.teenage šílenství! :D Prvně jsem viděla film a když jsem uslyšela o knížce,šla jsem do toho.A miluju obě dvě-filmy i knížky.S Miou jsem se cítila dost spřízněná(úplně se vidím v těch 14 letech ;D ),její komentáře,a celkový průběh knížky se mi dost líbil a líbí se mi i ted po nějakých 5 letech i když možná o trošku mín,ale nehodlám měnit hodnocení.Myslím,že neexistuje snad jediná knížka od M.Cabot,kterou bych si nezamilovala.Jen mě mrzí,že v ČR nevyšel finální díl.

zuzicek632
15.05.2013 5 z 5

Úžasná knížka :)

Katee
04.04.2013 5 z 5

Film jsem sice neviděla, ale kniha mě opravdu zaujala. Už čtu další díl, Meg Cabotová opravdu umí psát!

Sisi11
27.03.2013 4 z 5

Knížku jsem četla jako 15ti letá a musím říct, že jsem si jí opravdu užila. Dnes už bych se čtením měla asi problém a právě proto to ji znova nerozečtu. Mám krásný zážitek a nechci si ho pokazit. Kniha zkrátka není pro starší, zkušené a moudré čtenáře ;)

Majulinek
05.03.2013 4 z 5

Nenadchla ani neurazila. Je to románek skutečně pro dívky. Ale musím říci, že film se mi zdál lepší.

Nikol18
18.12.2012 1 z 5

Jsem zklamaná, nic jiného říct nedokážu. Prvně jsem samozřejmě viděla film a musím uznat, že scénáristi z toho vykřesali opravdu půvabný příběh, protože knižní verze se mi moc nelíbí. Nebude to znít příliš slušně, když napíšu, že se mi Miin otec líbil víc ve filmu, kde byl bohužel po smrti. A babička se chovala mnohem uctivěji ke svému postavení, v knize mi spíš připadá jako obyčejná namyšlená stará dáma, co si o sobě myslí, že je královnou celého světa. Kniha je jednodušše změt fetišistických a namyšlených lidí, co o sobě mají příliš vysoké mínění, protože mají peníze. Filmový příběh alespon za něco stojí, ale knižní verze, kde je Mia blondýnka se mi prostě zdá jako podpora namyšlených, zbohatlických a zlých holek, které si svou krásou a penězi můžou zajistit prestiž.

Missys17
17.08.2012 3 z 5

Oddychová knížka, dívčí román o problémech dospívající dívky která je navíc princeznou.

Meg Cabot
americká, 1967