Princezna holubice (Sedmdesát sedm pohádek z Moravy a Slezska)

Obsahuje klasické známé i méně známé pohádky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99018/princezna-holubice-s.jpg 3.916
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Blok

Kniha Princezna holubice (Sedmdesát sedm pohádek z Moravy a Slezska)

draka

Nejsou to klasické pohádky, jak je známe od Němcové nebo Erbena, ale jsou to krásné pohádky a umocňují je krásné ilustrace, a já mám k pohádkám pohádkový vztah.

nicolettkaa
22.02.2018

Sbírka pohádek Princezna holubice nepatří určitě mezi top, ale najde se v ní několik kvalitních pohádek, které si dovedu představit i převedené na filmová plátna. Některé jsou pak trochu slabší a u některých jsem si říkala, zda tohle opravdu někdo čte dětem.
Po přečtení několik pohádek se děj začíná hodně opakovat, takže už pak přestávají i bavit. Knihu jsem kupovala kvůli ilustracím Z. Pilaře a to je také jediný důvod, proč zatím zůstává v mé knihovně :)

Jitka_Roškotová
04.02.2017

Princezna holubice je souborem moravských a slezských pohádek,které vychází z místní lidové tradice. Naprostou většinu těchto příběhů jsem neznala, nebo alespoň ne v té podobě, v jaké se tady objevují. Pro děti jsou některé pohádky hůře pochopitelné a je potřeba hodně vysvětlovat. Knížka není vůbec špatná, ale k našim nejoblíbenějším asi patřit nebude...

nerusa
19.05.2014

Ty úplně nejznámější pohádky tu nenajdete (snad kromě Budulínka a Perníkové chaloupky), ale to vůbec nevadí. Pohádek je tu přehršel dlouhých i krátkých, i pár pohádek ve verších tu najdete. Některé nářeční termíny budete muset svým dětem povysvětlovat, u nás to byla třeba "roba".

Devatero pohádek
Devatero pohádek