Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1839 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Kuzelka83
03.08.2020

Je to první kniha tohoto autora, kterou jsem četla. Pouštím se i do dalších, tudíž v tuto chvíli nemohu srovnat jednotlivá díla, ale tedy Kateřiny mě neurazily ani nepřekvapily milá oddechovka, místy taková malinko nudná....

Jája92
20.07.2020 5 z 5

Další kniha od autora, kterého jsem si oblíbila, ani tento příběh mě vlastně ničím výrazně nezklamal, a proto můžu dát všech pět hvězdiček.

Malinali
03.07.2020 4 z 5

Jednoduché čtení, děj ubíhá a je místy i k zasmání. Bavily mě hlavní postavy. Oba kluci a jejich "kecy". Oddechovka.

Zuzu1402
29.06.2020 2 z 5

Kniha mne moc nebavila, ale dočetla jsem ji. Slabší kousek, Hledání Aljašky či Hvězdy nám nepřály se čtou lépe.

kristinica
14.06.2020 2 z 5

Johna Greena mám ráda, přečetla jsem většinu jeho tvorby, ale tuto knihy jsem odložila v půlce. Celé to nemělo žádný velký nápad, místy byl Colin vyloženě otravný, stejně jako části, které měl působit "nerdovsky". Nejslabší Greenova kniha.

Bara_Pavlaskova
27.05.2020 3 z 5

Bylo to zvláštní, ale rychle a dobře se to četlo, Hvězdy nám nepřály mají asi vážnější příběh a smutný film ),:

PetraBery
04.05.2020 3 z 5

Autorův rukopis lze poznat, přesto za mne od něj asi nejslabší kousek. Zázračné dítě Colin vždy chodí s dívkami, které se jmenují Kateřina. Až teprve setkání s Lindsey mu dokáže, že Kateřina nemusí být ta pravá. Ač je Colin „mimoň“, přesto se snaží najít svoji cestu životem.

matouskova_
03.05.2020 3 z 5

dobře, asi to není tak strhující jako hvězdy nám nepřály, ale takhle kniha své kouzlo má.
sice hlavní hrdina je možná inspirován Big bang theory, co na tom. každý někde hledá inspiraci.
ale zpět k dílu. opět jedna z dalších knih, ke kterým jsem si hledala dlouho cestu, odkládala ji a po několika měsících se snažila začíst, což se mi u Johna Greena zatím nestalo. samozřejmě miluji jeho styl psaní a vyjadřování, jak dokáže člověka zaujmout i povídáním o ničem, pobaví a dožene k slzám.
za mě si ale kniha víc než čtyři hvězdičky nezaslouží, dílo není špatné, ale v žebříčku knih Johna Greena se nachází někde na dně sklepa.

vera5841
25.04.2020 3 z 5

Příběh o dvou kamarádech na prázdninách byl celkem milý. Dějová linka s Kateřinami byla vlastně celá taková zbytečná. Navíc Colin je vykreslovaný jako outsider, co je rád, že si našel aspoň jednoho kamaráda a přitom "chodil" s 18 Kateřinami? To mi přišlo nereálné. Jistá myšlenka tam byla, ale absolutně nevyužitá. Závěr předvídatelný. Škoda
Každopádně poklona překladateli

Teniskaha
22.04.2020 odpad!

Pointa?

Adelka2001
15.04.2020 4 z 5

Hodně super knížka. Johna Greena miluju, četla jsem skoro všechny knížky. Líbí se mi, jakým stylem píše. Určitě autor bude mít blíž k teen generaci, jelikož hlavními postavami jsou teenageři. Četla se mi hrozně jednoduše a za den jsem už měla přečteno. Doporučuji!

WaspSalander
02.04.2020 1 z 5

Nuda nuda nuda!
Kdyby se mi kniha nehodila do čtenářské výzvy pravděpodobně bych ji nedočetla.
Nic nedává ani nebere.
Jo teda bere- čas, kdy jsem mohla číst něco lepšího.
Doporučila bych ji pro mládež do 15 let. Těm by se možná trochu líbit mohla. Ale za mě ne.

Trinda
30.03.2020 3 z 5

Kniha mě nudila. Sice měla zajímavý děj, ale prostě mě nebavila

Sabina335
18.03.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která i tak trochu poučí v oblasti matematiky. Hned jsem si vzpomněla na vysokou školu, kde jsem právě matematiku nesnášela a můžu říct, že po přečtení dodatku, jsem konečně pochopila jak ty funkce fungují :) ikdyž už je mi to teď k ničemu :D

0819
16.03.2020 2 z 5

Nebyla to autorova nejlepsi,ale líbily se mi grafy,které psal hlavní hrdina. Taky by se mi hodily grafy.

Manifest blech
21.02.2020 2 z 5

Moje první autorova a zatím si mé srdce nezískal. Možná je to tím, že nejsem cílovka.

0239
18.02.2020 4 z 5

Skvělý příběh

aniger
16.02.2020 4 z 5

Skvělý příběh, kniha a u čtení jsem se pobavila. Autor opět nezklamal, jako vždy :)

Bandini
15.02.2020 1 z 5

Pohádka pro děti o ničem. Ale autor píše líbivě, to se mu musí nechat.

sarekaslukova
26.01.2020 5 z 5

První kniha od Greena, která se mi vážně líbila. Líbilo se mi dospívání hlavních postav, hlavně Colina a Lindsey. Bonusová poznámka autora ohledně grafu byla zajímavá, kdybych tak moc neměla ráda matiku, tak bych si i řekla, jak je vlastně matematika krásná :D