Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1839 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

kneslova
13.04.2015 3 z 5

Mě se tak zdá, že s každou další knihou, kterou čtu po Hvězdách je příběh o stupínek slabší. Ne, že by se to četlo špatně, ne že by hrdinové nebyli zajímaví, ale ta kniha vám toho moc nedá...z vody neuvaříš...

hledaseniki
08.04.2015 4 z 5

John Green je mistrem svého řemesla, on prostě psát umí, tohle mu nikdo nemůže vzít!

Všechny jeho knihy mi zdobí knihovnu a tak bylo jasné, že Příliš mnoho Kateřin si ujít nenechám, pouhé dva dny postačily k tomu, abych jí dočetla, což svědčí o tom, že to kniha byla vynikající. Stejně jako tomu v každé jeho knížce, tak i tady si přejete, aby jeho postavy vystoupily ze stránek a staly se vašimi kamarády třeba jen na jediný den. Humor je hlavní složkou snad každé Greenovské knížky, ale tady je ve větší míře než jsme zvyklí, což příběhu rozhodně prospívá, postavy hláškují jedna báseň a čtenář se musí jen přitrouble usmívat nad těmi geniálními větami a příhodami které postavy podnikají. Samozřejmě nesmím opomenout citáty, protože on je opravdu básník.
Ze začátku mi trošku vadilo to vysvětlování pod čarou, ale nakonec jsem si po pár stránkách zvykla a nakonec jsem byla ráda, že to tam bylo - jednak to jsou většinou zajímavosti a hlavně se tím i kniha odlišuje od ostatních autorových knih. Každá Greenova kniha je jiná a přesto stejná a přesně proto ho mám tak ráda, takže Příliš mnoho Kateřin nepovažuji vůbec za zklamání!

želva59
06.04.2015 5 z 5

Má druhá knížka od Greena. Předtím jsem četla Papírová města, která si mě získala a ani tato jeho kniha není výjimkou. Čekala jsem od ní hodně a rozhodně nejsem zklamaná. Hodně se dočítám, že se Green opakuje, že jsou postavy v podstatě jedno a to samé, jenom mění jména. Pravda, že Lindsey mi v jednu chvíli šíleně připomněla Margo, ale já vám nevím. Asi mi na tom tolik nezáleží. Postavy jsem si zamilovala a příběh jakbysmet. Jednoduše Green nezklamal a pokud se vám líbily jeho předešlé knihy, tak si myslím, že i tato kniha má co nabídnout.

lapetitedeny
05.04.2015 3 z 5

Sice nedočteno úplně poctivě, ale já ten dodatek o matice ještě přečtu. Až můj mozek bude v nějakym lepšim, bystřejším a chápavějším stavu.

Už snad při první stránce, jsem k tomu začala bejt mírně skeptická a to trvalo snad ještě do nějaký poloviny knihy. Pak to někdy skončilo, nevím kdy.

Každopádně, je to prostě příběh obyčejnech, nezajímavejch a nevyjímečnejch lidí a tak k tomu musíte přistupovat. Jsou to prakticky lidi, jako vy, takže nepočítejte, že to bude nějaký bum po dějový stránce. Ani za mák.

Green ale měl ve zvyku tyhle prostý děje vyvažovat spoustou myšlenek a těma věcma, co jste se dočetli mezi řádky (nebo aspoň u Aljašky a Papírových měst tomu tak bylo, Hvězdy jsou už kategorie jiná). Jenže tady to tak úplně neplatilo. Jako jo, ty myšlenky tam byly, ale jednoduše to nebylo takový. Nebylo jich tolik. Částečně mi to asi přišlo trochu takový prázdný. Až na posledních pár stranách příběhu, bylo to, co jsem očekávala, že bude tak nějak ve většině knihy.

Bylo to fajn. Takový prostý, jednoduchý a tak. Ale neočekávajete kdo ví co. Mám chuť dát teď re-reading Aljašky a Měst, abych zjistila, jestli je ta kniha fakt prázdnější anebo jestli jsem já nějak intelektuálně vyspěla a odignorovávala věci, který se mi Green snažil podstrčit, jako gejniální myšlenky. Anebo jestli jsem přišla vo tu schopnost číst mezi řádky, ale to snad ne.

Anet96
04.04.2015 4 z 5

Další skvělá knížka od skvělého autora, ale ne ta nejlepší. Rozběh začátku příběhu byl takový docela pomalý a zdlouhavý, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh. Obzvlášť se mi líbily Colinovi matematické rovnice a jeho celkové myšlenky.

Mikik
23.03.2015 3 z 5

Četla jsem v češtině a docela se mi líbila, ale úplně nadšená jsem z ní nebyla. Ano je vtipná, popisuje krásně postavy, ale chyběla mi tam nějaká větší zápletka a hlavní postava Colin mi moc sympatický teda nebyl. Ale jako oddychovka dobré.:-)

makovec.h
08.02.2015

Také jsem knihu četla v angličtině a byla super :) prostě jako od Johna Greena :) ikdyž Looking for Alaska se mi líbilo asi maličko víc :)

alwaysbelieve
20.01.2015 5 z 5

Četla jsem v angličtině a pan Green opět nezklamal. V knížce jsem našla všechno, co jsem o dní očekávala :) Postavy jsem měla moc ráda, obzvlášť nejlepšího kamaráda Hassana. Těším se na další knížku, kterou si od Greena přečtu. :)