Královské vraždění

Královské vraždění https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13113/bmid_kralovske-vrazdeni-CxG-13113.jpg 4 23 6

Příběhy z francouzských dějin 2. svazek volné trilogie Příběhy z francouzských dějin Napínavé vyprávění o politických vraždách, spiknutích a atentátech z prostředí francouzského královského dvora 16. a 17. století. Historik a autor literatury faktu shromáždil ve své knize čtrnáct příběhů z bouřlivého období francouzských dějin 16. a 17. století. Jejich tématem jsou úmrtí a vraždy francouzských králů (Jindřich II., Jindřich IV. Navarrský) či násilné činy spáchané z jejich popudu, atentáty na politické vůdce (Gaspard de Coligny, Henry de Guise) či osoby z blízkého okolí francouzského panovníka. Každá událost je zasazena do dějinných souvislostí - kniha tak uvádí na scénu množství zajímavých osobností francouzské historie zmíněného období. Výklad je proložen hojnými citacemi z historických pramenů (memoárů, soudních zápisu, deníků či dobových tisků).... celý text

Přidat komentář

Emik87
21.02.2024 4 z 5

Knížka mě opravdu zaujala. Pan Kovařík je výborný vypravěč.

Igor1311
19.06.2023 4 z 5

perfektne napísané osudy menej známych osobností a udalosti francúzskych dejín. od hugenotov a Henrichov až po Ľudovíta XIV. Myslím, že Kovařík by vedel veľmi zauímavo opísať i prehistorickú dobu a dinosaury.


Richie1
03.08.2020 4 z 5

Francouzské dějiny jsou prodchnuté heroickými skutky, velkými vítězstvími i porážkami, silnými i slabými vládci, a také skutky nepříliš mravnými či spravedlivými. Jiří Kovařík nám v dalším dílu poodhaluje tu část francouzských dějin, která byla zpočátku charakterizována náboženskými válkami a posléze upevněním královské moci (absolutismem Ludvíka XIV.). V několika kapitolách se dočteme o vraždách, které doslova měnily dějiny Francie - vraždách králů a vraždách z královského pověření. Jako vždy od Kovaříka - napsáno bravurně a velice čtivě. 80%

braunerova
01.09.2018 4 z 5

Zajímavé příběhy, většina z nich pro mě neznámých. Autor, jak je u něj zvykem, má navíc vše výborně zdokumentováno.

"Monsieur nebyl homosexuálem, ale bisexuálem, což patřilo k běžným zvykům té doby.
Ve Španělsku to dělají kněží, ve Francii grandi a v Itálii všichni! řekl kdosi o této dobové zálibě."

exa
12.05.2014 2 z 5

Knížka je sice čtivá, ale vzhledem k tomu, že francouzská historie není zrovna má parketa, tak jsem se ztrácela v tom množství jmen, a proto jsem dala nízké hodnocení. Pokud ale v ní neplavete (myslím v té historii), tak knížka stojí za přečtení.

horac
25.04.2013 5 z 5

Tady nemůžu dát nic jiného než plný počet hvězdiček.Francouzská historie mě zajimá a pan Kovařík je v ní odborník na slovo vzatý.