Vzpomínky na Sherlocka Holmese

Zdá se to neuvěřitelné, ale před 104 lety, tedy pouhý jeden rok poté, co Doyle vydal první sbírku holmesovských povídek pro nás, se díky pohybu kalendáře paradoxně zastavil stále na 26 letech, pocítil potřebu svého hrdinu zničit, a nechal ho tedy zahynout v zápase s profesorem Moriartym, géniem to zločinu. Truchlící Watson sepisuje své vzpomínkové případy, stejně vzrušující a dokonale klasicky vystavěné jako ty předchozí. Netuší, a Doyle sám také ne, co je ještě čeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12723/vzpominky-na-sherlocka-holmese-12723.jpg 4.6224

Příběhy Sherlocka Holmese (4.)

The Memoirs of Sherlock Holmes (1894)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Books

kuruteku
06. listopadu

I když Doyle považoval Sherlocka za své nepovedené dílo, přežilo. A přežívá. Kupodivu, tady mizí kokain, přichází paní Hudsonová a ... Moriarty! Prostě dokonalé.

Mufa

Zajímal mě hlavně Poslední případ. Ale je to tak otevřené, že vlastně nevím, co se stalo ;-)
Jinak Sherlock Holmes nezklame nikdy, je to specifický styl a kdo to má rád, přečte všechno s chutí

StephenKingje
25.10.2017

Až na pár zádrhelů paráda.Nejvíc se mi líbili povídky Stříbrný lysáček a Musgraveský rituál.Takže tuhle zbírku bych asi zařadil mezi to Doylovo lepší.

Disease
18.09.2017

Styl a atmosféra opět parádní. takže lze prominout i těch pár nelogičností. Tohle se stejně jako detektivka nečte :-)

27.08.2017

Ještě nikdy se mi nestalo, že by mě Sherlock Holmes zklamal. Naopak - jsem nadšená - vždycky :-).

MosKat
17.05.2017

Já Sherlocka Holmese přímo miluju, takže se mi to samozřejmě hodně líbilo.

Jury
26.02.2017

Tohle bylo o dost slabsi nez minula sbirka povidek...celkem odbyte bylo i finale s Moriartym...skoda...

Kozel
14.10.2016

Tahle dávka příběhů Sherlocka mě nadchla víc než ta předchozí. "Příběhy" byla především o prvním setkání čtenáře s Watsonem a Sherlockem, "Vzpomínky" už jsou pokročilejší co do vztahů i "problémů" a s nádechem melancholie, s kterou Watson na svého přítele vzpomíná vzhledem k vyvrcholení v Posledním případu. Což je mimochodem jedna z těch dosud lepších holmesiádských povídek, které jsem četl. I ostatní zde obsažené mi připravily milé chvíle; ať už za to vděčím jejich průběhu, námětu, zápletce nebo rozhovorům mezi dvěma ústředními postavami - namátkou mohu zmínit případ lodi Gloria Scottová, krásně tajemný Musgraveský rituál, ryze kriminální Řecký tlumočník a nebo Námořní smlouvu.

Lessana
02.05.2016

Klobúk dolu pred námetmi poviedok majstra Doyla a geniálnymi Sherlockovými dedukciami!

Claudius
18.08.2015

Klasické příběhy pana Holmese, od kterých každý ví co čekat. Není to detektivka jako taková (vlastně se víc vypráví než vyšetřuje v poli), ale je to milé, odpočinkové a zajímavé. Sherlock Holmes je skvělá postava a těším se na další případy.

Market = )
30.05.2014

Většinou mě Sherlock bavil a skutečně zaujal, ale tohle tedy nijak zvlášť... :-(. Možná bych bývala uvítala trochu obsáhlejší a propracovanější příběhy, k tomuto se už asi vracet nebudu...

Finskej
07.02.2014

Těžkotonážní detektivní klasika, základ žánru. Jedna z pěti knih kanonického cyklu "Příběhy Sherlocka Holmese" (proto nemá cenu je pojímat odděleně) ve skvělém překladu Jana Zábrany a jeho spolupracovníků, Evy Kondrysové, Františka Gela, Františka Jungwirtha, Vladimíra Henzla a Zory Wolfové. Ze všech výborů do češtiny jednoznačně to nejlepší, co máme. (Celý cyklus v chronologickém pořadí je: Příběhy Sherlocka Holmese / Vzpomínky na Sherlocka Holmese / Návrat Sherlocka Holmese / Údolí strachu / Poslední poklona Sherlocka Holmese.)

honajz
22.03.2013

Hodně povídek si je podobných, a skoro zde chybí atmosférické příběhy první povídkové knihy. Některé mají náběh být zajímavé, zápletka začíná slibně, ale pak dojde na useknutý nebo nedořečený konec. Navíc Doylova záliba v dobrodružně-milostných prvcích je chvílemi směšná.

MahulenaK
30.01.2013

Holmesovi jsem přišla na chuť teprve nedávno, ale baví mě čím dál víc!!

HTO
25.12.2012

Výpisek: „Květiny jsou pro nás nejvyšším potvrzením dobrotivé Prozřetelnosti. Všechny ostatní věci, naše schopnosti, naše touhy, naše potrava – to všechno je, pravda, pro naši existenci nezbytné v první řadě. Tahle růže je ale něco navíc. Její vůně a barva jsou okrasou života, nikoli jeho podmínkou. Jen dobro může vytvořit něco navíc, a tak musím opakovat, že z květin lze čerpat mnoho naděje.“ Sherlock Holmes (Námořní smlouva)

Jíťa

Samé dobré případy Sherlocka Holmese. Akorát Poslední případ se mi silně nelíbil...čím to asi bylo.