Vzpomínky na Sherlocka Holmese

Koupit

Zdá se to neuvěřitelné, ale před 104 lety, tedy pouhý jeden rok poté, co Doyle vydal první sbírku holmesovských povídek pro nás, se díky pohybu kalendáře paradoxně zastavil stále na 26 letech, pocítil potřebu svého hrdinu zničit, a nechal ho tedy zahynout v zápase s profesorem Moriartym, géniem to zločinu. Truchlící Watson sepisuje své vzpomínkové případy, stejně vzrušující a dokonale klasicky vystavěné jako ty předchozí. Netuší, a Doyle sám také ne, co je ještě čeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12723/vzpominky-na-sherlocka-holmese-12723.jpg 4.6323

Příběhy Sherlocka Holmese 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Books

The Memoirs of Sherlock Holmes, 1894

Kniha Vzpomínky na Sherlocka Holmese

karolina5333
28.12.2021

Nemám chuť přečíst si další knihu o Holmesovi, ale mám velkou chuť se podívat na seriálové zpracování.
Za mě zkrátka kniha, která dává dokonalý základ pro moderní zpracování.

Pája961
12.12.2021

Skvělá kniha!

douchova11
05.10.2021

Klasika, která mě nikdy nezklame :-)

nicolettkaa
21.08.2021

Povídky to nejsou špatné, ale nic, co by výrazně utkvělo v paměti. Neurazí, nenadchne. Celkově hodnotím průměrem.

mia.com
21.07.2021

Další dobrodružství mého oblíbeného detektiva. Netřeba nic dodávat :).

martin_aston
17.07.2021

Opäť vynikajúce poviedky dvojice Sherlocka a doktora Watsona. Dobová atmosféra viktoriánskeho Anglicka dýcha z každej stránky knihy, k tomu skvelé zápletky a príbehy. V luxusnom prevedení od Snowmouse, krásne ilustrácie. Chvíľka smútku po poslednej poviedke, a potom hor sa do nových dobrodružstiev s knihou č. 5 :).
PS: nedá mi nespomenúť, ilustrácia na obálke nedokáže zatajiť inšpiráciu doktorom Moriartym zo seriálu Sherlock (rozumej, na obrázku je namaľovaný doktor Moriarty zo seriálu :)). Milý detail.

konicekbily
01.06.2021

Autorův skvělý styl s krátkými detektivními příběhy s "kronikářem" Watsonem a bystrým Holmesem, zasazenými do staré Anglie, kdy ještě jezdily drožky a země nebyla ozářena elektrickými světly, mne dokáží zaujmout i po tak dlouhé době od jejich napsání.

cryingPickle
30.05.2021

Tretia poviedková kniha Sherlocka ktorú som čítal. Tieto poviedky nie sú zlé ale nie sú ani ničím zaujímavé alebo špeciálne a kým dočítate knihu tak si nebudete pamätať ani polovicu z nich. Keby to bola prvá poviedková kniha Sherlocka ktorú by som čítal, možno by bolo hodnotenie trochu lepšie.