Údolí strachu

Údolí strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46458/udoli-strachu-46458.jpg 4 485 56

Čtvrtý román Sira Arthura Conana Doyla je zajímavý už svou dvojdílnou výstavbou. Holmes v polovině příběhu není hrdinou v přímé akci, významnější role připadá spíše doktoru Watsonovi jako kronikáři, který věrně zaznamenává vyprávění o pohnutých osudech tajného Pinkertonova agenta, jenž se s nasazením všech sil potýká s nepřáteli v drsném prostředí hornického městečka, ovládaného zločinným spolčením.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Práce

The Valley of Fear , 1915

LammEr
17.02.2015 5 z 5

Za mě rozhodně nejzajímavější román o Sherlocku Holmesovi. I přes to že se v půlce knihy vůbec nevyskytuje.

Skip
02.01.2015 3 z 5

První část knihy, v níž se vyšetřuje vražda, ještě ujde. Ale ta druhá, ve které je popisováno, co se stalo před vraždou, ta je teda jako hodně řídká krupicová kaše, navíc bez chuti a bez zápachu. Celkově tedy docela nudná kniha, která po přečtení zapadne kamsi do zapomenutí, pokud tedy nepatříte k České společnosti Sherlocka Holmese nebo Institutu pro studium života a díla Sherlocka Holmese. Obojí k mému překvapení u nás opravdu funguje. No ale každý se baví nějak po svém.

Zdenekvdf
12.11.2014 4 z 5

Dobře, čtivě napsaný příběh. Četl jsem už kdysi dávno, teď se mi do ruky dostal podruhé a se zujetím jsem jej četl znova. Brilantní vyšetřování v části první, napínavý příběh se skvěle podanou atmosférou v části druhé. Opět nezklamalo.

xxtom
09.06.2014 4 z 5

Klasický Sherlock Holmes.

keri.H
28.05.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, která se mi celkem dobře četla, Akorát jsem se občas v některých pasážích ztrácela a nezaujalo mě to natolik ,abych ji mohla hodnotit na plný počet hvězdiček, ale dala bych jí 4 a půl hvězdičky, když by tu byla ta možnost.

Finskej
07.02.2014 5 z 5

Těžkotonážní detektivní klasika, základ žánru. Jedna z pěti knih kanonického cyklu "Příběhy Sherlocka Holmese" (proto nemá cenu je pojímat odděleně) ve skvělém překladu Jana Zábrany a jeho spolupracovníků, Evy Kondrysové, Františka Gela, Františka Jungwirtha, Vladimíra Henzla a Zory Wolfové. Ze všech výborů do češtiny jednoznačně to nejlepší, co máme. (Celý cyklus v chronologickém pořadí je: Příběhy Sherlocka Holmese / Vzpomínky na Sherlocka Holmese / Návrat Sherlocka Holmese / Údolí strachu / Poslední poklona Sherlocka Holmese.)

AnneEyre
10.11.2013 3 z 5

Celkem dobré, napínavé, s nečekaným závěrem. Přesto mi v tom chyběla určitá poutavost. Děj není ničím rušen, ale přece jako by něco chybělo.

MahulenaK
23.09.2013 5 z 5

SH je prostě nejvíc...

hory2
16.09.2013 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, úvodní pátračku bych rozhodně za slabou neoznačil a i druhá část příběhu je napsána velice napínavě. Doyle byl mistrem ve vylíčení atmosféry a zde to opět naplno prokázal. Už jen třeba popisem hornické krajiny v pasáži, kdy Edwards jede vlakem a hádá se s venkovskými policajty. Rozhodně doporučuji !

Sasenkasuska
14.09.2013 5 z 5

Moc se mi ta kniha líbila, mám ráda detektivky.

Katuska001
23.08.2013 4 z 5

Pěkný příběh, jedna část se Sherlockem Holmesem v Anglii a druhá, vysvětlení k dávné historie, odehrávající se v Americe.

honajz
06.05.2013 3 z 5

Jednoznačně chronologicky nejslabší Sherlock. Jako kdyby Doyle potřeboval vydat nějakého Sherlocka, ale měl v šuplíku jen tenkou novelku o brakýřích. Tak nahonem dopsal úvodní pátračku, mimochodem rovněž velmi slabou, která je jen odvarem předchozích atributů. Samotný dobrodružný příběh není rovněž žádné terno. Už jsme to zde měli při podobné první dělené knížce s mormony, ale také v povídce s Ku-klux-klanem. Skoro jsem se nudil, jak předvídatelně jsou Brakýři napsaní - opět něco romantiky, drsný muž, zlí protihráči z velkého spolku. Pro mne osobně je kniha velkým zklamáním.

knihomols.r.o.
06.02.2013 4 z 5

Vím, že lidé říkají, že to není prostě Sherlock Holmes, že je polovina knihy o někom jiném...., ale já na to odpovím no a co? Občas si každý potřebuje oddechnout, třeba i od světoznámého génia. Myslím, že takovéhle zpestření knize vůbec neuškodilo. I když na prvních stránkách 2. části mě to taky trošku mrzelo.

Bobšule
03.02.2013 3 z 5

Tento příběh mě moc nebavil. Až příliš dlouhou dobu to byl takový "Hamlet bez Hamleta".

Honey0105
15.07.2012 3 z 5

Byla jsem nadšená z knihy Pes Baskervillský, kterou jsem přečetla raz dva a říkala jsem si, že mrknu na nějakou další knihu od autora. Tuhle jsem vybrala proto, že jsem jí našla doma v knihovničce. Začla jsem číst a příběh se zdál zajímavý a tak jsem se těšila na rozřešení případu. Jedná se o zajímavý příběh a i jeho druhá část mě zaujala. Zas na druhou stranu, knihu jsem četla opravdu dlouho, protože jsem se ke čtení nějak nemohla dokopat. Ale nakonec si myslím, že šlo o docela zajímavý příběh, bohužel jsem čekala, že bude chytlavější, jak tomu bylo třeba u Psa Baskervillského.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Zajímavý a netradičně napsaný příběh.