Poslední poklona Sherlocka Holmese

Koupit

Závěrečný svazek obsahuje dva cykly povídek. Popudem k prvnímu s názvem Poslední poklona Sherlocka Holmese byla povídka Poslední poklona, v níž autor posílá svého hrdinu do souboje s německým špiónem z první světově války a k níž připojil další povídky již dříve časopisecky publikované. Druhý, nazvaný Z archívu Sherlocka Holmese, je složen z příběhů, které se staly dříve a které údajně Watson opožděně zapsal. I když Doyle v těchto povídkách nepřidává do charakteru obou postav nic nového, přesto prozrazují autora poučeného dlouhou zkušeností a mnohdy představují nejlepší holmesovské příběhy vůbec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5651/pribehy-sherlocka-ho-5651.jpg 4.5277

Příběhy Sherlocka Holmese 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Academia

His Last Bow, The Case-Book of Sherlock Holmes, 1927

Kniha Poslední poklona Sherlocka Holmese

Kakho-Oto

Dvě povídkové knihy s Sherlockem Holmesem v jednom svazku (Poslední poklona Sherlocka Holmese, Z archivu Sherlocka Holmese). Publikace obsahuje celkem 20 povídek se slavným detektivem. Nejvíce se mi líbily povídky Upír ze Sussexu a Podnájemnice v závoji (jediné pětihvězdičkové), naopak titulní patří k těm nejslabším - možná je vůbec nejslabší ze všech.

m_martina

Povídky v této knize jsou opravdu poklonou tomuto velkému detektivovi. A také se dobře čtou.

PeterBahn

Příjemné, oddychově - napínavé čtení. Potěšilo!

Terka_Bohmova

Skvělé povídky, lepší byla první část.
Nejvíce se mi líbila povídka Bruce - Partingtonovy dokumenty, ta byla opravdu zajímavá.
Umírajícího detektiva a lví hřívu znám z audioverze, tady je lví hříva mnohem propracovanější,
umírající detektiv je stejný.
Některé povídky byly slabší, ale líbilo se mi to.

dedecko

Pokladna pane Holmsese

n.ezn.amy

pro mě jako velkého fanouška Sherlocka Holmese nejde čekat ani jiné hodnocení, moc mě baví jeho případy a jejich vyřešení hlavně i popis tehdejší doby a reálií Londýna. Arthur Conan Doyle a Londýn bude pro mě vždy na prvním místě

Galadwen

Povídky jsou podle mě poměrně značně rozdílné úrovně, zaměření i zajímavosti, byť v některých se motivy opakují. Paradoxně snad nejmíň se mi líbila špionážní a poměrně netypická titulní, jiné mne zaujaly více.

ladaol
11.10.2019

S.H. nikdy nezklame, ať jsem ho četla v mládí nebo nyní, stále je to výborná četba.

Spis Odessa
Spis Odessa