Pes baskervillský / Údolie hrôzy / Štúdia v červenom

Pes baskervillský / Údolie hrôzy / Štúdia v červenom https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143836/bmid_pes-baskervillsky-udolie-hr-zy-stud-XKk-143836.jpeg 4 54 4

Literárna postava geniálneho detektíva Sherlocka Holmesa s jeho pomocníka doktora Watsona preslávila svojho tvorcu po celom svete. Vo všetkých príbehoch s týmto slávnym detektívom nájdeme typickú atmosféru stupňujúceho sa napätia, suchý anglický humor a neúprosnú logiku v odhaľovaní naoko neriešiteľných prípadov, ktoré ani po toľkých rokoch od svojho vzniku nestrácajú svoje čaro.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Hound of the Baskervilles / The Valley of Fear / A Study in Scarlet , 1887

Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Toto spracovanie sa mi páčilo stačilo mi prečítať si takto tieto tri najznámejšie príbehy.

Ďumbierka

Údolie hrôzy - 4 z 5
Štúdia v červenom - 4,5 z 5
...
Jupí.
Tak som zvládla v marci prečítať aj tieto tri knihy o pozoruhodnom detektívovi Holmesovi a jeho parťákovi a našom hlavnom rozprávačovi, Dr. Watsonovi.
Takto na úvod by som vám všetkým odporučila čítať knihu odzadu. Ja som dostala tip už neskôr, takže už by mi to nepomohlo, ale posledný príbeh - Štúdia v červenom, je vlastne prvým príbehom, kde sa zoznámime s našimi hrdinami knihy. Druhým je Pes baskervillský a tretím Údolie hrôzy.
V štúdii v červenom zistíme, ako sa Watson dostal na známu Baker Street a prečo je vlastne doktor, keď v iným prípadoch, je skôr parťákom, kamarátom a spolubývajúcim Sherlocka.
Tiež spoznáme Sherlocka , ako vášnivého vedca a chemika, a ten jeho chichot .
Máme tú možnosť sa prvýkrát stretnúť s jeho úžasným analytickým myslením. Výborné, prekvapivé.
Príbeh má dve časti a tak je napísané aj Údolie hrôzy.
V prvej, je spáchaný zločin, a postupne čakáme, ako sa k páchateľovi dostal Holmes. Následne sa dostávame k druhej časti.
Autor nám predkladá vždy pozoruhodný príbeh. Dobrodružný, dokonca s istou dávkou zrady, lásky, vášne, pomsty... vyberte si.
Tu máte možnosť si veci pospájať a dedukovať podľa svojej mysle, kto je za tým... v týchto príbehoch ste detektívom vy.
Veľmi ma to bavilo a koniec v príbehoch je vždy prekvapivý a dobrý. Vlastne sú to príbehy s koncom, ktorý dáva zmysel a ste s ním stotožnení...
Pes baskervillský, ten bol naozaj výborný. V tomto príbehu Holmes vystupuje až takmer na konci a všetko nám prezrádza skrz zápisky Watson. Opäť pátrame s ním.
Máme možnosť sa stretnúť s ďalšími obyvateľmi slatín, v blízkosti Baskervillského zámku. Tipnete si správne, kto stojí za legendou o zlom a krvilačnom psovi? Kto stojí za zločinom a prečo?
Ak sa pohrávate s tým, pričuchnúť si ku klasike a k takým tým “čistým a poctivým” detektívkam, toto je skvelá voľba!
Som veľmi spokojná. A za knihu srdečne ďakujem vydavateľstvu Slovart. Mám jednoducho slabosť pre tieto klasiky v novom šate, ktoré vydávajú.

Mako123123
24.11.2013 4 z 5

Celkom fajn. Mám rád Sherlocka, milujem detektívky a toto sa tiež dalo. Pes- jednoznačne najlepší, Udolie a Studie- boli tiež v pohode, i ked mi trocha vadilo že polovica z týchto dvoch posledne spomenutých príbehov s Holmesom a priamym vyšetrovaním vôbec nesúvisela. Tiež na kerého šlaka dajú pôvodne prvú novelu- zoznámenie sa so Sherlockom až ako posledný prípad v tejto knihe? čítam aj ostatné krátke poviedky a som s nimi rovnako spokojný ako i s týmito troma ,,veľkými prípadmi,, :) 4/5

lusila
23.06.2013 2 z 5

Kto nepozná Sherlocka Holmesa? Po detektívke siahnem málokedy, musí to byť náhoda. Ale chcela som sa zoznámiť so slávnym detektívom aj prostredníctvom knihy. Klasika je klasika.

Sherlock Holmes

Kniha Pes baskervillský / Údolie hrôzy / Štúdia v červenom je v