Muž s dýmkou a houslemi

Muž s dýmkou a houslemi https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25866/muz-s-dymkou-a-houslemi-25866.jpg 5 334 37

Z ang. originálů The Adventures of Sherlock Holmes, Memoirs of Sherlock Holmes, The Return of Sherlock Holmes a His Last Bow. Čtrnáct detektivních povídek, v nichž záhady řeší Sherlock Holmes spolu s nerozlučným přítelem doktorem Watsonem. Ilustroval Adolf Born.

PetrKral
24.01.2019 5 z 5

Klasika mého dětství.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Kdysi dávno jsem tuto knihu dostala pod stromeček a hned jsem se zamilovala.

potika
05.05.2018 5 z 5

Pro příběhy SH mám slabost už od dětství. Jen velký formát knihy mi nesedí - jako u žádné beletrie - a obrázky Adolfa Borna, které mám jinak moc ráda, mi k atmosféře příběhů také nepasují.

anko57
30.09.2017 5 z 5

Krásná knížka s krásnými ilustracemi kterou mám ji už dlouho. Určitě patří do každé knihovny.

85098211
05.09.2017 5 z 5

Toto byla moje úplně první kniha Arthura Conana Doyla, kde jsem se seznámila se Sherlockem Holmesem i doktorem Watsonem. A byla to sympatie na první přečtení ;-). Co tedy dodat? Od té doby se na mé náklonnosti k oběma protagonistům nezměnilo vůbec nic! :-)))

Iljaajli
30.06.2017 5 z 5

Knížka, která mě naučila milovat Sherlocka Holmese již v mladém věku. Také díky krásným ilustracím Adolfa Borna.

helusa2
02.10.2016 5 z 5

Milovaná kniha (nejen) mého dětství :-) Teď ji čte syn a užívá si to :-) S ilustracemi pana Borna - poklad rodinné knihovny!

MayB2
28.04.2016 5 z 5

Výborný výběr povídek, krásný výtvarný doprovod Adolfa Borna. Bonus – nepozná se, když knihu trochu pokecáte, v těch ilustracích se to ztratí.

Damato
20.10.2015 5 z 5

Po letech jsem se ke knize vrátila a ač jsem ji párkrát četla, znovu jsem do ní zapadla a prožívala s S..Holmesem všechny příběhy od začátku a zas byla napnutá, jak to dopadne--- prostě paráda

Filda
07.01.2015 5 z 5

Od Doyla jsem s postavou SH četl všechno, a v tomto souboru se nacházejí skutečně ty nejlepší povídky ze všech.

Snovač
11.09.2014 4 z 5

Nuže, milý Watsone, řekl bych, že tyto detektivky jsou opravdovou lahůdkou. :)

Ladys
18.04.2014 5 z 5

Vzpomínám si, jak sem byl zklamanej, že některý povídky už sem četl jinde. Ale stejně. 5/5. A osobně je mi jedno, jestli se Sherlockem číst povídky, nebo romány.

Ben Nevis
08.11.2012 5 z 5

Skvělý výběr povídek, jsou tam opravdu ty nejlepší. Větší font a ilustrace indikují četbu pro děti, ale neznám jinou knížku, která by mě bavila v každém věku.

Ikkju
26.10.2012 5 z 5

Tahle kniha měla nezapomenutelné místo v mojí dětské knihovně. Jak lákavé pro mě bylo tenkrát žít staromládeneckým životem, pro zábavu sestřelovat revolverem pendlovky nad krbem, nebo se věnovat laboratornímu koutku plnému zkumavek a křivulí. Linka sherlockova kokainismu mě tenkrát ještě nezajímala, stejně jako to, že dlouhodobé střílení ve vlastním pokoji a staromládenecký život není pro každého, ikdyž je vyvážený hloubkovým studiem čehokoliv :x

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Další případ geniálního Sherlocka a dr. Watsona.
Výborné zpracování.
Nechybí napětí.
Obrázky dodávají knize výbornou atmosféru tehdejší doby

lucajda
23.12.2010 5 z 5

u nás také, jako malá holka jsem tu knihu nenáviděla, bratr ji chtěl pořád předčítat, říkal jí Honse dons. Doufám, že se nikdy nedozví, že jsem ho práskla takhle veřejně:-)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Oba pánové mají výsostné místo v naší knihovničce.