Dobrodružství Sherlocka Holmese

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha přináší první nadílku Doylových povídek o slavném detektivovi. Původně vycházely v letech 1891–1892 a my je vydali o 105 let (nebo 26) později do doby zcela jiné, odlišné tempem, morálkou i typem zločinů. Byly však ty staré zlaté časy skutečně tak zlaté? Holmes a Watson o tom vědí své. Pro nás však kouzlo té doby zůstává nezměněno. Nuže, vzhůru do zamlžených ulic, na kvetoucí vřesoviště....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44788/big_dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-xdn-44788.jpg 4.6438
Série:

Příběhy Sherlocka Holmese


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Adventures of Sherlock Holmes, 1892


více info...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Dobrodružství Sherlocka Holmese

petrarka72
28. října

Nejsem si jistá, jestli jde skutečně o nejznámější případy - osobně si z dřívějška pamatuji jen Strakatý pás (protože hororová atmosféra), Berylovou korunku (protože případ státního významu), Spolek ryšavců (protože lehce absurdní a hodně vtipné řešení) a Stříbrného lysáčka (protože případ ala Dick Francis v 19. století); Záhada Boscombského údolí, Ohyzdný žebrák, Makléřův úředník, Musgraveský rituál ani Námořní smlouva mi nic neříkaly; na druhé straně - těžko se mohu považovat za znalce. Nicméně případy známé i neznámé se četly dobře, Sherlockova tajemnost a Watsonova oddanost jsou dvě strany jedné mince napětí a originality, suchý styl tu a tam vyvažuje neméně suchý anglický humor. Dvě výtky - 1. ani jednou Moriarty, 2. množství překlepů ruší (a záměna jména hned na první stránce - to jako vážně?).

antonin0999
18. října

Nechtěl bych být Watsonův pacient, ale to nic nemění na tom, že tyto krátké detektivní povídky jsou nesmírně osvěžující. Důvtipné, nadčasové a nenáročné čtení, které inspirovalo mnohé.


RoseDadas
05. června

4,5*
V románech může čtenář s hrdiny strávit více času, povídky si svým krátkým rozsahem čtenářovo srdce získávají obtížně, musí umět oslovit a zaujmou a přinést nějakou pointu. Žánr povídky mě bavil vždy, takže je asi více než zřejmé, že jsem si čtení této knihy náležitě užila, navíc s postavami, které patří mezi mé oblíbence už několik let.

Sabča92
04. června

Dobrodružství Sherlocka Holmese jsem vyhlížela opravdu netrpělivě. Poté, co kniha konečně vyšla ale přišlo jedno zklamání. Anotace slibovala, že se v knize objeví i jedna z nejznámějších povídek Skandál v Čechách, ale bohužel v knize není. Celá kniha obsahuje 9 povídek z různých období.
Jednotlivé povídky mají kolem dvaceti stran a ukazují detektiva v jeho plné síle. Ale i když se mi kniha líbila, nemohu vynechat i jednu výtku. Samotné kapitoly byly nesmírně krátké a já si k jednotlivým případům nemohla udělat jakoukoliv cestu. S odstupem času si beztak nevybavím, o čem která povídka byla. Mně osobně se z Dobrodružství Sherlocka Holmese nejvíce líbily tři povídky. Berylová korunka vypráví o bankéři, kterému je přes noc poničená vzácná korunka. Všechny indicie ukazují na jeho syna. Dále Strakatý pás, který vypráví o mladé ženě sirotě, které nečekaně zemřela její sestra dvojče a tím záhady nekončí. Ohyzdný žebrák je ženě, která se obrací na Sherlocka s pomocí nalezení jejího ztraceného manžela. Nenašlo se ani jeho tělo, tudíž se nemůže vyšetřovat ani vražda. Celkově tato povídka pro mě byla asi top one a byla jsem hodně zvědavá, co se z případu vyvrbí.

konicekbily
30. května

Dvanáct povídek proslulého autora vyprávěných doktorem Watsonem o skvělých výkonech vzdělaného a o mistrné dedukci Sherlocka Holmese mi udělalo radost. Autorův styl, pokud ho očekávám, bez zbytečných odboček a vat, mě dokáže připoutat i k opakovanému přečtení jeho díla.

MarqueeMoon
17. května

Pri máloktorej knihe si tak odpočiniem ako pri Sherlockovi Holmesovi. Každá poviedka ma dokázala vtiahnuť a bola minimálne dobrá, niektoré, ako napríklad Páska samá škvrna, Mechanikov palec, Liga červenovlasých či Belasý Karbunkul boli vynikajúce. Odporúčam sa pohodlne usadiť, ideálne vonku, spraviť si dobrú kávu alebo ešte lepšie, naliať víno a dávkovať tak dve až tri poviedky denne v závislosti od spotreby daného nápoja. Najlepšie po práci, no keď je možnosť, kľudne aj počas nej.

mia.com
20. března

Dalsi kniha s mym oblibenym detektivnim hrdinou. Ac je starsiho vydani, styl psani mi vubec nevadil. Jelikoz to jsou kratsi pribehy, dej vzdy rychle ubihal a byla jsem pokazde napjata, jak to dopadne.

Kontryhelka
26. ledna

Krásné, čtivé a vynikající. Ostatně jako všechny knihy o geniálním Sherlockovi.

1