Dobrodružství Sherlocka Holmese

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha přináší první nadílku Doylových povídek o slavném detektivovi. Původně vycházely v letech 1891–1892 a my je vydali o 105 let (nebo 26) později do doby zcela jiné, odlišné tempem, morálkou i typem zločinů. Byly však ty staré zlaté časy skutečně tak zlaté? Holmes a Watson o tom vědí své. Pro nás však kouzlo té doby zůstává nezměněno. Nuže, vzhůru do zamlžených ulic, na kvetoucí vřesoviště....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44788/dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-xdn-44788.jpg 4.7396
Série

Příběhy Sherlocka Holmese

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

The Adventures of Sherlock Holmes, 1892

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Dobrodružství Sherlocka Holmese

Přidat komentář
inachisio
30. srpna

Asi jedna z nejlepších Sherlocků. Povídky jsou napínavé, chytré a mnohdy dokážou opravdu nadchnout. Výborné.

martin_aston
29. srpna

Kniha detektívnych poviedok, dobré zápletky, atmosféra viktoriánskeho Anglicka, nový preklad a krásne ilustrácie od Snowmouse. Paráda.


m_martina
30. května

Jedno Sherlockovo dobrodružství lepší než to druhé. Všechny povídky v této knize jsou vynikající a ráda jsem si je přečetla.

rafan65
26. března

Příběhy Sherlocka Holmese jsou prostě super, krásné čtení které pohladí po duši.

Terva
29.12.2019

Věřím na starou teorii,
že vyloučíme-li vše, co nepřichází v úvahu,
zůstane potom pravda,
i když vypadá jakkoli nepravděpodobně.
(Berylová korunka)

Knihu povídek, kterou zde čtu jsem tady na Databázi ani nenašel. Od mistra Conana toho vyšlo nespočet a pořád se to opakuje. Knihy dostávají jiné názvy, ale povídky jsou dané a neměnné. Toto je kniha s názvem Dobrodružství Sherlocka Holmese, vydaná v letech 1971, 2010 a 2016 společnosti Garamond. Je tu jen dvanáct povídek oproti stejnojmenné knize s čtrnácti povídkami. Hmmm?

Citát: Můj milý příteli, lidská fantazie dovede vytvářet divy, ale život je vždycky nekonečně složitější. (Případ totožnosti)

Nutno dodat, že příběhy jsou již strašně staré a někteří mladší čtenáři si už snad ani nedovedou představit, co je to pro detektiva lupa, prášek na snímání otisků, nebo tři lulky do vyřešení případu. Je to prostě zastaralé, a i když mnozí tvrdí, že Holmes je legenda, jsou tací, kteří raději přesunou Sherlocka do naší doby ať si pátrá s notebookem a mobilním telefonem. Pro milovníky retra a staré klasické Anglie je tohle však stále legenda. A já se k ní rád vracím. A i když se většina ani zločinem nezabývá, alespoň ne v jeho právním smyslu, stále v příbězích nacházím nové skutečnosti a detaily.

Citát: Víte, Watsone, člověk založený jako já je ustavičně pronásledován prokletím, že se na všechno na světě umí dívat jen z hlediska vlastního speciálního zájmu. (Dům u Měděných buků)

Z dvanácti povídek jsem vybral dvacet šest citátů a vložil je mistru Conanu do jeho profilu. Celou sbírku jsem ohodnotil z průměru hvězd všech dvanácti povídek, což je 38,41666. Zaokrouhleno na 4****. Přidal jsem komentáře, ochutnávky, citáty a hodnocení. Vše můžete najít zde:

https://www.databazeknih.cz/komentare-povidky/terva-87261

Citát: Jen z milosti boží tu kráčí Sherlock Holmes. (Záhada Boscombského údolí)

chlo0opek
17.07.2019

Sherlock Holmes je prostě dokonalý:). Až člověk pomalu nabyde dojmu, že je to možná až moc - proto taky nedávám plný počet hvězd;). Nicméně příběhy se dobře čtou, je vidět, že autor dokáže čtenáře do příběhu dostat, zaujmout.
Lepší 4*.

Kuža007
19.06.2019

Po dvou románech přichází první Doylova sbírka povídek s geniálním stvořitelem dedukční metody Sherlockem Holmesem a jeho přítelem a zapisovatelem doktorem Johnem Watsonem. Tato sbírka mě bavila. Byly v ní jedny z mých nejoblíbenějších povídek: Skandál v Čechách či Spolek ryšavců. Naprosto kladné hodnocení.

85098211
04.01.2019

Výborné případy nepřekonatelného Sherlocka Holmese a jeho přítele doktora Watsona. Všechny jsou skvělé, některé méně známé, jiné více. Ani nedokážu říct, která povídka je nejlepší, protože ani jedna z nich nepostrádá tu správnou atmosféru a napětí. Nezbývá tedy než hodnotit plným počtem ;-).

1

Doporučujeme

Rané případy Hercula Poirota
Rané případy Hercula Poirota
Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky
Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky
Muž v mlze
Muž v mlze
Panoptikum
Panoptikum

Štítky

zfilmováno Sherlock Holmes detektivky povídky

Autor a jeho další knihy

Arthur Conan Doyle
britská, 1859 - 1930

všech 108 knih autora

Podobné knihy

Kniha Dobrodružství Sherlocka Holmese je v

Právě čtených12x
Přečtených653x
Čtenářské výzvě34x
Doporučených36x
Knihotéce203x
Chystám se číst88x
Chci si koupit22x
dalších seznamech8x