Dobrodružství Sherlocka Holmese

Tato kniha přináší první nadílku Doylových povídek o slavném detektivovi. Původně vycházely v letech 1891–1892 a my je vydali o 105 let (nebo 26) později do doby zcela jiné, odlišné tempem, morálkou i typem zločinů. Byly však ty staré zlaté časy skutečně tak zlaté? Holmes a Watson o tom vědí své. Pro nás však kouzlo té doby zůstává nezměněno. Nuže, vzhůru do zamlžených ulic, na kvetoucí vřesoviště. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44788/dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-44788.jpg 4.7335

Příběhy Sherlocka Holmese (3.)

The Adventures of Sherlock Holmes (1892)

Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Dobrodružství Sherlocka Holmese

Výborné případy nepřekonatelného Sherlocka Holmese a jeho přítele doktora Watsona. Všechny jsou skvělé, některé méně známé, jiné více. Ani nedokážu říct, která povídka je nejlepší, protože žádná z nich nepostrádá tu správnou atmosféru a napětí. Nezbývá tedy než hodnotit plným počtem ;-).

Pavelpi
16.12.2018

Sherlock Holmes jeden z nejlepších světových detektivů,který reprezentuje detektivní žánr ve dvojici s doktorem Watsonem.Myslím,že příběhy jsou sice staré,ale dosud nepřekonané a že se budou číst i dále.

SilvieSisinka
12.11.2018

Geniální Sherlock Holmes. Nikdy mě neomrzí. Jak všechno dokáže vypátrat. On je můj první detektiv kterého jsem četla.

dancadragneel
01.09.2018

Většina povídek mě velmi překvapilo a musím říct, že rozhodně nelituji toho, že jsem si na dílo nechala nějaký čas. Jediná povídka, která mě moc nenadchnula byla ta poslední o chůvě, ale jinak jsem byla velmi spokojená.

heliiinka
26.06.2018

Neuvěřitelně odpočinkové čtení. Bylo to, jako bych byla přímo uprostřed černých historek. Povídky jsou skvěle vyprávěné a se všemi detaily, takže čtenář může průběžně vymýšlet a upravovat své zločinecké teorie.

Nunynka
23.01.2018

Příjemná oddychovka. Mám moc ráda klasické britské autory detektivek a vždy se u nich odreaguji.

Gustik5
10.11.2017

Jak prosté... A přitom geniální. Obě adjektiva jdou v těchto povídkách bok po boku, stejně jako jistý detektiv a jeho jediný přítel s lékařskou praxí... Tohle prostě nezestárne. Naopak. Uplynulá léta Doylovu dílu jen přidávají na síle atmosféry a jen podtrhují brilantnost Sherlockových dobrodružství...

StephenKingje
24.10.2017

První povídky které vyšli o Sherlocku Holmesovi.Až na pár vyjímek byly příběhy skvělé. Nejvíc se mi líbily Modrá karbunkule,Spolek rýšavců a Strakatý pás.Dobrodružství Sherlocka Holmese je pro mě klenot,protože to byla má první vážná literatura.

zfilmováno Sherlock Holmes detektivky povídky

Arthur Conan Doyle