Magyk

Magyk https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/629/bmid_pribehy-septimuse-heapa-magyk-s9l-629.jpg 4 330 55

Příběhy Septimuse Heapa série

Na počátku je dítě nalezené v lese - příběh, který se pak odvíjí, je strhujícím dobrodružstvím v čarovném světě fantazie a kouzel. Kniha o Septimusovi Heapovi je v zemi svého vzniku, Velké Británii, mimořádně úspěšná a mnozí ji považují za zdařilého konkurenta slavného Harryho Pottera. Hrdinové příběhu jsou vylíčeni tak opravdově, že se o ně skutečně budete strachovat a do poslední chvíle budete plni napětí, jak tento neuvěřitelný příběh dopadne: Septimus Heap, princezna Jenna, čarodějové a jejich pomocníci musí bojovat s nepřízní osudu a mocnými nepřáteli, a není to boj nikterak lehký, neboť černokněžník DomDaniel je ztělesněním zla a jeho moc je obrovská. Kniha je zároveň neobyčejně vtipná a dramatické okamžiky se střídají s komickými situacemi i dojemnými momenty. Kromě hlavních hrdinů se zde setkáte i s celou řadou kouzelných tvorů a podivuhodných bytostí, ať už je to dobrácký Bobrspát, obětavý krysoun Staník, udatní brouci obrněnci nebo magogové, odporní černokněžníkovi pomocníci. A až knihu dočtete, nemusíte litovat, že už je konec - Magyk je prvním dílem ze slibované trilogie příběhů Septimuse Heapa... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Septimus Heap, Book One, Magyk , 2005

eliska3098
21.02.2017

Knihu právě čtu, ale musím říci, že možná ani nebudu schopná dočíst. Přiznávám, již nejsem nejspíš úplně cílová skupina této knihy, je mi 26, ale i tak jsem přečetla i zábavnější knihy určené i mladším generacím. Námět je to skvělý, miluji vše co je fantasy. A říkala jsem si, že kniha co má bezmála 359 stran nebude určena jen pro mladé čtenáře, ale bohužel mě v ní rozčilují použité zdrobnělinky (namísto pouze velký, psáno velikánský) a podobné zdrobnělé líčení. Do čtení knihy se nutím abych ji mohla alespon odrecenzovat, ale celý děj mi přijde takový plitký a nebarvitý. Možná je to jen překladem knihy, ale očekávala jsem víc. Jsem si jistá, že být mi tak kolem 13 se zájmem o četbu, asi mě to nadchne víc...

Zornaddie
18.02.2017 3 z 5

Byla to pěkná kniha, avšak později mě začala nudit.

Sarfias
12.02.2017 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto fantastické!! Kniha plná nečekaných zvratů, jemného napětí, milé fantazie a zajímavého příběhu. Knihou vás provází barvité charaktery. Co dodat? Asi pomažu o prázdninách pro druhý a třetí díl! :-)
A že je kniha spíše pro děti? A koho to zajímá? :-)

Alex.rrr
20.12.2016 5 z 5

Ač jsem starší čtenářka, knihu jsem do přečtení nechtěla odložit. Celkem poutavý příběh, který je skvěle napsaný. Těším se na další díl a doufám, že nezklame.

Liliana2006
20.12.2016 5 z 5

Až vyčerpávající kniha ale stojí za to !

Liliana2006
29.11.2016 5 z 5

čtu.
přečtete první kapitolu a nebudete tu knihu pustit z ruky je to opravdu skvělá kniha ¨.Tuto knihu čtu od této autorky první a moc na mě zapůsobila opravdu celí Harry Potter.

Knihomlok2015
18.10.2016 3 z 5

Předem se přiznávám, že už dávno nejsem cílová skupina téhle knížky.
Ale i tak nevím, jestli by mě tak úplně bavila - má to sice pár dobrých myšlenek, ale spíš než Harryho Pottera mi to připomínalo Narnii a ta mě po třetím díle přestala úplně bavit. Na druhou stranu mě opravdu nadchla ta poslední kapitola, kde se vždy jen pár větami zmínil osud vedlejších postav - velmi povedený nápad.
Takže doufám, že pár stejně dobrých nápadů bude i v druhém díle a postavy nezakrní ve svých deseti letech, ale budou nám růst před očima.

AndyC.
10.10.2016

Super knížka, která mě hodně bavila. Doporučuji všem! :)

pungoš
04.04.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha!!
Doporučuji 10-tilým chlapcům i děvčat!!

woodward
22.01.2016 5 z 5

Přečetl jsem zatím čtyři díly vyprávění o Septimu Heapovi a musím říct, že pro všechny "absolventy" sedmiletého studia v Bradavicích je to naprosto nová, velmi osvěžující zkušenost. Čarodějové v podání Angie Sageové se příliš neliší od obyčejných jedinců. Pravda, umějí čarovat, ale do vznešené neomylnosti Albuse Brumbála či profesorky McGonagallové mají hodně daleko. V téhle knize jsou čáry a kouzla nezkrotným živlem, o jehož jakés-takés zvládnutí čarodějové usilují s jakýmis-takýmis výsledky. Nikdy nic nedopadne tak, jak je to naplánované, a za každým rohem na hrdiny číhá nějaké to překvapení. Většinou prostě proto, že se pořádně nedomluvili, že někdo neposlouchal, co se mu říká, nebo že někdo na něco zapomněl - v podstatě tak jako ve skutečném životě. Jestli je pravda, jak tu někteří komentátoři poznamenávají, že jde o příběhy určené spíš menším dětem, je taky na místě konstatovat, že autorka své malé čtenáře připravuje na opravdový život mezi skutečnými lidmi. Protože v našem nekouzelnickém světě člověk na každém kroku zakopne o popleteného flinka, který je ale v jádru dobrák, jako Silas Heap, nebo natrefí na trochu nafrněnou "expertku", která každou chvíli vyvede nějakou pitomost, ale nakonec vždycky, když dojde na lámání chleba, dokáže udělat to, co je správné, jako Marcia Overstrandová. Opět se zde prokazuje, že anglická literatura určená dětem patří ke světové špičce.

tisha8409
01.08.2015 5 z 5

Potter, Oksa a on jsou pro mne synonymem skutečně kouzelných knih.

zuzana13
14.06.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Dobře napínavá. Krásný obal.
Doporučuji všem kteří mají rády dobrodružství a fantasy.

NightWalker
10.03.2015 odpad!

Po tom co si několikrát přečtete ságu Pána Prstenů, Harryho Pottera a Eragona, Vás v této knize ani její celé sérii prostě nic nepřekvapí. Naopak Vás dojme k slzám vzteku, jak se příběh odvíjí přesně podle očekávání, jak jsou všechny dějové zvraty předvídatelné a jejich vyvrcholení již dávno jasné (to platí i pro finále celé knihy), jak neustále zbytečně a nudně líčí nepotřebné epizodky, jak v rámci originality používá podivně zkomolené názvy rádoby nadpřirozených postav, jak se děj táhne a nemá spád, jak všichni stejně přežijí, i ten pohřbený záporák se znovuzrodí, jak velké problémy vyřeší nějaké veliké kouzlo a jak celkově spatlává všechny výše uvedené tituly do série tvářící se nově, dobrodružně, tajemně a temně. Jediné plus jsou celkem pěkné ilustrace. Knihu nedoporučuji žádné věkové skupině.

lampernaqui
30.12.2014 4 z 5

Kniha pro hodně mladší čtenáře než jsem já, ale to neznamená, že jsem si nemohl užít skvělé prostředí bažin a pana Bobrspáta a hlavně kurýrní krysu. Humor, zajímavý příběh, já jsem se bavil a to jsem nebyl cílová skupina. Rozhodně se podívám i po dalších dílech.

felix6338
06.11.2014 3 z 5

Popravdě- mám rád temné knížky o něčem jiném než věčných dracích, a Magyk tohle splňuje, ale neřekl bych, že se vyrovná H.Potterovi, to ani zdaleka. Potter je temný a nelehký, toto je pro děti.

Také mi to přijde jako slátanina již vydaných knih a příběhů a že tímto "slepením" děje vznikl Magyk- prostě problém kdesi kdysi,jeden mocný a jeden záporný, přátelé i odpůrci.

Jinak:
+ bažiny a mlžnaté ostrůvky s děsivými tvory
+umně popsaná atmosféra
+miluju temné prostředí a z bažin jsem měl radost, vážně bych se tam bál
+vtipné repliky a místa
+novinka v podobě přátel-bobrspáta,Staníka,...
+jako počáteční vyprávění zaujme tahle kniha asi nejvíc

-druhá kniha už tak fajn nebyla
-místy brutalita a vraždy
-nelíbí se mi tvrdě vykreslená Mladá armáda-takové zacházení s adepty by se v knize pro děti objevit nemělo

Takže celkově: líbila, ale středně.

Nemesis Moriko
10.10.2014 4 z 5

Knihu jsem dočetla před pár hodinami a musím říct, že kniha se mi líbila moc. Už jsem četla lepší knihy, ale tahle byla rozhodně dobrá - autorka má velkou fantazii a umí ji využít. Připomněla mi tím první díly Harry Pottera či Hobita, který předcházel Pánu Prstenů - je to více méně pohádka, ale postupně se z toho klube něco víc. Kniha rozhodně není pro každého, myslím, že můj věk (13), maximálně tak ještě rok výš je horní hranice, později už tenhle příběh lidem může připadat příliš dětinský..
kniha byla trošku předvídatelná (když se to jmenuje Příběhy Septimuse Heapa a v první kapitole je napsaný, že Septimus umřel, musí být hned jasný, že to s tím "umřetím" není tak nějak úplně v pořádku), ale svět, který Sageová vytvořila to dosti kompenzuje - a kdyby nebylo dobro a zlo tak nějak oddělené tlustou čarou "tohle je hodná strana" a "tahleta je strašně zlá", byla by si kniha zasloužila i o půlhvězdičku více.. :)
80%

Al.lio
31.08.2014 3 z 5

Na této knize mě nejvíce fascinoval svět, který jsem si během čtení vytvořila. Je to krásná kniha, bohužel ji však řadím mezi knihy, ze kterých člověk vyroste. Sama jsem Magyk četla 5 let zpátky. V té době mě uchvátila, teď už je můj knižní vkus trochu specifičtější. Pokud však někdo hledá dárek pro čtivé dítě kolem 12i let, je to jasná volba. :-)

zichisek
05.08.2014 5 z 5

Hezká "pohádka"

Katee
13.01.2014 3 z 5

Souhlasím, že tam moc napětí nebylo. Četlo se to dobře, ale pokaždé, když nastal nějaký problém, se hned vyřešil. Za mě 3,5 hvězdičky.

angelbooks
14.12.2013 5 z 5

Magyk jsem dostala jako dárek jednou na Vánoce pod stromek a hned mě zaujala obálka a obsah této knihy. Musím říct že jsem to měla přečtené hodně rychle a už jsem se těšila až dostanu 2. díl...
Magyk je moc zajímavá knížka. Hrozně se mi líbil konec pár zvratům, mezi postavami, jsem ani kolikrát nemohla uvěřit. Určitě doporučuji a jestli se vám bude líbit přečtěte si i dalších 6 dílů :), žádný z nich totiž není nudný :).

anglická literatura

Angie Sage