Magyk

Magyk https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/629/bmid_pribehy-septimuse-heapa-magyk-s9l-629.jpg 4 330 55

Příběhy Septimuse Heapa série

Na počátku je dítě nalezené v lese - příběh, který se pak odvíjí, je strhujícím dobrodružstvím v čarovném světě fantazie a kouzel. Kniha o Septimusovi Heapovi je v zemi svého vzniku, Velké Británii, mimořádně úspěšná a mnozí ji považují za zdařilého konkurenta slavného Harryho Pottera. Hrdinové příběhu jsou vylíčeni tak opravdově, že se o ně skutečně budete strachovat a do poslední chvíle budete plni napětí, jak tento neuvěřitelný příběh dopadne: Septimus Heap, princezna Jenna, čarodějové a jejich pomocníci musí bojovat s nepřízní osudu a mocnými nepřáteli, a není to boj nikterak lehký, neboť černokněžník DomDaniel je ztělesněním zla a jeho moc je obrovská. Kniha je zároveň neobyčejně vtipná a dramatické okamžiky se střídají s komickými situacemi i dojemnými momenty. Kromě hlavních hrdinů se zde setkáte i s celou řadou kouzelných tvorů a podivuhodných bytostí, ať už je to dobrácký Bobrspát, obětavý krysoun Staník, udatní brouci obrněnci nebo magogové, odporní černokněžníkovi pomocníci. A až knihu dočtete, nemusíte litovat, že už je konec - Magyk je prvním dílem ze slibované trilogie příběhů Septimuse Heapa... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Septimus Heap, Book One, Magyk , 2005

Alee
09.12.2013 4 z 5

Kniha je především pro mladší čtenáře začínající s fantasy žánrem. Je originální, perfektně napsaná a čtivá a i když je zaměřená především na mladší, své si na ní určitě najde i starší čtenář, protože zápletky jsou chytlavé a napínavé. Já přečetla čtyři díly ze sedmi, protože mezi čtvrtým a pátým dílem byla velká odmlka, během které jsem stačila vyrůst k jinému odvětví fantasy, ale přesto doporučuji ;)

ThePetinka
08.12.2013 5 z 5

Magyk už jsem kdysi před lety jednou četla - bylo to snad ještě někdy na základní škole. Jsem hrdým vlastníkem prvních čtyř dílů, poslední dva jsem si, z nyní naprosto neznámých důvodů, rozhodla nepořídit. Knihy jsem považovala za takové ty "jde to, ale je to pro malé", takže jsem jim valnou část svého středoškolského studia věnovala minimální pozornost. Nyní na mě ale dolehly prázdniny a hlavně to, že jsem si v SVK nestihla vyzvednout Lolitu a Malé ženy, a prostě jsem si Magyk znovu přečetla. A víte co? Byla jsem velice příjemně překvapená!
Kniha kupodivu není pro děti. Vážně nevím, kde jsem k tomu přesvědčení došla, možná za to mohou barevné ilustrace nebo ten třpytivý obal, nicméně celé roky jsem žila v domnění, že Septimus Heap mě už prostě nemůže oslovit. Omyl. Do knihy jsem se velice rychle začetla a zjistila, že jako mladší jsem jí jaksi nedocenila. Na konci první kapitoly jsem např. pochopila, proč se sedmý syn sedmého syna jmenuje právě Septimus, což je věc, která mi před lety naprosto unikla.
Hodně mě bavily všechny ty záhady, které kolem každého z dětí nastaly. Zamotané životní příběhy byly postupně odhalovány, a přestože jsem mnohdy tušila, jak to vlastně celé dopadne (koneckonců, kdysi už jsme to četla), nikterak mi to neubíralo na čtenářském prožitku. Vyžívala jsem se v tom, jak se chlapec číslo 412 mění a stává se tím, kým opravdu je - přiznávám, že jsme si ho rychle oblíbila. Prošel velikým vývojem, a přestože to z počátku vypadalo, že je ten nejméně důležitý, ukázalo se nakonec, že opak je pravdou. Paní Sageová to navíc popsala naprosto výjimečným způsobem - chlapci je v průběhu knihu věnován stále víc a víc času, takže to nakonec nevypadá vůbec nepatřičně, když se ukáže, čí syn vlastně je.
Zkrátka a dobře - kniha se mi četla opravdu výborně, je plná vtipných situací i napínavých akcí a hlavní hrdinové jsou opravdu sympatičtí. Děj hezky odsýpá a stále se něco děje a vše je prosycené příjemnou vůní magie a tajemna. Kniha má navíc uzavřený děj, přestože série má ještě dalších pět pokračování, což já osobně považuji za velké plus.
Příběhy Septimuse Heapa rozhodně stojí za přečtení.
90%

petrisca
04.08.2013 5 z 5

Krásná kniha se skvělým příběhem :)

Teressa
21.06.2013

Nejúžasnější a nejkouzelnější kniha pro všechny generace! Doporučuji!

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Kouzla, zasnězěná krajina, bytosti z bažin, bájné lodě,duchové, ďeti milující dobrodružství... Co víc si přát?... Moc se mi kniha líbila, je velice čtivá, príjemná, sympatické postavy, krásný kouzelný příběh. Nemám co bych vytkla. Pět hvězdiček právem.

Lana Lasthovick
24.02.2013 5 z 5

Krásná fantasy oddechovka s opravdu zajímavými postavami a dobrým humorem :)

Kate.S
02.02.2013 2 z 5

Byla jsem zklamaná. Svým způsobem jsem byla na čtení celkem natěšená, protože jsem čekala něco...já ani nevím, co přesně, ale tato kniha to jistě neplnila. Po pát stránek jsem se začala nudit a do čtení jsem se nutila. Příběh mě nijak nezaujal. Příznivce fantasy jsem, ale tohle se mi nelíbilo.

Verrrunka
04.11.2012 2 z 5

Kniha mě nalákala především pro to, že jsem se četla ohlasy typu- další Harry Potter a podobně. Bohužel, žádný velký úspěch se nekoná. Možná pro mladší čtenáře bude kniha přínosnější, pro mě nikoli. Celé je to trochu pomatené, příběh se neuvěřitelně táhne a zamotavá. Kdykoli přijde nějaký problém, kterým by měli hlavní hrdinové utrpět, autorka vymyslí novou vychytávku a vše je zase v pořádku. Napětí bohužel nulové. A když ještě přičtu naprosto nepochopitelně debilní jména vše, moc dobře mi to nevychází.

Verun
29.03.2012 4 z 5

Příjemná záležitost, ale srovnávat ji s H.Potterem to bych si určitě netroufla. Jak už se u tohoto žánru stává jedná se o recyklaci z více jiných knih, ale drží při sobě dobře...

reykjavik
06.02.2012 4 z 5

Knížka která se dobře čte.
Pro příznivce fantasy doporučuji.
Mě ani příliš neuchvátila ani nezklamala.
Lehký příběh s celkem sympatickými postavami. V téhle knize bylo výstižně napsané zlo- totiž zlý černokněžník.
Něco jako první díly H.Pottera

izabelle
11.03.2011 5 z 5

Pamatuju si jak jsem z ní byla nadšená, když jsem jí četla, a že je to docela dávno. Kniha si vysloužila dokonce i extra péči v podobě přebalu z novinových výstřižků, jelikož jsem její obal rozstříhala a udělala z něj koláž. Přinesla jsem jí pak jednou do školy a už nikdy neodnesla. Asi to bylo tak dokonalé, že si jí někdo přivlastnil.

Saruman
30.11.-0001 4 z 5

Jeden z mála případů, kde mě až tolik neokouzlil první díl série, jako ty další (druhý a třetí). :)

Pájice
30.11.-0001 5 z 5

Skvěle napsané, fantazie pracuje, fascinující 'nový' svět.. Příběhy Septimuse Heapa jsou knihy mého srdce :)..

cambha
30.11.-0001 5 z 5

Čtivá kniha, doporučuji pro příznivce fantasy.

curdto
30.11.-0001 4 z 5

Dobře se čte, doporučuji. Poutavý příběh.

anglická literatura

Angie Sage