Madame Okta

Madame Okta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43087/bmid_madame-okta-prq-43087.jpg 4 737 82

Příběhy Darrena Shana série

První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Cirque Du Freak , 2000

Paulhunterspet
30.11.-0001 5 z 5

Konečně tu máme původní vydání v měkké vazbě, pro mě je to srdcová záležitost a opravdu nemile mě překvapily nové přetisky. Díky tomu, že Albatros přestal v půlce vydávat měkkou vazbu mám Shany napůl, ale o to víc si vážím prvních. Snad mi další "původní" Shanovci dají za pravdu, ale příběh tím samozřejmě neztrácí na kvalitě, naopak se stupňuje. Nechci doporučovat každou knihu zvlášť, celá sága je od začátku do konce čtivá, plná překvapení, oddechovka pro náročné i zpestření pro nadšence. Jen do něj :-)

Kongor
30.11.-0001 5 z 5

Do málo knih se vžiju tak, že se s hlavními hrdiny doslova prožívám děj. Tato pro mě ze začátku moc nezajímavá kniha je po několika kapitolách zcela jedinečná a ztrhující.