Madame Okta

Madame Okta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43087/bmid_madame-okta-prq-43087.jpg 4 737 82

Příběhy Darrena Shana série

První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Cirque Du Freak , 2000

Katee
23.11.2013 5 z 5

Výborná knížka, čte se úplně sama! :) Hroozleyho jsem nejdřív neměla vůbec ráda, ale na konci knížky se v něm ukázal "člověk" :) V jedné části mi i trochu tekly slzy, bylo to fakt dojemné :) Určitě doporučuju! :)

lusinka.9
02.11.2013 5 z 5

Úžasná knížka

Kostka kulatá
06.09.2013

Poprvé jsem se k sáze dostala až pomalu ve dvaceti, ale i přesto, že je primárně určena poněkud mladšímu publiku, jsem se bavila. Je to dobře napsaná záležitost, a není až tak moc předvídatelná, jak by být mohla :)
Časem se to stává tak trochu srdcovkou - on pan Hroozly má jisté osobní kouzlo :D
Ve své kategorii dětské fantastiky špička :)

Elisabet
10.08.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!:)

petrisca
04.08.2013 5 z 5

Prvím dílem sem začali číst jakékoliv fantasy hrozně mě zaujal

MiaVa
14.06.2013 5 z 5

výborná knížka četla se skoro sama :-D jsem zvědavá na zbytek serie

hradil
02.06.2013 5 z 5

Nikdy jsem nevěřil na knížky o upírech. Myslel jsem, že jsou pro náctileté holky, fanynky Twilight atd. Šel jsem do knihovny a tam se dva kluci bavili o této knížce. Řekl jsem si, proč si ji nepůjčit. Po jednom dni je přečtená a strašně se těším na druhý díl. Možná, že se dá v knížce hodně odhadovat, co se bude dít dál, ale přesto je to naprosto famózní knížka z pohledu napětí. Už se těším jak bude pokračovat vztah Steeva k Darrenovi.
Neuvěřitelně jsem se zapálil do čtení a gratuluji autorovi za atmosféru, kterou vytvořil.
Velice se mi líbí I. kapitola 2. knihy, která je na samém konci prvního dílu.
PS.: Hroozley je mi sympatický:-).

Saphira
16.05.2013

Super knížka, čte se sama :) celá sága je prostě skvělá, až je vám líto, že to skončilo :)

Oinike
22.12.2012 5 z 5

Milé a rychlé čtení, které zaujme námětem a zabaví.

Issiriana
22.12.2012 5 z 5

Knížka, která mě hned po první kapitole zaujala. Uchvátila mě natolik, že jsem ji přečetla jedním dechem, příběh se mi hrozně moc líbil a těším se na pokračování.

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Ke čtení této knihy mě přiměl film, který stál za prd. A většinou, co je tak špatně zfilmováno, tak knižní předloha je super. U Darrena to platí dvojnásob. Úžádná kniha, která mě ihned navnadila na další díly:)

PanKérka
27.11.2012 4 z 5

Z počátku jsem si myslela, že to bude nějaká knížka tak pro 10tileté děti a už už jsem přemýšlela o jejím odložení. Nakonec jsem ale pustila do celé knihy. A uchvátilo mě to! knížka se čte sama, takže za dva večery bylo hotovo a hned jsem se vrhla na další díl :)

TessDragon
15.09.2012 5 z 5

Áh,moje srdcovka.Darren Shan.Už podle obálky to vypadalo strašidelně(vzhledem k tomu,že mám arachnofobii,jsem si večer tu knížku raději schovala) ;D.Darren vás od prvního okamžiku chytne a už nepustí.Zamilovala jsem se snad do každé postavy,at už kladné,či záporné,nebo hlavní či vedlejší.Patří k mé nejoblíbenější sérii knížek.Darren Shan(spisovatel) je prostě génius!Obdivuji ho.

Argony
21.05.2012 4 z 5

Prostě hustý. Fakt mě (a nejen mě) tenkrát Albatros strašně štval, že vydával jeden díl za rok. Prostě hrůza, o nový díl jsme se pak skoro porvali.

Lucka66
18.04.2012

Začátek ságy o Darrenu Shanovi. Je skvělá! Tenhle díl byl skvělý ale ten, kdo neví jak to bude pokračovat, bude asi hodně překvapen co se s ,,kladných,, hrdinů vyklube..

Buhvico
12.04.2012 5 z 5

Podle mého je to velice dobře napsáno..Darren je skvělý, jak vše dokáže popsat a opravdu se knížka čte skoro sama..Jsem se do této série tak zažrala, že jsem běhala po celém městě a snažila se půjčit si všechny díly z knihovny, stíhám každý den jeden díl přečíst :-) Takže vážení, jestli někdo přemýšlíte, zda.li tuto ságu přečíst doporučuju ANO!! Mě se osobně strašně mooooc zamlouvá, takový styl psaní..Takže za mě good čtení!!

netty.vanity
10.12.2011 2 z 5

Upřímně nechápu ty ovace kolem Darrena Shana. Občas je to docela svižné,vtipné,ale spíš jen ze začátku.Pak to zajíždí do takových rádoby hororových kolejí, přitom to působí spíš vesměs směšně a trapně. Pokud je vám třináct,tak se u toho asi bát budete,pravda.Ale já nad tím blbcem Darrenem a jeho sobeckou neschopností akorát kroutila hlavou.Lezl mi šíleně na nervy těmi svými kreténskými nápady.Nechápu,jak to někoho mohlo rozbrečet.Mně bylo do pláče spíš z toho,jaký je ten kluk hlupák..Hodně přeceňované..

LEONQA
12.11.2011 5 z 5

Přečtena od začátku, až do konce... a musím říct že je to jedna z mála knih, která mě tak opravdu zaujala... Vžila jsem se do postav... Super není co říct na tak skvěle napsanou knihu...

VZSB
30.09.2011

Skvělý.U tý části s tím pohřbem a opouštěním,ztráty lidstvý jsem brečela.Ve škole se mi to podařilo zamaskovat a nikdo si toho nevšiml.Vlastně jsem hnedka věděla,jak to dopadne.Nejdřív jsem četla 11 pak 12,2 a až pak Madame Oktu.

Denaille
14.06.2011 5 z 5

První a druhý díl téhle dlouhé série je jednoznačně nejlepší. Dalších pět dílů mě ještě doslova drželo doma na zadku, hlavu zabořenou v knížce - a musím se sakra dozvědět, jak to skončí. Poslední díly jsou ale na můj vkus moc divné a nesmyslné...