Madame Okta

Madame Okta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43087/bmid_madame-okta-prq-43087.jpg 4 737 82

Příběhy Darrena Shana série

První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Cirque Du Freak , 2000

Peta1607
08.12.2015 4 z 5

Knihu jsem četla v 11 letech na táboře a od té doby patří mezi mé oblíbené knihy. Vlastně mohu říct, že díky této knize jsem objevila krásu knih. :D

delatrix
03.11.2015 1 z 5

Četla jsem tedy jen tenhle první díl série, ale přislo mi to strašně nudné. Postavy nebyly tolik vypracované a děl docela předvídatelný. Celkově mě to nebavilo.

Viky007
11.09.2015 5 z 5

Miluji tuhle sérii už od dvanácti :-). Pan Shan je prostě mistr svého oboru, jinak se to říct nedá. První díl je ještě dost dětský - Darren je vlastně malý kluk, který musí opustit lidský svět. A Lartena bych chtěla poznat osobně :-).

juli2
28.08.2015 3 z 5

Knihu jsem objevila jako malá v knihovně. Od té doby jsem se k ní vrátila již po třetí. Kniha je prostě výborná. I nyní mě nevadí styl psaní určený pro děti.

Iwíček
08.03.2015 5 z 5

Velice zajímavé čtení, při kterém mi občas vstávaly vlasy hrůzou.

jajaja136
24.01.2015 5 z 5

Tahle knížka se mi velmi líbila jako ostatní knížky z napínavé ságy.

knihomolka01
20.11.2014 4 z 5

Kniha se mi vlastně líbila, akorát mi to přišlo více dětské než jsem si představovala. Občas jsem Darrena za jeho chování chtěla pořádně proplesknout, ale jinak pěkná knížka. Oddechovka.:)

Makyta
31.07.2014

Tuhle knihu jsem četla už na základce, ale na střední jsme se k ní ráda vrátila. I zbylých 11 dílů je úžasných. U posledního jsem dokonce skoro brečela! :D Doporučuji!

Janissek007
29.07.2014

Tuhle knihu jsem objevila nedávno, zprvu jsem si myslela, že to bude další nudná kniha o upírech. Ale zdání klame...
Tahle kniha ( a později i těch zbylých 11) mě nadchla.
Shan má vždy poutavé zápletky a co víc, při čtení jsem si říkala co ještě vymyslí aby to bylo poutavější a mu se to vždy podařilo...
Doporučuju tuhle knihu všem, kdo snese trošku? hororové příběhy.

Filip.S
08.07.2014 5 z 5

Opravdu povedená kniha, která mě, zapřísáhlého nečtenáře naučila číst.:) Děkuji panu Shanovi! Určitě stojí za přečtení.:)

mattysion
03.07.2014 5 z 5

Knihu jsem si okamžitě zamiloval, a to jsem ještě nevěděl, že mě čeká dalších jedenáct skvělých dílů. Vzpomínám na to dlouhé čekání, když už konečně vyjde další pokračování.

Hanyuu-hime
30.06.2014 4 z 5

První díl je hodně seznamovací, bohužel do světa sotva stihneme nahlédnout a rozkoukat se v něm a kniha je za námi, zanechávajíc pouze nezvladatelnou chuť do dalšího dílu. Mohlo to být o něco dělší, takhle to totiž opravdu působí jen jako takový úvod, ne jako samostatná knížka, ale co se dá dělat? Možná sáhnout po pokračování.
Jedno je ale jisté - Autor napsal něco, co jistě uchvátí nejen cílovou kategorii, řadu dětských čtenářů, napsal příběh, který má po prvním dílu dobře našlápnuto na to, aby se stal něčím podobným, jako všem známý Harry Potter, leč díky filmovému zpracování byla tato šance krutě a nelítostně zadupána do země.

radek0635
30.06.2014 5 z 5

Mám velké štěstí, že jsem knihu četl ještě před shlédnutím filmu. Protože film byl tak otřesný, že kdybych ho viděl ještě před knihou, asi bych se do čtení nedal... Jinak kniha skvělá, plná fantazie.

kikina6163
09.05.2014

takže jak by sem začala,jako první sem viděla film a ten mě opravdu zaujal :3 a dohnalo mě to k tomu že si musím za každou cenu přečíst i knihu.

Edona
24.04.2014 5 z 5

S Madame Oktou jsem si zavzpomínala na své dětství a ponořila se do fantastického příběhu. Je to čtivé, pro malé děti jistě děsivé a hlavně moc hezky napsané. Krásné oddechové čtení, mohu jen doporučit.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

suprová, ale dlouho jsem musela čekat na další díl a pak ještě dýl na ten třetí, který právě čtu:3

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

moc povedená knížka:) Zatím jsem teprv u třetího dílu, ale série mi přijde skvělá!:)

Adam Bartoš
13.01.2014 5 z 5

Suprová kniha.Kdysi jsem přečetl jenom 5 dílů nyní chci přečíst všechny.

Hokkejka
08.01.2014 5 z 5

Boží, po cca 10 letech jsem si konečně přečetla první knihu (kdysi jsem přečetla jen asi 4 knihy z celé ságy) a vracím se zpět do minulosti - čtu celou ságu. :)

SabinaV.
15.12.2013 5 z 5

Super,jenomže nemůžu sehnat další díl:-(