Madame Okta

Madame Okta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43087/bmid_madame-okta-prq-43087.jpg 4 737 82

Příběhy Darrena Shana série

První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Cirque Du Freak , 2000

Davidaxik
04.01.2018 5 z 5

No málem jsem se POSRAL! Ve dvanácti dostat tuto knihu! Po Klubu Záhad a Rychlích Šípů...no představte si ten ŠOK! No DOPRDEL*...!! Takový masakr, takový horor, snad už nikdy s nebudu bát víc...a pak jsem omdlel a rok četl jenom jeho knihy. Uff. To je pořádně dlouhá recenze. A nic vám neřekne :P

Michelle9191
07.10.2017

Tato knížka se mi poprvé dostala do ruky už někdy na základní škole, doporučila mi ji v knihovně kamarádka. Celá série se mi moc líbila, ač je to fantasy a co se na začátku zdálo jako "pohádka" se v celé sérii nakonec zvrtlo v celkem slušný strašidelný a napínavý příběh, který je hodně čtivý :-) Určitě doporučuji přečíst celou sérii.

Cryptkeeper
03.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha,která mi pozvolna otevřela dveře do jedné z nejlepší fantasy ságy,co jsem kdy četl. Propracované,citlivé,dechberoucí....
Tak neváhej a zavítej do světa Darrena Shana!

Scharks
25.07.2017 5 z 5

Ach, ta nostalgie... :) Je to už několik let co jsem naposledy četla celou sérii, takže letos bude repete, neboť Shan si to jednoznačně zaslouží! :D

B00kElevat0r
15.07.2017 5 z 5

Je to prostě úžasná kniha. Naprosto jsem se do ní zamiloval!!!! :D

Vincenzoci
10.06.2017 4 z 5

Knížka mi byla doporučena a šlo svým způsobem i o sázku (já Madame Okta a budoucí švagrová J. Clarksona). Děj mě vtáhl a ukázal svět upírů úplně jiným pohledem. Sice Darrena občas nechápu, zejména jeho chování a rozpolcení pro jisté věci, ale co už s ním... :-) Příjemné čtení, doporučuji!

MosKat
16.03.2017 5 z 5

Je to úžasná série, nikdy mě nepřestane bavit! Čtu to už poněkolikáté, dělá mi potíže se od toho odtrhnout!

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Četla jsem celou sérii a bavila mě až do posledního dílu.

Hoshi
08.01.2017 5 z 5

Bohužel jsem nesehnala tištěnou podobu, a tak jsem si alespoň poslechla audio knihu. Příběh se mi líbil, rychle ubíhal, chvilkami mi přišel Darren trochu protivný, ale to je občas každý... Určitě si přečtu/poslechnu další díl :)

Monička00
02.01.2017 5 z 5

Doporučuji všem :) Je to asi uplně moje první knižní série kterou jsem kdy četla a dokonce života na ní nezapomenu...každý díl je úžasný :)

sarka4432
20.10.2016

Dobry den je mozne od nekoho odkoupit prvni a druhy dil Darrena Shana?

Vysky
14.10.2016

Tato kniha mně leží v knihovně už několik let. Dostala se ke mně v mých 14-ti letech a zcela mě pohltila a zaujala.. hlavně její surovost a krutost, s kterou jsem se v té době u jiných knih nesetkal. Kniha mi připadala velmi čtivá, vzpomínám, že jsem jí přelouskal za půl dne a hned jsem šáhnul po dílu druhém. Když to shrnu, kniha je psaná stylem, který je spíš zaměřený pro mladší čtenáře, ale i starší člověk by neměl knihou pohrdnout. Navíc v dnenšní době se pořizovací cena těchto dílů točí kolem 60-70 korun za kus, což je skvělé a to dělá knihu velmi dostupnou.

Scathia
12.07.2016 4 z 5

Dobrá oddychovka. Film mě příliš nezaujal, ale knížka se skvěle čte. Chvilkami je mi Darren trochu protivný svými názory a činy, ale za to Hroozley je boží :-)

Edona
14.06.2016 5 z 5

Dovolím si tvrdit, že Darrenovi propadnete už po první kapitole. Já sama jsem knížku četla už několikrát. Je to moje srdcovka z dětství.. Kdo by nechtěl navštívit panoptikum zrůd? Kdo by nechtěl poznat tajemného a děsivého upíra Lartena Hroozleyho? (Toho já mám moc ráda!). Za mě jasných pět hvězdiček a doporučení všemi deseti!

Svatoslav
09.06.2016 4 z 5

Pro začátek si musíme ujasnit jednu věc a tou je identita hlavního hrdiny a spisovatele. Zda se jedná o jednu a tutéž osobu nemohu jedoznačně odpovědět. Sám autor ohledně pravdy mlčí a raději dále mlží. Inu, tak se pozná správný mystifikátor. Darren Shan má na svém kontě spoustu úspěšných, leč nevýrazných zářezů. Několik televizních scénářů, povídek, komiksových stripů. Ovšem jeho největším úspěchem se stala mnohadílná fiktivní autobiografická sága líčící „vlastní zkušenosti“ ze světa nemrtvých.

Příběh je na své startovní pozici prostý, o to více se Darren vyřádil na atmosféře a nezapomenutelných charakterech. Nerozlučným přátelům Darrenovi a Stevovi se jednoho dne dostane do rukou tajuplná zlatá vstupenka (opravdu se nejedná o zlatý tiket Willyho Wonky) do Circo Mostruoso, což je magické obludárium v cirkusovém balení. Kdyby tak tušili, že příchodem do cirkusu převrátí své životy vzhůru nohama, jistě by si návštěvu obludária rozmysleli. Vrcholným číslem celého představení je děsivý upír pan Hroozley se svou cvičenou pavoučičí Madame Oktou. Při odchodu z cirkusu se Darrenovi honí hlavou jediná myšlenka, dostat záhadného tvora za každou cenu.

Autor umně spletá dějové linie od první stránek. Některé uzavře úplně, jiným ponechává otevřená vrátka pro další pokračování. Čím je vlastně Madame Okta tak vyjímečná? Ač to bude znít bláznivě, vším. Nezapomenutelná depresivní atmosféra, gradující až do samotného pekla, nenechá čtenáře chvíli na pokoji. Uvěřitelné charaktery postav, se kterými se po pár stránkách dokonale ztotožníte a zapomenete, že jsou jenom na papíře. Totéž platí o prostředí. Přidejme kousavé sarkastické dialogy jako ze života, poetiku režiséra Tima Burtona a kouzelně děsivý svět, jehož součástí by si přál být každý.

Shrnuto podtrženo: Madame Okta vypadá na první pohled jako pouhé počteníčko pro mladé a nebojácné. Opak je pravdou. V příběhu nalezneme spoustu palčivých otázek ze života, ve kterých se najdou i otrlejší čtenáři. Bravo Darrene! A to jsme teprve na začátku, ještě nás čeká dlouhá cesta. Doufám, že bude stejně vydatná, jako první nášup.

Dinosaur
29.02.2016 4 z 5

(7/10) K téhle sáze jsem se poprvé dostal, když mi bylo asi tak 12 nebo 13. Pamatuji si, že mě to šíleně nadchlo, ale asi po druhé půlce ságy jsem se nějak nedostal k dalším dílům a nikdy se nedověděl, jak to dopadlo.

Na znovučtení jsem se tedy celkem těšil, ale teď, po více než deseti letech jsem si při čtení často uvědomoval, že je kniha určena daleko mladšímu publiku. A pokud řeknu, že je chování Darrena nerozumné, je to ještě slabé slovo. Pro děti fajn, pro dospělé poněkud naivní, ale jako nostalgická oddechovka stále dobré. K těm čtyřem hvězdám jsem se tedy skutečně přiklonil spíše z té nostalgie, ale co si pamatuji, tenhle díl byl spíše seznamovací a ty další už byly zajímavější, takže rozhodně budu pokračovat.

HannaFuchs
13.02.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější série knížek. :) Velmi napínavé, no prostě úžasné. Přemýšlím, že si celou sérii přečtu znova.

MarkétaMosová
11.02.2016 5 z 5

Je úžasná knížka, je nejlepší z celé série. :-)

Totojsemja
03.02.2016 5 z 5

jednoznačně nejlepší díl série. jediná kniha která mě přinutila se před spaním podívat pod postel.

reccal
30.12.2015 5 z 5

Nesnáším pavouky. Fuj. Jenomže Madame Okta mi uhranula ve své filmové (no dobře, nic moc) podobě. Žvásty, jak jsou to knihy pro děti a blablabla... neposlouchejte, v knize se docela dobře může najít jak dvanáctiletý výrostek, tak třicetiletý milovník temna. Kniha přečtena během pár hodin, samozřejmě jsem nečekala žádnou velkou propracovanost charakterů (jako u upírské trilogie Del Tora), nicméně očekávání splnila na jedničku.