Pre štipľavé lečo

nehodnoceno
Pre štipľavé lečo https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533667/bmid_pre-stiplave-leco-65e79a73c507a.jpg 0 0 8

V knihe nájdete viac ako štyridsať básničiek, ktoré vynikajú hravosťou, originalitou a sú umocnené ilustráciami Adolfa Borna. Básne sú rozvrhnuté do jedného školského roku, ktorý sa vmestí do jedného dňa: dopoludnia prvý polrok, okolo obeda polročné prázdniny a popoludní druhý polrok. Básne sú plné otázok a detských odpovedí.

simca9342
16.03.2024 5 z 5

"Z pravěku"

Sbírka vtipných básní navazující na Aprílovou školu. Napsaná na jakékoliv téma pro děti s ilustracemi od známého českého autora.

FMMMM
23.11.2022 odpad!

Je zajímavé, že 33 let po komunismu se ve školních osnovách objevují básnické „perly“ našich soudruhů, kteří ve svých dílech poručí větru dešti, díky moderní vědě našich soudruhů. Za mě neskutečná komunistická agitka, o které neměla být v učebnicích ani zmínka, natož o autorovi. Dušan Jasáně - Vlci z Vol Strýtu.

Čtenářka73
10.08.2022 5 z 5

Krásné, vtipné, nápadité verše. Spoustu si jich pamatuju ještě z dětství. Například básničku „Na Šumavě v hájí břízek zaběhl se pěkný řízek…“ dodnes odříkám zpaměti :-)

Jadla
25.01.2020 5 z 5

Jako děcko jsem ji dostala ve škole za výborný prospěch. Říkala jsem si tehdy, že se teda moc nevytáhli a mohlo za to vysvědčení být raději na zmrzlinu nebo tak, ale postupně jsem zjistila, že tehdy (první rok zase) pančelka měla šťastnou ruku a zvolila báječnou knížku. Čteme si ji teď s dětmi a znovu mi naskakují v paměti verše i celé básničky, předškolní dcera se některým mohla usmát, mají velký úspěch. Tehdy i dnes.

chodícírohožka
21.12.2019 3 z 5

Pěkná knížka, ale čekala jsem trochu víc. Básničky jsou jednoduché (někdy až příliš), ovšem nedá se jim upřít nápaditost. Některé jsou úžasné a trefné, jiné (podle mě) slabší - ale rozmanité tak, že si snad každý najde tu svou.

Lucissia
03.09.2019 5 z 5

Když nepočítám komiksové knihy, tak toto je první opravdová knížka, co přečetl náš prvňáček. A i když jsem některé básničky musela přečíst znovu, aby je pochopil, stejně z toho mám radost. Díky, vtipný pane Žáčku. :-)

Phoenix16.cz
02.08.2016 5 z 5

Jednoduché a milé. Ta s názvem Zoo mi tak trochu mluvila z duše:-)

MartyMcFly
16.02.2011 3 z 5

Vskutku, to samé co říká název. Moc si básničky nepamatuji, ale to málo co vím mi říká, že to nebylo špatné. Moc. Jsou asi hloupoučké a jednoduché (pro nejmenší), ale dokáží zpříjemnit dětský život. Nebo už ne ?

poezie

Jiří Žáček
česká, 1945
1983  88%Aprílová škola
2010  91%Krysáci
1996  92%Slabikář
2015  86%Ezopovy Bajky
2007  81%Okurková sezóna

Kniha Pre štipľavé lečo je v