Prázdniny pro zaláskované

Prázdniny pro zaláskované https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95213/bmid_prazdniny-pro-zalaskovane-KFu-95213.jpg 4 392 27

Julie, Dita a Hanka jsou tři sestřenice, které si vždy výborně rozuměly a každý rok se těšily na společné prázdniny na chatě. Teď je jim však přes patnáct, a všem se - jak naschvál - zalíbí Dan, 18letý vedoucí z nedalekého skautského tábora. V tu chvíli je po idylce a napětí jen roste... Dramatický příběh čtrnácti horkých letních dnů vypráví nejsympatičtější z trojlístku sestřenic, blondýnka s walkmannem na uších, Julie Sladká. Pro ni příběh končí trpkou ztrátou iluzí a poznáním, že není všechno zlato, co se třpytí. ... celý text

Kristy.Seb
01.10.2023 4 z 5

Léto na chatě jsem holkám záviděla. Zajímavé, jak puberta dokáže všechno změnit...

*-*Kleny*-*
20.06.2023 4 z 5

První stránky a kapitoly to bylo takové, že si člověk, říká, no nic, nemá to tolik stran, tak to nebude tak na dlouho, tak to snad i dočtu. Nemastné, neslané. Ale pak mě to začalo bavit. To, že Julka je obětí špatně načasovaných skutečností a vlastně většinu knihy vypadá jako největší rajda a přitom ji kluci zajímají nejméně, jen dokazuje, že i takto primitivním základu se dá vystavět zajímavý pletenec příběhu. Pořád jsem si říkala, jak to asi dopadne, čekala jsem něco ve smyslu srdcebolného loučení s kluky, vyměňování si adres, nebo že se náhodou potkají i po táboře, ale tenhle konec mě teda fakt nenapadl a hodně mě pobavil. xD

Amneris
04.07.2022 4 z 5

Kniha mě v pubertálních letech minula, tak byl čas si ji přečíst teď v dospělosti. Příběh o třech sestřenicích, které každé léto tráví na chatě má tentokrát jednu chybu, všechny se zamilují do skautského vedoucího Dana z blízkého tábora. Jak to asi může dopadnout? U knihy jsem se opravdu bavila, jen některé momenty v knize mi přišly trochu přes čáru, ale to prostě k dívčí pubertě patří :-)

Eistee
05.11.2021 2 z 5

Četla jsem v pubertálních letech, ale i přesto mi přišly hlavní postavy ,,napřesdržku". Klišoidní příběh s trapným rozuzlením. Taková oddechovka, při které si můžete mnout ruce, že se hrdince ani náznakem nepodobáte.

georginaa
30.09.2020 3 z 5

Dívčí prázdniny jsou vždy očekáváné velkými láskami, přátelstvím a dobrodružstvím. Předháněním, která nejvíce zaujme toho nejkrásnějšího kluka. Ovšem krása je jen pozlátko, záleží na povaze, ale to každý pochopí až v pozdějším věku, když si sundá růžové brýle.

nikikostadinova
20.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Tak jako letní čtení dobře. Ale taková plejáda nesympatických postav....musela jsem si knihu dělit po částech a to bych to mohla mít za dva dny přečtené

SPOILER: jako chtěla jsem jinou konfrontaci než aby se porvaly. Dita by spíš zasloužila spíše pěkně nastavit zrcadlo svýho chování

Ygrayne
10.02.2020 4 z 5

Hezká knížka, mám ráda ten nádech tajemna, ale ten konec...nu nemůže to být vždy podle mých představ

Květinka008
01.01.2020 5 z 5

Pěkná :-) Tyhle holčičí knížky mě baví i v dospělosti :-)

Aknel26
21.08.2019 3 z 5

Jednohubka, nekomplikovaný příběh první lásky a boje tří sestřenic o kluka, který za to ani nestál. O tom, co všechno je člověk schopný udělat, aby získal sympatie druhého. Jako největší plus této knížky vidím, že mě přivedla ke kapele Elán.

Knihomolka582
12.07.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když je starší a doporučila mi ji mamka, která ji četla také. Líbil se mi zbůsob psaní a četla se rychle a krásně.

Terisek99
21.12.2018 3 z 5

Kniha byla slabší. Má i lepší knížky.

JancaMia
17.12.2018 4 z 5

Když se sejdou tři sestřenice na prázdninácha všechny se zamilují do jednoho kluka tak to niky nemůže dobře dopadnout ..

Pajii
08.12.2018 5 z 5

Čtu od téhle spisovatelky knížky ráda, i když dávno nejsem cílová skupina. Vždy se vrátím v čase do nactiletych let a je to taková super oddechovka. I špatné zkušenosti patří k životu.

Dimas
14.07.2018 3 z 5

Knížku jsem četla díky čtenářské výzvě, protože už dávno nejsem cílovka. Nostalgicky jsem si připomněla svůj prázdninový pobyt na tetině chatě s kamarádkou před nástupem na gympl.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Čtivá kniha. Fakt jo, zase příběh ze života....

MíšaK.
05.08.2016 3 z 5

Zajímavé čtení. Ja takové originální, dobře a čtivě napsané. Lenka má lepší knížky, ale není to propadák. Dita mi byla nesympatická hnedka a Hanka mě naštvala tím, jak byla nerozhodná a nechala se ovlivňovat. Dokonce jsem někdy nechápala ani Julku. Za mě plus za ten špatný konec, protože ne vše končí happy endem.

Lucissia
17.06.2016 4 z 5

Moje první knížka od Lanczové, kterou jsem si koupila před dvaceti lety. To jsem byla ještě na střední, knížku přečetla jedním dechem a pak putovala po kamarádkách. Tak moc mne chytla, že jsem si pak kupovala od Lanczové všechny další. Teď jsem ji přečetla znova, potěšila mne. :-)

kamila234
30.05.2016

moc se mi líbila tahle knížka a mela jsem ve škole oni referát a moje kámošky si jí taky přečetli a čtou jí dodnes.

Zuzana08
14.02.2016 5 z 5

V patnácti jsem ji přečetla se zatajeným dechem snad přes noc. S téměř dvacetiletým odstupem se v podstatě nic nezměnilo. Jen jsme zestárla a životní trable hrdinek vnímám s nostalgii.

Ann98
28.01.2016 5 z 5

Tento román se mi strašně líbil. Nebyla chvíle kdy bych se u knížky nudila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Čekala jsem, že Julie bude s Danem nebo že se aspoň holky proti němu spiknou, ale konec mě velmi překvapil. I když .. né každé prázdninové vztahy končí velkou láskou. Takový je holt život.

Kniha Prázdniny pro zaláskované je v