Závist

Závist https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117808/bmid_zavist-ymI-117808.jpg 4 175 35

Prázdné rakve série

Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá. Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu? Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli. Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Envy , 2011

moudivlacek
23.06.2022 3 z 5

Nečekejte žádný horor, do toho to má hodně daleko. Ale je to taková průměrná detektivka opepřená troškou paranormálna pro mládež a začínající čtenáře detektivek. Není to vůbec na škodu. Spíš to ulehčuje čtení. Dvojčata dívky SŠ jsou obdařeny darem vizí a z doteků vody vidí víc jak ostatní. Když zemře jejich bývalá kamarádka Katie, rozhodnou se zjistit, jestli to bylo tak, jak to uzavřela policie.
Chvíli jsem se nemohla dostat přes začátek, ale chce to chvíli vydržet, než děj nabere trochu spád. Ale co rozhodně nemohu omluvit, to je spousta gramatických chyb. Ty dojem z knihy jen zhorší.

Pavlína2019
15.06.2022 3 z 5

Kniha se mi dostala do ruky v knihovně náhodou, zaujala mě povedenou obálkou.
Líbil se mi také formát knihy, sympaticky široké stránky, font písma.

Ale už méně - velká spousta chyb.

Co se týče obsahu knihy, až po začtení se, jsem zjistila, že spadá do fantasy pro mládež, což mi úplně nesedělo.

Takové prostředí mladých nevyhledávám, téma taky ne, ale celkově se kniha četla dobře.

V podstatě byla zajímavá, občas psaná i s vtipem - těm, kteří tento žánr vyhledávají - určitě doporučuji.

AndyYoggy
08.04.2022 4 z 5

Kniha se dobře četla. Jako detektivka pro mládež v pořádku. Tedy, mimo ty gramatické chyby. Jako oddychovka mile překvapila. Také musím pochválit pěkný vzhled knížky.

Dudek25
09.06.2020 5 z 5

I přes hrozne hodnocení nechápu proč se mi moc líbila

SoniaR
08.02.2020 4 z 5

Nebylo to úplně nejhorší... Taková oddychovka. Jdu zkusit i další díl.

oblakaknih
19.05.2019 3 z 5

Závist je přesně ten typ knihy, na kterou nechcete psát recenzi.
Námět byl super. Je to sice označené jako horor, ale je to spíš thriller s prvky fantasy.
Nejoriginálnější je na knize to, že "vyšetřovatelkami" jsou kamarádky mrtvé dívky.
Postavy jako takové nebyly nic moc. Bylo jich příliš, takže jsem v nich měla zmatek. Popisy vedlejších postav byly zbytečně rozsáhlé. Stejně jako scény s nimi.
Připadalo mi, že autor úplně zapomněl na otce oběti, protože o něm byly minimální zmínky.
Četlo se to dobře, kniha je skvěle napsaná, ale trochu mi to kazily chyby a nesrovnalosti. Přesto jsem četla déle než je u mě zvykem.
Děj byl fajn. Sice byl podkreslený náctiletým klišé, někdy trochu nereálný (ale dobře, je to přece fantasy) a na konci byl zvrat, který mohl být daleko rozvinutější!
Za mě je kniha dobrá. Ani víc, ani míň.
Doporučuji, pokud chcete začít číst thrillery.

Veronika33
07.10.2018 5 z 5

Kniha bola super, pútavá,nenáročná predsa len je to young adult literatúra, ale napriek tomu sa veľmi dobre čítala. Postavy veľmi dobre vykreslené, dvojčatá sympatické. Super oddychovka.

šneki
14.05.2018 2 z 5

Po druhém přečtení strhávám ze 4* na 2*. Postavy byly ploché a vůbec se do nic nedalo vžít, závěrečné rozuzlení to také nezachránilo.

Mr.Pajek
02.03.2018 3 z 5

Taková pohodovka, která extra nenadchne, ani neurazí :)

martina.tim
23.02.2018 4 z 5

Tato kniha byla příjemné počtení. I když na pár nesrovnalostí na konci to bylo pěkně vymyšlené. Přece jenom je to určeno pro mládež. Takže tato kniha stojí za přečtení.

Niksalka
16.02.2018 3 z 5

Tato kniha byla zajímavá, ale musím se přiznat, že jsem se nedokázala začíst. První polovina mě moc nebavila, často jsem se ztrácela a nevěděla o kom a z jaké doby se jedná. Hodně se přeskakovalo a to mi vadilo. Ale u druhé poloviny už jsem si zvykla a nakonec mě kniha i zaujala. Zajímavý konec. :) Proto 3 hvězdy.

KTera
10.12.2017 5 z 5

Moc hezký mysteriózní příběh. Kniha se čte vážně sama. Nemohla jsem se odtrhnout.

PeM
07.06.2017 4 z 5

Takový malý chaos, ale v podstatě čtivé a zajímavé.

Šošán
24.07.2016

Román pro náctileté...První polovina bylo trápení, druhá o něco zajímavější. Obal se moc povedl.

Petra Ďat
06.04.2016 4 z 5

rozhodně skvělá kniha! moc se mi libilo to propojení žánrů. Lehké tajmno a nadpřirozeno, při tom ne přehnané.

AnetaM
24.02.2016 3 z 5

Sice zajímavá kniha, ale špatně se dala pochopit. Chvilku si někdo vzpomínal na minulost, potom co se stalo a co se jim zdalo, co si mysli kamradka, jak vypada jeji matka, kdo co nasel, další a další informace. Až jsem se v tom ztrácela.
Zajímaví příběh. Ale co ten konec? Bylo to divné a nemělo to žádný happy end. No, nevím...

ulryda
06.01.2016

Hezká knížka, těším se na pokračování :)

zuzana13
21.06.2015 5 z 5

Krásný mysteriózní příběh. Hezký obal.
Budete čekat jak to dopadne. Doporučuji.

stolbice
29.01.2015 4 z 5

Zajímavá kniha, čekala jsem klasickou detektivku a celkem mile mě překvapilo, že se jedná spíš o příběh dvou zvláštně nadaných sester, které nenechá chladnými smrt jejich spolužačky. Rozuzlení a závěr knihy se mi líbí, hlavně proto, že jsem si celou dobu lámala hlavu s tím, kdo je asi tak vrah :-) takže knihu mohu doporučit, čte se vážně sama. Hvězdičku ubírám za překlad, jak už to tu psali přede mnou, hra se slovy vůbec nedává smysl a ty překlepy.....ale i přes to se těším na další díly, určitě si je přečtu :-)

milujuknihy
14.10.2014

Tu knihu mam rozectenou a vubec neim jestli to ma cist dal..ten dej dokonale pasuje k memu..pohadala jsem se skamaradkou silene mc a ona dela vsechno proto abych to dostala na telo co nejvice, jako bych byla Katelyn..ale jeste ne mrtva..muzu se vas jen zeptat..ma tu knihu cist dal?? :o