Pravidla moštárny

Pravidla moštárny https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78461/bmid_pravidla-mostarny-JnP-78461.jpg 5 2752 367

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná odysea Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů se stane natrvalo součástí sirotčince v St. Clouds a jako nejstarší chovanec se učí mladým i starším ženám pomáhat od jejich starostí. Jeho učitelem je zakladatel sirotčince Wilbur Larch, lékař, který vede své soukromé křížové tažení proti zlu, často v rozporu se zákonem. Sledujeme Homerův příběh, jeho snahu stát se užitečným, učednické období v sirotčinci, dospělá léta v moštárně, prazvláštní vztah k manželce jeho nejlepšího přítele, neustálé odchody i návraty…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Cider House Rules , 1985

bovinka
30.11.-0001 3 z 5

Přiznám se, že film se mi líbil více. Knihu jsem rozečetla předtím, ale byla pro mě nestravitelná. Možná později

escritor
30.11.-0001 5 z 5

Nejpřitažlivější pro mě je, jak Irving dokáže spojit jednotlivé časové linie. Například střecha na moštárně dostane význam až ke konci knihy, kdo by to byl řekl.

Kdo viděl film, měl by si přečíst knihu, která se od něj velmi liší. Nebo spíš film se liší od knihy.
Opět je to velice strhující příběh, kde se Homer Wells snaží si najít cestu za štěstím.

Líbí se mi pohled, kdy pro svůj život, ti sympatičtí obyvatelé Hearts´Heaven nebo Saint Clouds´, vybírají z okolí jenom to co potřebují. Není totiž nutné sníst všechno, co je na cestě za božím úkolem, ale sesbírat jen ty chutné kousky, které nás dovedou za naším štěstím a za tím být užitečný.
"(Před usnutím se ještě stačil podivit, jak dokonale pan Rose ovládá ten svůj svět - dokonce rozhoduje i o tom, jakým tempem se vymyslí jméno pro jeho vnučku (nemluvě o tom, že určitě rozhodne i o jménu samotném)."

Irvingova lidskost je dojímající.
"Buďme štastni za Johna Irvinga. Dobrou noc Johne Irvingu!"

nier
30.11.-0001 5 z 5

Moje první kniha od Irvinga a zatím podle mě ta nejlepší...

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Jedna ze dvou Irvingových knih, která je čitelná a mnou i pochopitelná:)

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z Irvingových nejpovedenějších. Přečtená několikrát, ohmataná:o). Irving umí krásně spojit legraci a dojetí. Jeho knížky jsou koktejlem, po kterém vám bude dobře. Možná i skvěle. Mají velkou lidskou hodnotu.

Parník
30.11.-0001 5 z 5

Pěkná kniha, zvláště dr. Larch mi přirost k srdci. Sice by se asi obešla bez těch detailních návodů jak provádět potraty, při kterých mi nebylo zrovna nejlíp, ale i tak je to výborné čtení.

ebartlova
30.11.-0001 5 z 5

Dalsi vyvedene dilko od Irvinga...Opet se tu resi tabu - potraty. Obcas se mi delalo mdlo, ale to je asi u tohoto autora zcela bezna vec a to si prave libi - J.I. dokaze stale sokovat a nikdy se mi nestalo, ze bych to cekala...Pribeh je to sice dost smutny,ale nadherny..