Pravda o případu Harryho Queberta

Pravda o případu Harryho Queberta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177607/pravda-o-pripadu-harryho-queberta-177607.jpg 4 568 176

Zvraty nabitý detektivní román o profesorovi literatury, na jehož zahradě se najde zakopaná jeho šestnáctiletá milenka.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Argo

La Vérité sur l'Affaire Harry Quebert , 2012

BlackFun
13.09.2015 5 z 5

Tato kniha je jednou z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Opravdu autorovi tleskám, povedl se mu brilantní kousek a já z celého srdce doufám, že bude ve své tvorbě pokračovat. Musím uznat, že jsem do poslední chvíle netušila, jak to celé bylo a finální odhalení je prostě FENOMENÁLNÍ! Rozhodně doporučuje všem!

patroklos
27.08.2015 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta je pravděpodobně jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četl, doporučuju všem. Je v ní totiž úplně všechno...

momo01
24.08.2015 3 z 5

Po dočtení mám stejný pocit, jako když jednou za čas přečtu nějaké bulvární zprávy. V tu chvíli mě to baví, otevřu je, protože mě zaujme titulek nebo chci vypnout a voyersky sledovat osudy druhých. Ale nic moc to ve mně nezanechá. Pak si říkám, proč to čtu a odpoveď je: protože jsi chtěla přece vypnout a nepřemýšlet.... Tahle kniha ve vás toho asi moc nezanechá, ale je čtivá, misty dost napínavá, je zde hodně zvratů a prostě můžete fakt vypnout, .

Abulafia
29.04.2015 3 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka, která udrží čtenáře v napětí do poslední chvíle. Kniha má komplikovaný děj, nicméně nakonec do sebe všechno zapadne. Je vidět, že si s tím dal autor práci a dobře si to promyslel. Jako plus hodnotím pasáže, které se netýkaly přímo vyšetřování, např. rozhovory Marcuse s Henrym. Žánr není čistě detektivní, spíš bych řekla detektivka s bonusem.
A teď ke kritice: Na můj vkus tam bylo zvratů až moc. Vyšetřovatelé jako by neuvažovali nad důsledkem toho, když obviní někoho z vraždy. Je to přece jenom morální stigma, které na člověku zůstane často i poté, co je zproštěn viny. Autor navíc u některých charakterů sklouzává ke klišé (např. Markusova matka; sice pobavila, nicméně občas toho bylo opravdu moc).
Knihu jsem četla v originále. Autor používá velice pěknou a srozumitelnou francouzštinu, se kterou by si měl středně pokročilý poradit. Má to sice skoro 900 stran, čte se to ale samo.

Ceeca
26.02.2015

Kniha byla zajímavá a čtivá

Kačenka 33
08.02.2015 5 z 5

Super počteníčko---jedním dechem

Melanka
07.02.2015 odpad!

Kniha se nedá dočíst. Tak plytce a ploše napsaný příběh jsem už dlouho nečetla. Nepravděpodobné dialogy, postavy, jejich jednání. Odkládám a vřele nedoporučuji.

Laaaney
02.02.2015 5 z 5

PERFEKTNÍ!

Thessaloniki
21.01.2015 5 z 5

Tak trochu jako kdyby Vladimir Nabokov psal svoji Lolitu společně s Agathou Christie.
Dobře vystavěné i napsané, plné překvapivých zvratů.
Jediné, co mě v knize opravdu iritovalo (velmi jemně řečeno) byla postava Marcusovy matky.
Ale jinak - velmi podařené.

sydney
12.01.2015 5 z 5

Já nemám slov...
Pan Joël Dicker je fakt Borec.

Flyte
01.01.2015 1 z 5

Knih si hraje na velký román, je však plná klišé a neuvěřitelně nudná. Silně nedoporučuji.

farmisek
27.12.2014

Kniha je úchvatně napsaná, prolíná několik časových rovin. V prvních kapitolách jsem se sice ztratila a chvílemi tápala, když se pak dějové linie propletly a spojily, příběh mne úplně pohltil.

Jknr
29.11.2014 5 z 5

Perfektní a napínavé.Napsáno zajímavým stylem.

Annicka
27.11.2014 3 z 5

V téhle knížce se střídají místa, kde čtenář se zatajeným dechem očekává, co se stane, s místy, kde přemýšlí, proč ta kniha ještě neskončila, když už je všecko vyřešené. Těch druhých je tam na můj vkus celkem dost, takže by se asi moc nestalo, kdyby kniha byla tak o čtvrtinu kratší.
Příběh je ale zajímavý. Oceňuju taky zajímavé čísování kapitlol.

Gargantua
23.10.2014 odpad!

Áno, dej je nabitý zvratmi, v tomto smere anotácia neklamala, ale...spôsob, akým autor podceňuje čitateľa, jeho inteligenciu, pozornosť a trpezlivosť, je skutočne pozoruhodná. Dickerova kniha je typický produkt súčasnej rýchlokvasnej "bestsellerovej" produkcie pre tých, ktorých čitateľská skúsenosť začína a končí statusmi na Facebooku. Ale je to hrubé, má to pôsobivú obálku s trblietavým strieborným pásom, takže pred Vianocami sa to bude isto dobre predávať. A milovníkom zvrat(k)ov možno aj páčiť. Škoda, že aj z kvalitného a prestížneho vydavateľstva (zdravím Argo) občas vyjdú na svet takéto podozrivé mačky vo vreci.

Clea6P
17.09.2014 3 z 5

Místy zajímavé myšlenky, třeba o profesi spisovatele, o přátelství. Ale děj jako by se točil v kruhu, postupně byla zápletka tak překombinovaná, až jsem si chvílemi myslela, že si z nás autor dělá legraci.

bbara155
07.09.2014 odpad!

Velké zklamání a nuda. Škoda!

KKlara
02.09.2014 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Mám k tomu dvě věci: 1. ano, text se opakoval. Ale rozhodně to nepovažuji za nevhodné, jak to tu někdo komentoval. Naprosto to dotvářelo text - naopak mě fascinovalo, že něco, co jsem četla před 200 stránkami, teď najednou vidím jakoby z druhé strany. Nebo to připomínalo již řečené. Prostě to bylo skvělé dotvoření textu - i to opakování. 2. SPOILER nikdo tu neokomentoval poděkování na závěr - že se spojila ta fiktivní kniha a tahle kniha. Já teda chvíli zírala, když mi to došlo.
Je pravda, že na závěr jsem si několikrát s ulehčením a ohromením řekla, že takový konec jsem nečekala, a za půl stránky to bylo zas jinak. Ale o to lepší.

Pett
25.08.2014 5 z 5

Naprostá dokonalost!!! Už dlouho jsem takhle neponocovala...asi takhle to u mě probíhalo...ok, 300. strana a jde se spát a najednou COŽE??? ...ok, tak ještě jednu stranu, ještě jednu kapitolu a COŽE??? ...hmm, zítra to bude chtít hoodně kofeinu v práci :) Geniální!!!

kneslova
04.08.2014 4 z 5

Zvláštní kniha, řekla bych velký detektivní román. Za mne tak 4,5 hvězdiček. Trochu slabší začátek a hodně překombinovaný konec. Ale kniha je to svým způsobem výjimečná , kvalitní, perfektní propracování postav. Určitě doporučuji, nebudete litovat.