Pravda o lásce

Milá lady Věrnolásková… zamilovala jsem se, upřímně a úplně zamilovala, poprvé. Muž, k němž chovám tak vášnivé city, však není ve stejném postavení jako já. Je malíř, geniální umělec. Netřeba dodávat, že moje rodina neschvaluje… Henryho, vévodu z Torquilu, by nikdo nepřistihl při četbě šíleně populárního sloupku „Milá lady Věrnolásková,“ ale když na radu řečené rubriky jeho matka začne chystat skandální sňatek, rozhořčený Henry usoudí, že autorku tohoto škváru musí zastavit dřív, než stihne zničit další životy. Ačkoliv je skutečná totožnost lady Věrnoláskové přísně střeženým tajemstvím, Henry má důvod podezírat z autorství vydavatelku neblaze proslulého bulvárního plátku, krásnou a provokativní Irene Deverillovou. Pro Irene je snadné radit ostatním, aby podlehli vášni, ale když se seznámí s vévodou z Torquilu, záhy se poučí, že vášeň není zadarmo. Když ji jeden impulzivní polibek uvrhne do žhavého poměru s Henrym, může to zničit její milované noviny, kariéru i nezávislost. Jenže ve vévodově náruči je kapitulace tak sladká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460600/pravda-o-lasce-g9I-460600.jpg 4.218

Milá lady Věrnolásková 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Baronet

The Truth About Love and Dukes, 2017

Kniha Pravda o lásce

havrmoni

Tak tohle se mi líbilo, sice ne tolik jako Gentlemanovi touhy, ale četlo se to dobře.

helenkan

Vévoda byl sice někdy na pěst :-), ale potkat Irene mu jedině prospělo. No jo láska dokáže divy. :-) Pěkná romantika.

LilianaFalcon

Možná bych nedávala plný počet, kdybych poslední dobou neměla tak špatnou ruku na historické romance.
Ale tohle bylo jednoduše hezké čtení. Některé zvraty a zápletky byly skvělé, některé o něco míň. A vztah Iren k Henrymu byl... roztomilý :-D Stará panna, co se rozhodne otevřít oči úzkoprsému vévodovi? To se v dobrém podání neomrzí.
Každopádně jsem zvědavá na další díly. Mám velká očekávání :-)

Zomy

Opět skvělé čtení od této autorky. Na knížku jsem se moc těšila, protože Laura Lee Ghurke u nás dosud byla (neprávem) poněkud pozapomenutá.

Začátek knihy se mi trochu táhnul, bylo to moc ukecané, nijaké, ale pak jsem se do toho dostala a bavilo mě to moc.

Je to vlastně totéž co všechny předchozí knihy spisovatelky - publicistické prostředí, neohrožená středostavovská stará panna a suchopárný šlechtic. No něco báječného :-)

Dellphi

Kdybych tuto knihu měla hodnotit z hlediska celé, zatím v ČR vydané, autorčiny tvorby, tak bych řekla, že je zatím rozhodně nejslabší. Předchozí knihy byly o něco zábavnější, mezi hlavními hrdiny to více jiskřilo a celkově to mělo větší šťávu… Přesto i tento příběh měl své kouzlo. Autorka píše pěkně, její vyjadřování má půvab a sedí mi to do této doby (na rozdíl od jiných podobných knih), přesto mi zde chyběla nějaká hravost, možná by to chtělo více humoru či něco jiného? Nevím… ale rozhodně nechci nikoho odradit od jejího čtení. Já osobně se rozhodně vrhnu i na další díl a už teď se na něho těším. Jen zkrátka doufám, že se bude více podobat jejím již dříve vydaným knihám. Ty pro mě byly zajímavější.

rampapa

Nádherný příběh. Na tuhle knížku jsem se velmi těšila a jsem zní nadšená. Henryho a Irene jsem si hnedka zamilovala. Příběh se krásně četl. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl o Clare.❤️❤️
Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.A Viktoriánskou dobu.

Vévoda a já
Vévoda a já