Mrtví do soumraku

Mrtví do soumraku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17027/bmid_mrtvi-do-soumraku-oPZ-17027.jpg 4 502 87

Pravá krev série

Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Ač je to hezká žena, působí tiše a uzavřeně. Má jednu zvláštní vlastnost, která může být ve styku s druhým pohlavím nepohodlná - dokáže totiž číst, co si kdo myslí. Jednou potkává muže svých snů. Je to vysoký a hezký Bill, jehož myšlenky zůstávají utajeny i Sookii. Ta ale netuší, že je to upír s pošramocenou pověstí, který se stýká s podivnými existencemi. Jejich představy o morálce jsou dost svérázné. Když pak jsou stojaté vody maloměstečka zčeřeny několika nepochopitelnými vraždami, ocitá se Bill mezi podezřelými. Ve chvíli, kdy je zabita její kolegyně, začíná se o svůj život obávat i Sookie. Kniha získala v roce 2001 cenu Anthony Award za nejlepší detektivní román.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Dead Until Dark , 2001

Rachel
03.02.2014 2 z 5

Nejprve jsem viděla seriál. A ten mě fascinoval, možná to zaujetí bylo trochu obscénní, ale bylo tam a vedlo mě k tomu, že na konci každého dílu jsem si řekla "jak tohle může dopadnout" a koukala jsem na další a další... až jsem zvládla celou řadu.
Kniha je jiná, ty podivný venkovský jižanský postavičky jsou plochý, spousta jich tam není vůbec, cokoliv se odehrává mimo romaci je jen taková omáčka.. A tam kde Sookie byla v seriálu tak jednoduchá až byla vlastně zajímavá a zábavná na pozorování, zbývá v knížce jen jednoduchá nána, která mi byla nesympatická od první kapitoly, kde popsala veškerý svoje hygienický návyky. :)
Prostě dobrá práce HBO!:)

NikinkaFantasy
25.11.2013 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila a dokonce mě i překvapila. Musela jsem se přemáhat, abych si ji v knihovně vypůjčila, odradili mě hlavně jména hlavních hrdinů. No, ale jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Nakonec to bylo velmi pěkné čtení a brzo začnu číst i druhý díl. Nicméně mě trochu udivilo chování Sookie a většina ostatních lidí. Za to ubírám jednu hvězdičku.

Kituna
30.10.2013 4 z 5

zajimavá serie ..musim si hned precist dalsi dil :)

bookcase
17.09.2013 4 z 5

Jsem asi jedna z mála, komu se to líbilo. Přečetla jsem s chutí, líbilo se mi jiskření mezi Billem a Sookie. A vůbec celá ospalá atmosféra jižanského městečka. Jsem zvědavá na další díl.

77fifi
18.08.2013 5 z 5

krása.... napětí a láska

rencovav
09.08.2013 1 z 5

Ačkoliv jsem knížku četla na doporučení dobré kamarádky, vůbec se mi nelíbila. Ani jsem ji vlastně nedočetla do konce, někdy ve 3/4 mě totálně přestala bavit - ať už nudný příběh, špatný styl autorky nebo neuvěřitelné překlepy a hrubky.

hrubik
14.04.2013 3 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, místy mě to bavilo víc, místy míň, občas mi to přišlo trochu ujeté a jakoby nedotažené. Byl to zase jiný pohled na upíry. No uvidíme jestli budu mít v budoucnu chuť pustit se do dalších dílů, zatím se tak nestalo.

DarkFireflies
03.04.2013 3 z 5

Ke knize jsem se dostala jenom náhodou a to zrovna když jsem umírala nudou způsobenou nemocí. Jinak bych si ji asi nevybrala, protože mě děj nijak neoslovil, v postavách jsem se ztrácela a jejich chování mi někdy přešlo dost přes čáru.. Ale čiře jako oddechovka se tato kniha dala, pro náročnější čtenáře to ale asi není.

doktorking
22.03.2013 2 z 5

četl jsem pouze tento díl a je to velké zklamání na rozdíl od skvělého seriálu(pozor pouze do 3 serie(ted už je to jedna velká politická fraška)líbylo se mi ona surovost a originalita která se kam si vytratila...taky množství postav je rozhodně plus,to se nedá říct o knižní verzi..zase jednou z mála kdy je film v tomto případě seriál lepší než knižní předloha,ovšem oproti Stmívání a upířím deníkum je tato kniha super..

Miken008
27.02.2013 3 z 5

Byl jsem zklamán. Seriál sleduji od samého počátku a v knize mi chybělo tolik důležitých postav. Celý děj se točí jen kolem Sookie a Billa a celé je to jen o jejich velké citové romanci. Téměř žádné vedlejší příběhy, ostatní postavy mají jen minimální roli, o některých je jen zmínka. Kdybych nebyl nadšen seriálem, nejspíš bych po této knize ani nesáhl.. Škoda...

harumi
06.02.2013 3 z 5

Kniha se mi moc líbí. Neviděla jsem seriál a ani se dívat nebudu - vystačím si se svojí fantazií... alespoň prozatím. Billa jsem si opravdu oblíbila. Mám ráda, že nepřestal být upírem, i když se občas chová lidsky. Eric je pro bad boy a to je moc dobře. Sookie je podle mého občas trochu víc přecitlivělá, ale to je asi tak jedno z mála, co mi vadilo. Co ale nemůžu moc odpustit je detektivní zápletka. Mám pocit, že se o ní mluví především na začátku a na konci. V průběhu se o vraždách zmiňuje, ale nedojde k pokroku a to mě hodně zamrzelo a zarazilo. Kdyby byla zápletka lepší asi bych dala více než 3*.

Bet
28.01.2013 2 z 5

Kniha byla sklamání.

Jill
17.01.2013 3 z 5

Nuda, nuda, nuda....a to ocenění za nejlepší detektivku taky nějak nechápu ;)

Dandulka
04.11.2012 3 z 5

Tak tenhle díl mě Zklamal, ty ostatní jsou hezké, ale tento první se moc nepovedl. Ještě že je čtu na překáčku a tak mi to moc nevadilo, že jsem jej ani nedočetla. No, škoda. :-(

Listicka3253
29.05.2012 2 z 5

Tak tuhle knizku jsem ani nedocetla a v pulce jsem ji odlozila. Mozna jsem zmlsana z Twillight sagy, ale tohle mi prislo strasne povrchni a jednoduchoucke...

Adulina12
21.04.2012 4 z 5

jo, tahle kniha se mi líbila.. nejdřív sem viděla seriál, o kterém se schodou okolnotí dozvěděla v uploně jiné knize a tak sem se na něj koukla, docela se mi líbil (až na český dabing, ten je otřesný) a tak sem si v knihovně pujčila i knihu.. myslela sem si,že to bude něco uplně jinýho než v seriálu a tak to budu moct lehce odlišit, i to jak vypadají postavy a tak,ale řpišlo mi to stejný až moc, takže sem měla rpblém přestavit si Sookie jako takovou kočku jak je v knize a to samý o Billovi.. a Pam, Eric je hezkej i v seriálu.. :P ale sem spokojená a těšim se na druhej díl, až si ho pujčim.. :) jo a taky musim dodat, že se mi líbí že upíři se tam fakt chovají celkem tak jak by asi měli a né jako krotcí milánkové, ale klidně si sem tam zabijou.. ;) ale to už tu asi bylo řečeno.. :)

Nikol18
08.04.2012 4 z 5

Zajímavě pojatý svět upírů. Konečně něco jiného než jiskřící upíři, který se kvůli všemu kají. Bill se chová občas je opravdový upír i když má slabé chvilky. Shodou okolností jsem prvně viděla seriál, tak jsem si všímala, jak to změnili a upravili. Je pravda, že to museli trochu okořenit, ale kniha napsaná špatně nebyla. Zpočátku nerozhodnost zda-li má psát dál než se rozepsala, ale ušlo to.

Calwen306
26.03.2012 3 z 5

Kniha vhodná na oddychové a nenáročné čítanie, jednoznačne oveľa lepšia ako seriál. Príbeh a postavy zaujímavé, ale nie natoľko aby ma prinútili knihu nepustiť z rúk. Ten kto hľadá nejaku vyššiu hodnotu pri čítaní, táto kniha určite nie je pre neho. Ale pre tých ktorí chceú pri čítaní relaxovať a "vypnúť", táto kniha je určite dobrou voľbou.

Lusius
30.09.2011 5 z 5

Díky mé nechuti k seriálům mi byla vnucena tato kniha. A sem za to ráda :D trefilo se to do mé momentální nálady. Můžu doporučit hlavně lidem co jim už třpytící se upíři lezou krkem :D

trpaslyk
30.09.2011 4 z 5

Právě jsem dokoukala seriál True Blood, který byl natočený podle téhle knížky, a rozhodla jsem se přečíst si i knižní předlohu. Musím říct, že se mi líbí mnohem víc. Není to seriál, ale ucelená knížka, takže děj opravdu odsýpá, má to spád, navíc dokonce i trochu víc logiky. I postavy jsou trochu přirozenější než v seriálu, víc reálné a uvěřitelné. Co ale oceňuju nejvíc – na rozdíl od seriálu v knížce necáká neustále krev. Ona i ta upírská tematika se dá pojmout s noblesou, když se chce, ale tvůrci seriálu se asi zhlídli v Kill Billovi nebo co.