Pozlacená klec

Pozlacená klec https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299062/mid_pozlacena-klec-4xJ-299062.jpg 4 198 65

Paříž 1868. Terezina rodina neodmyslitelně patřila k výkvětu druhého císařství. Ale všechno se změnilo v okamžiku, kdy otec – notorický hráč – prosázel většinu majetku. Po jeho smrti musí Tereza čelit tvrdé realitě. Z bohaté dědičky se stává dívka bez věna i bez budoucnosti. Ve svém postavení má jen dvě možnosti: ponižující sňatek s otcovým věřitelem, anebo místo společnice v rodině zbohatlíka. Volí druhou možnost,která jí připadá méně pokořující. Vůbec netuší, do jaképasti vstupuje a jakým intrikám bude muset čelit…... celý text

Hakl54
21.01.2024 2 z 5

Paní Körnerová umí psát, ale tento přeslazený románek jako by ani nebyl z jejího pera. Za mně velké zklamání.

Aghatte
14.01.2024 5 z 5

Kniha mi sedla, romantika z časů šlechty, plesů, zimních a letních sídel, kdy majetek a postavení určují hodnotu člověka.
Přečteno za večer,
neustálá nedorozuměni a hádky, to bylo o nervy, člověk pořád čeká, když už konečně se dají dokupy
A dočkáte se :-)
Michael byl prostě miláček a Tereza chudá, leč čistotná a zbytečně hrdá a prchlivá. Ale všechno dobře dopadne a na konci slzu uroníte.

sweeney
30.10.2023 3 z 5

I přes to, že za mě trošku slabší než autorčin podobně laděný román Hodina po půlnoci, i tak je to knížka čtivá. Taková oddychová červená knihovna, jejíž zápletka mi nepřišla zas až tak promyšlená jako u knihy předchozí, přesto na delší podzimní/zimní večery ideální.

Kskaja
28.10.2023 4 z 5

Líbilo se mi to. Čtivé, hezké, romantické, nenáročné

ferdada
05.08.2023 3 z 5

Ale proč ne? Romantiku už jsem nečetla dlouho. Rozhodně překvapivé od H. M. K., doteď jsem ji pro sebe totiž, dle přečtených knih, měla zařazenu jinak, naopak, realita, i drsnější. Ale pěkné, takový útěk od přiblblých starostí dneška.

PavlaA
27.06.2023 5 z 5

Tohle byla krásná romantická oddychovka.

Vojslava
10.05.2023 3 z 5

Tak tohle byla opravdu plnokrevná červená knihovna. :-) Na intriky tohoto typu jsem nikdy neměla talent, takže jsem vlastně ani nepochopila, že děj intrika je, jen jsem si říkala, jak tohle může hlavní hrdinka nepobrat... dobře. Nicméně pár poklidných minut jsem s knihou strávila, proto si titul svých pár hvězdiček zaslouží, ale s hrdiny se už zcela jistě nepotkáme.

niknikita
25.02.2023 3 z 5

Pozlacená klec je jenom slabší průměr, který neurazí, ale ani nenadchne.

Jana-Marie
06.08.2022 3 z 5

Příjemné a pohodové čtení na léto, pro mě ale až moc sladké a předvídatelné - proto dávám menší počet hvězd.

regulax
15.02.2022 5 z 5

Krásná romantika.

danielavachova
23.01.2022 4 z 5

Trochu červená knihovna,ale co ,jinak krásně oddechová kniha,styl psaní paní Körnerové mi naprosto sedí. I když od paní autorky čtu raději knihy z doby bližši současnosti.

maryska09
11.01.2022 4 z 5

Klasická kniha o velké lásce, nejdřív neopětované a nešťastné, pak osudové a nakonec samozřejmě happy end. Neurazí, potěší.

beruzzka
18.12.2021 5 z 5

Takove to, kdyz v 9 vecer otevru knihu, ze kousek zacnu a v 1 rano si rikam, ze hned rano do doctu.
bezva ctiva kniha, posledni kapitola s valkou mi prisla trochu navic, ale jinak me kniha velice bavila

cori
10.12.2021 3 z 5

Červená knihovna s nezbytným happyendem, kde nechybí naprosto dokonalý muž, který je ochoten vzdát se pro svou lásku i majetku.

Amitiel76
10.05.2021 4 z 5

Už po prvních pár stránkách jsem měla pocit, jako bych znovu otevřela ty staré romány červené knihovny, které mi půjčovala moje babička. Úplně mě to přeneslo v čase do dob dospívání ....
Paní Körnerová umí tak krásně psát.... Už jsem přečetla mnoho jejích knížek, a i tato bude zdobit moji knihovnu.
Pozlacená klec u mě získává čtyři hvězdy, protože mám už holt jiné autorčiny topovky ;-)

Jurfinka
14.04.2021 5 z 5

Moc pěkně napsané, čtivé jako všechny autorčiny knížky

LéňaM
06.04.2021 4 z 5

Autorka opět nezklamala.
Krásné oddechove čtení.
I když konec je nepředvídately, vubec mi to nevadilo.
Pěkný relax

Zzofinka
04.03.2021 5 z 5

Hezké oddechové čtení, vlastně se mi u knížek Körnerové velmi líbí i historický kontext, který čtivě vysvětluje, škoda, že takhle to nevyprávěly i dějepisářky, respektive mě to tehdy možná tolik nezajímalo a zapamatovala jsem si tedy velmi málo :-) U příběhu jako takového mě trošku štvalo, že nedorozumění vznikala tam, kde ani vznikat nemusela. Ale to by asi zas nevznikl příběh, že...:-)

Petrasuvicka
08.02.2021 4 z 5

Milé, čtivé a i když Körnerová píše jednoduše a děj je hodně předvídatelný, nevadí. Bavila jsem se. Na knížku se musím těšit, a to bylo splněno. (Ovšem asi si za pár týdnů nebudu pamatovat, o čem že to vlasně bylo :))

zoew
01.02.2021 5 z 5

U knížek paní Körnerové si vždy krásně odpočinu. Některé její romány by si zasloužily hezčí obálku.