Pozlacená klec

Pozlacená klec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128028/pozlacena-klec-128028.jpg 4 199 65

Terezina rodina neodmyslitelně patřila k výkvětu druhého císařství. Ale všechno se změnilo v okamžiku, kdy otec - notorický hráč - prosázel většinu majetku. Po jeho smrti musí Tereza čelit tvrdé realitě. Z bohaté dědičky se stává dívka bez věna i bez budoucnosti. Ve svém postavení má jen dvě možnosti: ponižující sňatek s otcovým věřitelem, nebo místo společnice v rodině zbohatlíka. Volí druhou možnost, která jí připadá méně pokořující. Vůbec netuší, do jaké pasti vstupuje a jakým intrikám bude muset čelit. Všechny naděje upírá k bratrovi, poručíku koloniální armády v Indii. Po jeho návratu je ale všechno jinak...... celý text

K-afe
04.11.2017 5 z 5

Nádherný příběh. Knihu jsem zhltla za dva večery. Příběh pyšné a zbrklé Terezy, kterou nadevše miloval rozumný a tolerantní Michel, o kterém Tereza měla špatné předsudky, prostředí, ve kterém se příběh odehrával a milý a plynulý děj, to vše se mi tak líbilo, že se už teď těším na další knihu od této autorky.

knihovnička007
03.10.2017 4 z 5

Opět moc krásná kniha :)
H. M. Kornerová píše moc krásná díla a to je opět další z nich. Nicméně top pro mne pořád zůstává Hodina po půlnoci a Heřmánkové údolí :)
Tereza mi lezla téměř celou knihu na nervy, chovala se jako rozmazlenec... Ke všemu pyšný a prchlivý. Michell byl skvělý. Tolerantní, věčně čekající. I když ty jejich rozhovory... To je tak, když se lidi spolu nebaví a jen předpokládají...
Příběh byl lehký a jednoduchý, předvídatelný, ale kniha se dobře a rychle četla :)
A Yves... A čekala jsem, že Sebile bude kapku dořešená, takhle to vyznělo do ztracena.
A nepochopila jsem tu odbočku, jak Tereza dělala společnici u Bouchardů... I když pak by se Tereza nepotkala se Sebile :)

Určitě doporučuji! Lehký historicko-romantický příběh.

cecetka
15.09.2017 4 z 5

Po knihach s tematem valky jsem hledala neco na odlehceni. A mela jsem stastnou ruku. Je to krasna pohadka pro dospele. Cervena knihovna ... no a co? Neni prece nic krasnejsiho, nez kdyz ctete a u cteni se usmivate.
Me se to libilo :-)

helča5
09.09.2017 5 z 5

Kniha se skvěle četla,mám knihy této autorky moc ráda a sledovat život hlavní hrdinky Teresy mě bavilo,doporučuji.

JanaDor
26.07.2017 3 z 5

Je to klasický historický román s naivní hrdinkou a s mužským, který všechno zachraňuje. Co se týče hlavní mužské postavy, tak ten mi byl hodně sympatický. Autorka dobře vystihla jeho lásku, trpělivost a zdravý rozum, kdy všeho moc škodí.
Kniha je určená velkým romantičkám, které mají rády historii, galantnost a dobré konce. Já si budu muset přečíst Heřmankové údolí, abych věděla, jestli je tato kniha odbočení a ostatní tvorba je skvělá, jak si čtu v komentářích o knihách.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Modrina
18.05.2017 5 z 5

Po přečtení hladového ducha od Louise Penny jsem nebyla schopná si vzít Žízeň, která na mě čekala. Sáhla jsem po této knížce, a byla to dobrá volba. Naprostá oddechovka, ale velmi dobře se četla a nenudila jsem se. Takže za mě 5 hvězd - a já se jdu ponořit do severského bahna. :)

mariva
12.05.2017 5 z 5

Autorčiny knížky mám ráda a i tato se mi líbila. Jde sice o nenáročné odpočinkové čtení, ale je to příjemná četba.

V.e.r.u.
16.04.2017 4 z 5

Knihy od paní Körnerové mám obecně ráda a i tahle si mě získala. Děj příběhu byl poutavě napsán. Neměla jsem potřebu přeskakovat jednotlivé pasáže, jak se mi to u některých knih stává. Tereza se občas chovala na facku, zato k Michelovi nemám vůbec žádné námitky. Podle mě je to Hrdina s velkým H, protože by pro svou milou snesl modré z nebe. Jediná věc mi v příběhu přišla zbytečná a to byl, pro mě, natahovaný konec.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Kniha je dobře napsaná, čtivá, mě se líbila.

monte
04.04.2017 4 z 5

příjemná oddychovka

alnahu
13.02.2017 3 z 5

Oddechová kniha- příběh Terezy a jejího osudu která se musí vyrovnat z dluhy svého otce a volí sňatek z otcovým věřitelem ,nakonec vše dobře dopadne a zamilují se do sebe .Také si myslím, že tato kniha je jedna ze slabších od této autorky.

evago
25.12.2016 3 z 5

čekala jsem od knihy více...celkově tzv. o ničem...

Lucissia
15.08.2016 4 z 5

Ještě nedávno bych knize dala hvězdiček pět. Jenže poté, co jsem od autorky přečetla Heřmánkové údolí, které mě fakt zasáhlo, dostalo a vrylo se mi pod kůži, už téhle knize nemůžu dát hvězdiček pět, když má autorka na víc... Není to špatné, klasika, nejdřív se nemají rádi, pak mají, pak zas nemají a na konci se zase milují. Ale jsou lepší knihy :-)

TaLu
21.07.2015 4 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky a opět se mi hezky četlo. Odpočinkové, romantické s trochou napětí. Jako četbu, třeba na dovolenou, nelze než doporučit.

helenkan
29.10.2014 4 z 5

Docela dobré oddychové čtení.Jen hlavní hrdinka mě občas už štvala s tou svojí pýchou :)

Marbulka
07.04.2014 5 z 5

Moc příjemná oddychovka

kacka27
15.01.2014 5 z 5

Od této knihy jsem nic neočekávala ... a mile mě překvapila. Skvěle se mi četla a nemohla sem se od ni odtrhnout. :)

locin
13.01.2014 5 z 5

Toto je třetí kniha od této autorky. A určitě budu v jejích dílech pokračovat. Způsob jakým popisu dané děje mě opravdu zaujal. Příběhy mají spád, povedené zápletky a naprosto úžasný zakončení. Rozhodně doporučuji kdo tuto autorku má rád toto přečíst a kdo ji nezná tak zkuste třeba vás taky čapne a nepustí. :)

simonabr
26.08.2013 2 z 5

Nečekala jsem od knihy nic hlubokého, ale jako dovolenková oddychovka se mi při výběru jevila jako vcelku dobrá, ale musím říct, že to byla dost nuda, děj se samozřejmě dal předpokládat (klasická červená knihovna), tam nemůže být o překvapení řeč, ale styl psaní mě vůbec nezaujal a nebyl moc čtivý, což už většiny knížek paní Körnerové (které jsem zatím četla) nebývá problém, takže spíš jsem se do čtení nutila, chyběl mi tam jakýkoliv spád, trochu zápletky, napětí, prostě nic, co by člověk nutila číst dál.