Pozlacená klec

Pozlacená klec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128028/pozlacena-klec-128028.jpg 4 199 65

Terezina rodina neodmyslitelně patřila k výkvětu druhého císařství. Ale všechno se změnilo v okamžiku, kdy otec - notorický hráč - prosázel většinu majetku. Po jeho smrti musí Tereza čelit tvrdé realitě. Z bohaté dědičky se stává dívka bez věna i bez budoucnosti. Ve svém postavení má jen dvě možnosti: ponižující sňatek s otcovým věřitelem, nebo místo společnice v rodině zbohatlíka. Volí druhou možnost, která jí připadá méně pokořující. Vůbec netuší, do jaké pasti vstupuje a jakým intrikám bude muset čelit. Všechny naděje upírá k bratrovi, poručíku koloniální armády v Indii. Po jeho návratu je ale všechno jinak...... celý text

Pavlína79
24.12.2020 4 z 5

červená knihovna je jak návod na lásku a vztahy :-)

Jirinamac
18.12.2020 3 z 5

Jedna z těch milých a naivních slaďárniček, kdy člověk nemusí u čtení moc přemýšlet. I když se mi líbila, tak po pár dnech asi nebudu vědět o čem knížka byla.

haWranka
08.10.2020 4 z 5

Krásný příběh! Je to sice klasická červená knihovna, ale plná citu, postav, které si člověk oblíbí, a prosta přehnaného patosu. Od autorky jsem toho moc nečetla, ale asi to brzy napravím.

Marci70
01.10.2020 5 z 5

Romantická oddechovka..

katallinka
31.07.2020 5 z 5

Opět nádherná kniha. Na autorčiných dílech velmi obdivuji, že i když je děj většinou dost podobný a předvídatelný, objevují se v knize neustále nějaké zvraty. Opět jsem byla velmi překvapena změnou charakteru některých hrdinů.

Akneris
11.07.2020

Vím, že se neustále opakuji, ale knížky paní spisovatelky Körnerové jsou pro mě jako balzám a skvělá relaxace. Mám pocit, že je čtu na jedno nadechnutí. Moc za ně děkuji.

Surikata369
05.05.2020 2 z 5

Ani dobrá, ani špatná kniha, pro mě čistý průměr. Oceňuji, že se to odehrávalo v 19. století, jako výtku bych měla asi to, že v knize nebyl žádný spád.

raty
03.05.2020 5 z 5

Klasická historická romance. Mám ráda vypravěčský styl paní Körnerové. A u této knihy se mi tak krásně odpočívalo...

Radka1911
05.03.2020 3 z 5

Příjemná romantická oddechová četba.

knihovniceS
09.02.2020 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych přečetla román za jeden den. Včera dopoledne jsem otevřela knihu a nemohla jsem se odtrhnout. Autorka čtenáře zavedla do druhé poloviny 19. století a drží nás v napětí od prvních stran až po úplný konec. Nechybí romantika, láska, smutek, zoufalství, ale také trpělivost a rozum. Nic neprozradím – doporučuji k přečtení.

Hřibče
02.11.2019 4 z 5

Velmi příjemné čtení, které sice u mě osobně nedosahuje tak vysokých met jako Pán hor, Heřmánkové údolí nebo Carolina, ale i tak se jedná kvalitně napsaný historický román, po jehož přečtení budete mít dobrý pocit z četby.
Paní Körnerová je profesionálka každým coulem, což se pozná na plynoucím ději bez zádrhelů, kvalitně popsaných historických reálií, které čtenáře uvedou do kontextu a barvitým vylíčením povah postav.
V knize není nouze o napětí, zvraty a pořádnou dávku romantiky. Pokud toužíte po dobře napsaném historickém románu z 2. pol. 19. století, pak je tato kniha tím pravým ořechovým pro vás. :)

Dani5a
15.10.2019 4 z 5

Pohodové, nenáročné čtení.

Melaanie
09.05.2019 4 z 5

Příjemné oddechové čtení na jeden den. Příběh plynul hezky a bez zbytečných zadrhelu. Dej byl sice tak trochu předvídatelny, ale jak říkám, bylo to oddechové čtení.

hapac
08.04.2019 4 z 5

Hezky jsem si početla, hlava si odpočinula a za to jsem ráda.

pip11
20.02.2019 5 z 5

Další příjemná kniha od paní Kornerové. Obtížná cesta k lásce a porozumění, slova ať už vyřčená nebo nevyřčená…, nepochopení, hádky…. Pěkně a lehce se četla.

vivienna
05.12.2018 4 z 5

..kniha pro chvíle, kdy si člověk nechce zatěžovat hlavu náročnější četbou...pěkná, romantická, pohodová...

knihomolkadorfa
24.08.2018 4 z 5

Milá romantická oddechovka vhodná na volné odpoledne. Ovšem Heřmánkové údolí je jiný level, proto dávám "jen" čtyři hvězdičky.

Pichoval
02.02.2018 4 z 5

Romantický příběh, ktery je idealni pro nedelni odpoledne

Prateri
21.01.2018 4 z 5

Taková předvídatelná oddechovka, kterou jsem už nutně potřebovala, abych si odpočinula od knih se smutným koncem. Je to dobrá kniha pro ty, co milují romantiku.

Evaneva
19.12.2017

Romantický příběh se šťastným koncem.