Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3196 3196

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant , 2014

fiona007
06.08.2014 4 z 5

Při čtení jsem si říkala, no to snad nemyslí vážně! Zmrtvýchvstání na denním pořádku, rozbití vytvořenýho světa. Po přečtení a náhledu na celou triologii, tohle všechno odpustím a dávám palec nahoru. Dneska moc nikdo neumí to, co udělala autorka. Pěkně jsem si na konci pobrečela :-)

Padawán
05.08.2014 5 z 5

Po přečtení Divergence jsem byla nadšená, naopak Rezistence mě trochu zklamala, a tak se mi trochu "nechtělo" do čtení Aliance. Nakonec jsem toho vůbec nelitovala. Přestože knížka skončila trochu "zvláštně", jak by asi čtenář na začátku série nečekal, určitě stojí za přečtení. Knížka je plná zvratů s neočekávaným koncem.

Laduka
05.08.2014 5 z 5

Knižka bylo o proti ostatní dílům složitější a muselo se u ní víc přemýšlet, ale i tak se mi líbila. Ten konec byl smutný, ale zároveň krásný. Je to jedna z mích nejoblíbenějších sérií a obdivuji autorku, že něco takového dokázala napsat a ještě ke všemu je tak mladá. Ať si kdo chce říká, co chce, pro mě je to jedna z nejlepších autorek.

Rezkaaa
04.08.2014 4 z 5

Tímto závěrečným dílem mě autorka jen potvrdila v tom, jak umí parádně psát. A jakou má odvahu udělat s postavami právě to, co s nimi udělala (nechci dělat spoilery, tak víc nepíšu ;) však víte ;) )
Klobouk důle před postavami, před jejich obětavostí, před jejich nasazením... Nevím, jak bych se v takové chvíli zachovala já, jak bych já dokázala čelit problémům, kterým čelili třeba Tris s Tobiasem.
Jinak závěr... Jak ho zhodnotit?
Dopadlo to dobře. Z té hlavní velké stránky. Emoce neemoce, smutek nesmutek, parádní finále! A po překonání hněvu na autorku musím říct, že to bylo jedno z největších gró jaké jsem kdy četla!! :)

ciniminisek
04.08.2014 4 z 5

Děj bych zhodnotila jako velmi čtivý příběh s dech beroucími úseky, kdy jeden šok střídá překvapení. Poslední kapitoly jsou pro čtenáře infarktovými stavy, který nám dokazuje, jak poutavě a zajímavě autorka umí psát.

La Fiera
03.08.2014 4 z 5

Po zhlédnutí zfilmovaného prvního dílu jsem dostala chuť na dočetní právě vyšlé Aliance. Ale začátkem- vůbec nemám tušení proč- jsem se dlouho nemohla prokousat.
Nakonec tomu pomohlo cestování, kdy jsem knihu dočetla. A musím říct, že nejlepší na celé knize byl závěr. Ten se mi moc líbil. Během knihy se mi líbilo jak měla Veronika promyšlené prostření funkčnost měst atd. Co se mi nelíbilo, bylo, že docela mne štvaly hlavní postavy a některé dialogy byly šílené.

Ale jako završení série a čtení na prázdniny super kniha.

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Nyní jsem četla dva dny tředí díl trilogie - Alianci, pořád se mi v hlavě honilo Tris, Tobias, Tris, Tobias, co s nimi bude? V tom třetím díle jsem až spoustu věcí pochopila, hodila mne do reality nějaké bližší budoucnosti lidstva (politicky, vědátorky a lidsky). Posledních 30 stránek jsme četla ráno u snídaně a slzama jsem si osolila i čaj… bulela jsem tu jako želva v cibuli. Bylo to strašně moc emotivně silné… s odstupem času vím, že to vlastně vůbec nebudu brát negativně, ale nyní je mi smutno a říkám si, proč to tak ta Veronika napsala ???? Ale klobouk dolů, je to tak mladičká spisovatelka a tohle se jí tedy povedlo.
Myslím, že takhle by měli knihy každého pohltit. Prostě přečíst jeden díl, hned nedočkavě sáhnout po druhém, třetí sehnat prostě jak to jde a nakonci si i přes ty veliké emoce, které byli nejdříve nejistota, nevědomost, učení, poznání, láska, boj, porozumění, smutek, bolest a cesta dál, sednout a říci, ach jo, ALE BYLO TO KRÁSNÉ!!!! Chápu, že ne každého by bavila tato sci-fi budoucnost lidstva, ale dokáži si to představit i třeba s detektivnou a nebo Červenou knihovnou, někoho by třeba zase takto uchvátili encyklopedie, ale tak to má být … a to plyne i z toho, poučení:
NIKDO není stejnej, NIKDO nemá shodné názory, nejedná stejnými prostředky, NIKDO nemá stejné cíle, moc, otevřenou cestu ….

KAŽDÝ má svůj pud sebezáchovy, má chtít pro sebe to nejlepší, KAŽDÉMU má záležet na sobě, samozřejmě na svých blízkých, ale také samozřejmě na všech lidech na světě, ale to JÁ musí mít v sobě každý …..

lea6493
30.07.2014 5 z 5

napětí až do konce, zajímavé zvraty, které úplně převrátily pohled na předchozí děj. Nechci spoilovat ale ti co četli tak vědí určitě co myslím :) Kniha se čte opět velmi dobře jako i ty dvě předchozí :)

LadyCotton
29.07.2014 4 z 5

Divergence je nejlepší díl, Aliance je dobrá, Rezistence ujde.
Sice mě mrzlo, že trilogie skončila tak jak skončila - ale ruku na srdce: život není pohádka a ne vždy všechno končí happy endem. Nicméně mi vadilo, že se autorka "okopírovala" slavnou sérii Stmívání a závěrečný díl psala ze dvou pohledů (Tris a Tobiase). Úvod knihy byla zase jako vystřižený z HP a tajemná komnata...

Janissek007
29.07.2014 5 z 5

Kdo to mohl čekat?
Jasně kdo četl, ví...
Knihu jsem dočetla, slzy tekly....
Ale když nad tím popřemýšlím, skoro všichni říkají, že se jim konec nelíbí.
TAK BACHA SPOILER!!! : tahle kniha se mi hrozně líbila, a tím, že nebyla jako ostatní ( mám na mysli knihy jako je sága twilight), líbilo se mi, že tam není : Žili spolu až na věky věků a milovali se, dokud neumřeli, jo a někdy nezemřeli.
A ať si říká kdo chce co chce, úžasná kniha. Plná zvratů a obětování...
Tuhle knihu bych četla pořád dokola, Veronica Rothová má můj velký obdiv...

Honchina
28.07.2014 5 z 5

SPOJLERY!
Co na to říct, naposledy jsem takhle brečela když v HP zabili Brumbála. Smrt téhle postavy mě neskutečně mrzí, už dlouho jsem nečetla knížku se "špatným" koncem a tohle mě prostě vzalo.
Jinak mě autorka potěšila, po neuvěřitelně poutavé Divergenci (část zahrnující výcvik by mě bavila i kdyby měla 1000 stránek!) a napjaté Rezistenci jsem čekala, jaké bude vysvětlení, co je za plotem, proč potřebují Divergentní. A vysvětlení se mi líbilo, dávalo smysl ale nebylo to něco, co by vyžadovalo další 2 knihy na vyřešení, což bylo něco, čeho jsem se dost bála - že to bude muset autorka vyřešit rychle.
Nemůžu vlastně knize nic vytknout, nezklamala mě a vyvolala ve mně spoustu emocí. Těším se jak se tvůrci poperou s filmem.
A na závěr snad věta "I suppose a fire that burns that bright is not meant to last." je něco, co dává té smrti smysl, něco co mě v tom truchlení uklidňuje, že nežila dlouho, ale stihla spoustě lidí otočit svět naruby.

Selena2000
28.07.2014 4 z 5

Aliance, knížka u který jsem měla hodně smíšený pocity.
Na jednu stranu bylo super, že to bylo psaný ze dvou pohledů - Tris a Tobias. Ale já se v tom ztrácela. Když už, tak podle mě měla být jedna kapitola ta a druhá tak a ne dvě tak a jedna tak. Já tímhle stylem četla jenom Loď mezi hvězdami, ale tam mi to vyhovovalo víc. K tomuhle se vztahuje ještě jedna věc, co mě naštvala - ten konec byl hrozně protahovaný. Zejména posledních 20 nebo 25 stran, prostě, jak už to pak bylo psaný jenom z Tobiasova pohledu.
Ale jinak se mi kniha nelíbila o nic méně než předchozí díly. Akce, láska i nová odhalení nechyběly a toho posledního tam bylo víc než dost. Nechci tu moc spoilerovat, takže takhle už zakončím - série se mi líbila. Dějově by byly všechny knížky na 5*, ale u Aliance za ten styl psaní dávám - i když je mi to neskutečně líto - jenom 4*.

pobijecmuch
26.07.2014 odpad!

Tak jsem si myslel, že Veronica Roth to ve "trojce" konečně rozjede a dá tomu pořádné koule, tak jak se na normální sci-fi(snad) román sluší. Myslím tím, že finální část dostane pořádný spád a akci.
Omyl, sláva se nekoná, jen sešup až na dno literárního marastu. Je to pouze romantika určena pro poďobané pubertální dívenky, které sní o velkých láskách a potocích slziček.
Třetí díl je nejhorší z celé série a zvažuji nahlas vyslovit, že čtení všech tří dílů bylo pro mně tak trochu ztráta času. Převažují opět prázdné dialogy, nelogičnost děje a velká nuda. Předešlé dva díly vypráví Tris a ve třetím díle Roth záhadně experimentuje a dělí vyprávění na Tris a zvlášť na Tobiase.

Pozor SPOILER - i když je to prý sci-fi, tak mimozemšťané opět nepřiletí !!

petrvyhy
25.07.2014 2 z 5

Nevím proč, ale třetí díl mě naprosto zklamal. Skoro jsem ho ani nedočetl. Podobný vývoj příběhu jsem čekal a snad jsem se i na něj těšil. Ale když přišel, tak mě naprosto nudil. Neodsuzuji úplně, ale podle mého názoru, mohla spisovatelka vzít třetí díl za úplně jiný konec.

lucifrid
24.07.2014 5 z 5

No, celá ta trilogie se posunula dějově trochu jinam, než jsem čekala. Přečetla jsem knihy během pár dní, a proto díky tomu neodstupu od jednotlivých knih mě závěrečný nezklamal. Na jedu stranu jsem čekala trochu jiný konec (nechci spoilerovat), na druhou stranu mi to tak tak nějak sedlo, že to tak vlastně mělo být. Za mě jednička s hvězdičkou za celou trilogii, budu se k ní ráda vracet.

warca
23.07.2014 3 z 5

Ze série byl nejlepší asi 1. díl, ale určitě je dobré přečíst si všechny :D

Renn
21.07.2014 5 z 5

Celá trilogie mi uvízla v srdci jako žádná jiná.Všechny knihy jsem přečetla jedním dechem a nemohla se odtrhnout.Konec trilogie se mi líbil a jsem naopak ráda že nekončí velkým šťastným koncem jako většina knih a díky tomu se mi vryla do paměti ještě víc.Doporučuji přečíst protože nebudete litovat!Samozřejmě jsem si krásně pobrečela ale to už je vedlejší.Nádherná trilogie a do konce života u mě na první příčce! :)

Mauri
20.07.2014 3 z 5

U Aliance jsem se musela asi v polovině knihy přemlouvat,abych to dočetla.Nové prostředí mi moc nevyhovovalo....Ale střídání úhlu pohledu bylo osvěžující a ke konci to opět získávalo spád,který se mi tolik líbil u Divergence.

Mandie
19.07.2014 5 z 5

Právě jsem knížku dočetla a ještě se třesu. Hodně jsem plakala, převážně smutkem, ale trochu i štěstím. I když jsem dopředu věděla, jak to dopadne, překvapilo mě to a otřáslo to se mnou. Samozřejmě, přála bych si, aby to skončilo jinak, ale zase si říkám, že velkolepé příběhy potřebují velkolepé konce. A tohle rozhodně BYL velkolepý příběh. Nikdy bych netušila, že ve mě nějaká knížka může vyvolat tolik emocí. Netušila jsem, že mi všechny postavy tolik přirostly k srdci. Skoro všichni si stěžují na to, jak ta knížka dopadla a na jednu stranu se jim nedivím a cítím s nimi, ale na druhou stranu si říkám, že ne všechny knížky potřebují přeslazený happyend, který je v devadesáti devíti knihách ze sta. Ve skutečnosti to tak totiž není. Ne všechno v realitě končí šťastně a tak, jak si vysníme. A některé knížky takové musí být. S hrdinami, kteří nám svou silou a odvahou dokáží, že i takové věci se dají překonat a že se s nimi dá žít. I takové knihy ve svém životě potřebujeme. I když se mi to díky tomu konci těžko říká, byla to nádherná knížka, nádherný příběh. I když to není "reálný" příběh, ten konec reálně působil. Uvědomila jsem si, že ty postavy v knize jsou také lidé-lidé jako my, kterým se také stávají zlé věci a neví, jestli budou žít "štastně až do smrti", musí se s tím vším vyrovnat, a hrdinové této knihy se s tím vyrovnali se sílou a odvahou, a proto by nám měli jít příkladem. Hrdina, který nás opustil, ale vždycky zůstane v mém srdci, protože ze všech knížek, které jsem četla mi tato postava nejvíce přirostla k srdci a ať to zní směšně jak chce, hodně mě toho naučila. Statečnosti-takové, která nespočívá jenom v "neohrožených" činech, ale i v nesobeckých činech. R.I.P.!
I navzdory tomu konci si stále trvám na svém: tohle je moje nejoblíbenější trilogie a vždycky bude! :)

termit
17.07.2014 odpad!

Je to příšerné.
Nejhorší díl.
Tak jsem se na to těšila, Rothová si musí všechno pokazit...