Povídky izraelského vyznání

Povídky izraelského vyznání https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314734/bmid_povidky-izraelskeho-vyznani-AtK-314734.png 5 11 3

Sbírka humoristických povídek z roku 1926 staví do hlavních rolí židovské obyvatele maloměsta s jejich typickým vyjadřováním, obchodnickým smýšlením i zvláštním typem staleté moudrosti.

ivetka859
27.03.2024 4 z 5

Je to jedna z četeb, které kdybych neuskutečnila, můj život není o nic chudší. Tohle si představuji jako oddychovku.
Byly to krátké příběhy z židovské komunity, takové milé, komické. Líbilo se mi onikání, utahování si z chamtivosti a pokrytectví i nedržení se vlastních slov, taková typizace lidských charakterů.
Ačkoli jsem to dnes už 100 let stará díla, moc mě čtení od Karla Poláčka baví.

Hani77
21.09.2022 5 z 5

Při čtení povídek na mě úplně dýchala ta prvorepubliková atmosféra. Nejdříve jsem chtěla dát o hvězdičku méně, protože někdy bylo složitější udržet pozornost, co kdo říká, ale vzhledem k tomu, že každý z příběhů měl vtip a zajímavou pointu, rozhodla jsem se pro plný počet.

DeinaB
11.04.2021 5 z 5

Velice humorně podané povídky s židovskou tématikou. Jedná se o příběhy, kterými si vlastně autor dělá legraci sám ze sebe tzv. chucpe, čímž kritizuje maloměšťáctví a žid. minoritu.