Povídky aneb Nechci slevu zadarmo!

Povídky aneb Nechci slevu zadarmo! https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119526/bmid_povidky-aneb-nechci-slevu-zadarmo-mBT-119526.jpg 5 568 102

Kapitoly: 1. Jak jsme psali povídky 2. Povídky z knihy Besídka zvláštní školy 3. Povídky z knihy Návštěva cirkusu 4. Jak jsme přechovávali bělogvardějce a jiné povídky 5. Až přijde Komenská 6. Epilog

Amneris
31.01.2020 5 z 5

K povídkám Šimka a Grossmanna mě přivedla moje skautská vedoucí na jednom putovním táboře, kdy nám každý večer předčítala z této knihy. Vždy jsme brečeli smíchy. Po letech jsem objevila povídky v namluvené verzi, takže jsem si je uložila do mp3 přehrávače a pouštela si je jako večerníček na dobrou noc :-) Když jsem chodila na procházky s kočárkem, dělali mi pánové Šimek a Grossmann vždycky společnost ;-)

Hanjimka
10.01.2020 5 z 5

Klasika na které jsem vyrůstala a občas prostě jen přečtu jednu, dvě povídky a je mi líp.

1amu
15.12.2019 1 z 5

Velké zklamání ! I když miluji chytrý humor pánů Šimka a Grossmanna, dělá na mě tato sbírka t.zv. "Povídek" dojem, že se šátralo, hledalo a čmuchalo v mnoha polozapomenutých šuplících, zda by se ještě něco našlo . Jediné co hodnotím jednou* je úvod M.Šimka : Jak jsme psali povídky. O to více je smutnější, že kniha obsahuje neuvěřitelné plkání, které nemá s povídkami čtenými při Návštěvních dnech Š+G v divadle Semafor, nic společného. Domnívám se, že pokud by Jiří Grossmann žil, nedovolil by tento "soubor" vydat knižně.

Blondebookdevil
04.11.2019 4 z 5

Vzpomínám si na hodinu češtiny na nižším gymnáziu, kdy nám profesorka donesla právě knihu povídek Š&G. Četli jsme si Exkurzi do zoo a všem se nám zalíbila. Navíc je faktem, že u nás doma (hlavně s mamkou) je to pro nás prostě klasika. Musím říci, že tento humor je pro mě naprosto kouzelný a přirozený. Některé mě bavily více a pár ojedinělých méně; avšak když mi při čtení povídky v hlavě zní hlas jednoho či druhého komika, užívám si to o to víc.

n.ezn.amy
04.10.2019 5 z 5

Povídky Š a G jsou naprosto dokonalé, skvělý humor a hlavně hlášky z nich, které používáte v životě a třeba ani nevíte, že jsou z této knihy. Tuto knihu jsem přečetl několikrát a vždy se u ní nahlas směju

Y2T
21.08.2019 3 z 5

Chápu, že ve své době to byl fenomén. Stavělo se to proti dogmatům oficiálně hlásaným KSČ.
U mnoha povídek je ale pro mě obtížné překousnout, že se krutě posmívají chudým,hloupým či jinak hendikepovaným.

Knižní střípky
18.07.2019 5 z 5

Kdo by je neznal? Kdo by se u nich nesmál? Kdo by je nemiloval? Jsou skvělé. Jsou inteligentní. Jsou krásně jemně vtipné. Já na nich vyrůstala, jejich poslech a poslech Cimrmanů si pamatuji od útlého dětství. A jsem moc šťastná, že je milují i mé děti. Toto je jedna z knih, ke které se opakovaně vracím, znám ji v podstatě zpaměti, vím již dopředu, co za hláška bude následovat, ale vím, že mě nikdy neomrzí. A pánům autorům posílám tam nahoru můj velký dík.

Bulldog
27.06.2019 5 z 5

Tohle prostě musíte milovat a co povídka to humor na nejvyšším stupni...tohle můžu číst pořád..

Broukodrak
23.04.2019 5 z 5

Velká kniha zábavných povídek, tak bych to nazvala. Několik jsem jich znala, tak jsem je přeskočila. Některé povídky jsou hodně zábavné, stojí za to si to přečíst. Moc se mi líbila Soutěž jedlíků, První jízda tramvají a Výlet s Lomcovákem.

Hanka_Bohmova
02.04.2019 4 z 5

Poslech gramofonových desek s povídkami Šimka a Grossmanna a představeními Divadla Járy Cimrmana formoval v dětství můj smysl pro humor, takže dodnes shledávám neodolatelně zábavným, když se totálně přepálené nesmysly pronášejí tónem a vyjadřovacími prostředky vzdělaného gentlemana.
Snad je to právě dětskými vzpomínkami, že se mi v této knize nejvíc líbily příběhy dobře známé a nejméně ty, které jsem neznala. Svou roli určitě hraje i absence hlasu Miloslava Šimka, od kouzla povídek neoddělitelného. Dokonce i když po tolika letech dětem předčítám nahlas, nedovedu to jinak než s jeho přednesem.

"Děti, ochutnejte Styblíka!" :o)

Romžiry
01.02.2019 5 z 5

Tato dvojce ani zklamat nemůže

bukyna84
18.01.2019 5 z 5

Stačí jedna povídka a hned mám lepší náladu. Kouzelný, inteligentní humor, jazykově naprosto geniální a vypointované příběhy může člověk číst zas a znovu a pořád v nich může nacházet nové a nové důvody k úsměvu. Nadčasová témata i ryze aktuální satira, která s dobou neutrpěla, naopak...

JoSvob
16.09.2018 5 z 5

Miluju absurdni humor a tady je ho tolik, ze by to vyslo na deset humoristickych knih.=) Simek s Grossmannem byli vyborni komici a je skoda, ze toho spolu nemohli napsat a vytvorit daleko vic.

ChodzikCZ
29.08.2018 5 z 5

Úžasná sbírka českého humoru... klasika nad klasiky

JancaMia
13.08.2018 5 z 5

Knížka po které sáhnu vždy když se chci rychle pobavit anebo si spravit náladu :)

vlkodlaq
19.04.2018 5 z 5

Vynikající. Povídky mám naposlouchány z desek, přesto narážím na některé, které neznám a právě ty si nejvíce užívám.

Vážkopis
08.04.2018 5 z 5

Tohle je pro mě taková bible, je dobré mít ji vždy někde ve studovně při sobě. Nečíst to naráz, ale vychutnávat si, vracet se.

slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Knížku otvírám, když je mi ouvej. Pomáhá. Já osobně zbožňuji Jak jsem se stal nezaměstnaným.

P1tr
31.10.2017 5 z 5

Naprostá špička českého humoru, která baví non-stop od začátku do konce a která je vhodná pro čtenáře všech věkových kategorií. Právě univerzálnost povídek Šimka a Grossmanna je zásadní vlastností, neboť jejich styl pobaví na základní úrovni již děti, ovšem dospělí si v příbězích najdou hlubší významy a parafráze mnohých životních pravd a zkušeností. Povídky nabízejí mnoho vtipů a hlášek, které se v naší rodině citují mnoho let, díky čemuž k ním mám osobnější vztah, než mnozí, nicméně jsem si naprosto jistý, že i bez citového pouta se objektivně jedná o vyjímečnou sbírku prvotřídní zábavy. Proto raději přestaňte číst můj nevtipný komentář a začtěte se do nekonečně vtipnějších myšlenkových pochodů legendární české komediální dvojice.

Vidlička
17.10.2017 5 z 5

"To jsi hodný, Vašíku. Za odměnu uvařím k večeři tvé oblíbené jídlo."
"Opravdu budou brambory s rumem? To bych mohl pozvat hrobníka..."
"Toho? Nikdy! Brambory vždy nechá a cpe se jen omáčkou..."