Povídky aneb Nechci slevu zadarmo!

Povídky aneb Nechci slevu zadarmo! https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119526/bmid_povidky-aneb-nechci-slevu-zadarmo-mBT-119526.jpg 5 568 102

Kapitoly: 1. Jak jsme psali povídky 2. Povídky z knihy Besídka zvláštní školy 3. Povídky z knihy Návštěva cirkusu 4. Jak jsme přechovávali bělogvardějce a jiné povídky 5. Až přijde Komenská 6. Epilog

Květinka008
24.09.2020 5 z 5

Miluju... :-) Už od puberty po ní sahám pravidelně na zlepšení nálady, také podle toho vypadá :-)

maximus13
09.09.2020 5 z 5

Humor pánů Š + G známe všichni. Inteligentní a opravdu humorná kniha. Je zbytečné se nějak více rozepisovat.

VladiKlaisner
15.08.2020 5 z 5

Známé i méně známé povídky dvojice Š&G vždy pobaví a odlehčí jakoukoliv vážnou situaci. Některé už jsem četla v minulosti, jiné slyšela z audionahrávek, některé pro mě byly úplně neznámé, přesto se ke všem zase ráda vrátím.

Melanka
10.08.2020 1 z 5

Jednu hvězdu dávám za vzpomínku, jak se mi jako dítěti povídky Š+G líbily a připadaly mi vtipné. Dnes je nedokážu číst a jejich humor mi připadá zoufale naivní.

DK197
05.08.2020

KNIHA: Já se moc snažila - je to klasika a vždycky jsem měla ráda Miloslava Šimka, ale... ty povídky mi nesedí. Humor, který nazývám absurdní, mě nerozesměje. Ani panáčkující hroch, ani kluk, co strčí hlavu mezi dva vlaky... Potenciál to má, ale u mě se míjí účinkem. Škoda. Nebudu se zdržovat a věnuji čas něčemu jinému. Nedočteno.

KnihovniceVěra
05.08.2020 5 z 5

Naprostá klasika a v necenzurované podobě. Protože ty nejznámější znám zpaměti, úplně mi spadla brada, že některé nevinné věty a názvy z nich byly v komunismu vyškrtány.

Gimli
05.08.2020 4 z 5

Rozsahem jednotlivých povídek se jedná o skvělou záchodovou četbu. Tam jsem také celou knihu přečetl :-D

MAVIS66
28.07.2020 5 z 5

Povídky Šimka a Grossmanna mě provázejí od dětství, ať už formou magnetofonových nahrávek, LP a později i psané.
Tento geniální humor nikdy nezestárne a nezevšední a vždy se k nim ráda vracím.

Pavlína197
28.07.2020 4 z 5

Povídky čtu málo, tyhle jsem si vybrala do výzvy. Šimek a Grossmann - co dodat? Když jsem začala číst, hned mi naskočil obraz a zvuk. Viděla jsem je na jevišti a slyšela rozprávět.

Maki21
26.07.2020 4 z 5

Zajímavá povídková kniha od Šimka a Grossmana vtipná a nenáročná.

Allysa1985
05.07.2020 5 z 5

Čtu pravidelně opakovaně a pořád to miluju stejně, už od doby, kdy mi bylo "náct".

roso.mak
25.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha i na několikáté přečtení. Moje nej je Vedla nás Šmauzová a Jak jsem se učil kouřit.

Ančísek
12.06.2020 5 z 5

Smích zaručen!

jprst
01.05.2020 5 z 5

Kupodivu za pár peněz v oblíbeném antikvariátu a parádní vzpomínka na má hodně mladá léta.

Michelle.Bee76
22.04.2020 5 z 5

O této knize nejde napsat nic jiného než: VÝBORNÁ, SKVĚLÁ, SUPER. Je to stálice v mé knihovně a humor Šimka&Grossmanna je naprosto nenapodobitelný! Tuto knihu mám i jako audio nahrávku a není nic lepšího, než po blbém dni v práci pustit do uší Povídky.

kruppe
12.04.2020 5 z 5

Povídky, na kterých jsem v 80. letech vyrůstal. Vlastně, když o tom tak přemýšlím, byly to mé první audioknihy. Poslouchal jsem tyto geniální povídky gramci, kdy stará jehla chrastila na obehraných LPíčkách a já společně se Šimkem recitoval milostnou báseň, jak Onehdy jsem po ránu točil klikou lanovky, učil jsem se s Janebou, nebo chcete-li Nikotinem, kouřit, vyřvával jsem: Na Plzeň, Vávro, na Plzeň! a vždy se potutelně usmíval, když jsme měli o víkendu vepřo, knedlo, Zelí.
Když si chci zavzpomínat, přečtu si, nebo pustím pár těchto skvostů!

martunka
08.04.2020 4 z 5

Uznávám - dobře jsem se u těchto povídek pobavila. Líbí se mi jejich svěží humor......

Dela111
05.04.2020 5 z 5

V poslední době jsou zprávy v televizi k pláči ještě víc než obvykle a tak jsem sáhla po téhle knize. U ní jsem plakala taky, ale smíchem ;-).
Povídky srší vtipem a žertíky, jsou plné groteskních karikatur ze života. Miluji tento originální humor pánů Šimka a Grossmanna a někam tam nahoru jim za něj moc děkuji :-).

Kuža007
16.03.2020 5 z 5

Klasika českého humoru. Povídky Šimka a Grossmanna jsou jedny z nejlepších, ba ty nejlepší, politických satir.

Delphín
17.02.2020 2 z 5

Za mě spíš zklamání. Začátek slibný, upřímně jsem se smál, a čtení si užíval. Po asi 50 stranách jako by ale někdo luskl prstem nad knihou. Rázem mne pobavilo jen velmi málo povídek, kniha dočtena spíše z nutnosti. Vracet se k ní v poslední době rozhodně nehodlám. Vím, že asi dost vybočuji z davu, a já to chápu. Jsou milovníci povídek těchto pánů, a i zde jich je pár fakt dobrých, u kterých se zasmějete.