Poutník – Mágův deník

Poutník – Mágův deník https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420/bmid_poutnik-maguv-denik-mes-420.jpg 4 758 79

První román světoznámého brazilského autora líčí neobyčejné putování za ztraceným mečem, cestu za vlastním osudem a nalézání životní síly. Tato kniha, která získala autorovi mimořádnou popularitu, je podrobným líčením jeho pěší pouti do Santiaga de Compostela a zhodnocením získané duchovní zkušenosti. Po stopách středověkých poutníků se Paulo pod vedením učitele a přítele Petra vypravil, aby našel meč, který mu byl při slavnostním rituálu jednoho esoterického řádu pro přílišnou pýchu a posedlost zázraky odepřen a ukryt kdesi na svatojakubské cestě. Během náročných zkoušek, s jejichž pomocí poutník jednotlivé úseky cesty za ztraceným mečem zdolává, se vyvíjí i složitý vztah učedníka a mistra ve vzájemném dávání a přijímání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

O Diário de um Mago , 1987

budíček
08.06.2013 4 z 5

Poutníka řadím mezi moji top 3 od Coelha. Autor popisuje svoji pouť přes Španělsko, aby našel svůj meč a dokončil duchovní rituál. Během své cesty zažívá různá dobrodružství a potkává různé lidi. Putuje se svým průvodcem a učitelem Petrem, který mu ukazuje krásy i tajemství Svatojakubské cesty, kdy procházejí horami, malebnými vesničkami, nebo opuštěnými místy, kudy lidská noha příliš často nekráčí. Kniha je opět plná moudrých myšlenek a citátů, především těch týkajících se lidských snů a jejich naplnění a také cest, kterými se každý člověk v životě ubírá. U některých míst, kterými putují vypráví staré legendy, které se s místem pojí a autora během cesty také čeká boj s jeho osobním démonem. Objevují se opět i myšlenky týkající se víry, ale protože Coelho je autor, ke kterému to duchovno prostě patří, tak to nepřekvapuje, a komu se Coelhův styl psaní líbí, tomu to až tak vadit nebude. Hlavní myšlenkou je dosažení svého snu/cíle (tady hledání meče) a nalezení cesty, která k němu vede...

pecka02
07.06.2013 5 z 5

Ač jde náboženství mimo mě, Poutník mě dostal...přečtena prakticky za večer...všechno, co mi chybělo v Alchymistovi, jsem našla tady...krásná knížka

elu
11.03.2013 4 z 5

Inspirující čtení :)

Luisa
04.03.2013 3 z 5

Baví mě číst knihy o Svatojakubské pouti a srovnávat různá pojetí autorů. Četla jsem pátera Líznu, Pavlu Jazairiovou i Coelha. Každá z těch knih byla svým způsobem zajímavá, Poutník je asi nejulítlejší. Svou pouť bych asi pojala jinak, ale ať si to každý prožije, jak ráčí. Magické kejkle nemám ráda, ale sem tam kousek moudra se tam vyšťourat dal.Na to, jak o autorovi hodně lidí básní mě to zas neuchvátilo.

Mia...
01.03.2013 4 z 5

Tohle je velmi zvláštní kniha, která rozhodně není pro každého. Paolo si tímto nabíhá zabedněným kritikům, kteří nedokáží a nechtějí chápat i jiné způsoby života. Takovýmto lidem je pak těžké vysvětlovat, že vše, co se v této knize píše může být a je pravdou. Svět ukrývá neskýtané možnosti, jen lidé z krysího závodu je nikdy nebudou moci spatřit, dokud neuvěří. Ano, pak je jednoduché kritizovat, když člověk sám je přesvědčen, že je to nemožné. Ale co ti ostatní, co už vědí, že to vše možné je? Ti totiž už i chápou, že nemá cenu někoho přesvědčovat. Užívají si tu krásu, co je potkala, plnými doušky. A zároveň vědí, že u některých ten správný čas probuzení jednou přijde tak jako tak, ať už někdo někoho přesvědčuje nebo ne .. :)

Evus
07.02.2013 3 z 5

Poněkud zvláštní na to, že jde údajně o autobiografii

Lenka Žofka
14.11.2012 2 z 5

Vzhledem k tomu, jak se autor často vynáší do nebes jsem měla veliké očekávání.....ano, má spoustu výroků a mouder, ale byla jsem ráda, když už jsem ji dočetla....

s.macuska
25.08.2012 3 z 5

Pro mě jako ateistu a realistu je tahle knížka ve své podstatě "Fantas Magorie"... Ale myslím, že o to, co se nám zdá tak neskutečné, v téhle knížce až tak nejde. Je tam spousta zajmavých Coelhovských výroků a životních mouder, o kterých určitě stojí za to i třeba víckrát popřemýšlet!

zdtrader
11.07.2012 4 z 5

Určitě zajímavá kniha, kterou nelze brát úplně doslova, s čímž má očividně plno čtenářů problém :-)

Norna
11.07.2012 5 z 5

Miluji tento román, četla jsem ho mnohokrát. Téměř na každé straně, je alespoň věta, odstavec, který je hoden zapamatování. Obsahuje tolik moudra! Jako ostatně všechny knihy Coelha.

Indiánka
17.05.2012

Knížku jsem nedočetla, na tohle nemám. Nějak mi ta cesta byla cizí, raději se projdu přírodou.

kniper
23.01.2012 1 z 5

Neměl jsem vůči Coelhovi žádné předsudky. Dokonce se mi dílo zpočátku i líbilo a začínalo dosti nevinně. Když ale přišla řada na jakési podivné návody na rituály - pojmenuj démona a podobně, knihu jsem odložil. Tak takhle teda ne pane Coelho!

DeDe
18.10.2011 5 z 5

Zřejmě jsem po knihách tohoto autora sáhla vždy ve správném období, neboť mne vždy zaujaly. I tentokrát tomu tak bylo a já si opravdu užila celé putování hlavního hrdiny:-) Mé prvotní obavy, že se kniha bude věnovat duchovním tématům, která mi nebudou blízká se nepotvridly. Naopak jsem v průběhu čtení narazila na spoustu zajímavých myšlenek. Netvrdím, že se všemi jsem se ztotožnila, ale rozhodně mne donutily popřemýšlet. Coelho je zajímavý člověk a já si tedy rozhodně přečtu další jeho díla.

Addie
01.04.2011 3 z 5

Obsažené myšlenky mi byly cizí, tudíž kolem mě duch knihy jen tak proletěl.
Možná někdy jindy někde jinde, poutníku.

Danafantom
20.03.2011 3 z 5

Magie je určitě zajímavá, ale putovat za mečem..., asi to pro mě nebyla ta správná symbolika. A do některých cvičení bych se teda nepustila, ale jiná byla docela podnětná.

Teia
17.02.2011 3 z 5

Musím říct, že tato kniha je podle mě nejslabší ze všech jeho dosavadních děl. Nadchlo mě putování Svatojakubskou poutí, ale to bylo zhruba vše. Silný náboženský podtext si určí čtenáře..

piittii
25.11.2010 3 z 5

Člověk nad tím musí tolik přemýšlet a uvažovat, že mě to kdysi vytáhlo z krize. =)

misssicccka
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z mála knih, která během čtení vyvolává otázky a nutí čtenáře hledat odpovědi na ně. Putování autora mě obracelo k myšlení a přemýšlení o mém životě a mém světě, ve kterém žiji. Donutilo mě přemýšlet nad tím, co říká. Jednoduše řečeno: Smysluplná kniha.

charvi
30.11.-0001 5 z 5

Na začátku knihy jsem se trochu bál křesťanské tématiky a domníval se, že vyprávění o náboženské pouti nebude tím pravým pro mne. Mýlil jsem se. Po několika stránkách jsem se v knize viděl jako v zrcadle a celou cestu prožíval spolu s hlavním hrdinou. Doporučuji.

brazilská literatura Santiago de Compostela

Paulo Coelho