Poutník – Mágův deník

Poutník – Mágův deník https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420/bmid_poutnik-maguv-denik-mes-420.jpg 4 758 79

První román světoznámého brazilského autora líčí neobyčejné putování za ztraceným mečem, cestu za vlastním osudem a nalézání životní síly. Tato kniha, která získala autorovi mimořádnou popularitu, je podrobným líčením jeho pěší pouti do Santiaga de Compostela a zhodnocením získané duchovní zkušenosti. Po stopách středověkých poutníků se Paulo pod vedením učitele a přítele Petra vypravil, aby našel meč, který mu byl při slavnostním rituálu jednoho esoterického řádu pro přílišnou pýchu a posedlost zázraky odepřen a ukryt kdesi na svatojakubské cestě. Během náročných zkoušek, s jejichž pomocí poutník jednotlivé úseky cesty za ztraceným mečem zdolává, se vyvíjí i složitý vztah učedníka a mistra ve vzájemném dávání a přijímání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

O Diário de um Mago , 1987

kejty91
29.05.2016 4 z 5

Kniha nepopsatelná slovy. Je to dílo. Nedivím se, že byl za něj i mnoha další PC ohodnocen různými cenami, apod. Každý si z příběhu vezme opět, co potřebuje. Mě to vysvětlovalo dřinu, kterou jsem během současného studia zažívala. Mnohé dávalo smysl. Jedna cesta může mít tisíc příběhů.

DickBach
20.04.2016 2 z 5

Nebylo to špatné, ale pro mně příliš... "tvrdé", jaksi neohebné. Čekala jsem víc.

3nitka
20.01.2016 2 z 5

Priznávam, že Coelho ma nejako nezaujal.

fruitbueno
18.01.2016 3 z 5

Ve změti myšlenek a nadpřirozena se v této poutnické příručce našlo pár pozoruhodných citátů, se kterými se hluboce ztotožňuji. Jinak ale spíše průměr...

anet6
21.12.2015

Film naprosto úžasný! Životopisné filmy nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale vydat se na to do kina nebyl vůbec špatný nápad. Doufám, že po všech mých zkušeností kniha/film bude i tato kniha ještě o něco lepší. Doufám, že se k ní v brzké době dostanu a nezklame.

kokolka
15.10.2015 5 z 5

malá velká Kniha o mém velkém snu. Dala mi nepopsatelně moc.

Pawlisman
19.09.2015 4 z 5

poměrně normální příběh, který se mi však líbil právě svojí skutečností a normálností. Asi by to byla průměrná Coelhova kniha, což asi i je, avšak jednotlivá svičení mi přijdou skutečně povedená a jsou velkou přidanou hodnotou samotné knihy. Určitě jedna hvězda navíc. Útlá knížka, kterou nešáhnete vedle..

aktijnov
01.09.2015 3 z 5

Kniha mě nenadchla. Je málo čtivá, k některým pasážím jsem se musela stále vracet, abych je pochopila...

Krásné myšlenky v ní byly...

"... vědění má cenu jen tehdy, pokud pomůže člověku překonat nějakou překážku."

Sarri
22.07.2015 3 z 5

Knížka se mi opět docela líbila, ale určitě patří spíš k těm horším dílům. Není to tím, že by jí scházelo nějaké poselství nebo zajímavé moudrosti. Jen mi spíš osobně nesedla forma autobiografie. Z nějakého důvodu jsem Paulovi moc nefandil a nedokázal se do něj při jeho prožívání vžít. On jako hlavní hrdina mi neseděl. Ale jde spíše o tu podanou formu než o podstatu knihy, a tak úplně nemám pocit, že by byl Poutník v něčem o hodně horší než jiné Coelhovo knihy. Jen ho chci jednoduše nějak odlišit od knih, které mi daly něco víc - Poutník mezi ně totiž nepatří.

KetrinZel
03.06.2015 5 z 5

Báječná kniha, plná inspirace a praktických rad.

Elbereth13
19.04.2015 5 z 5

Kniha byla sice méně čtivá než Paulova ostatní díla, ale děj mě naprosto pohltil. Stala jsem se dalším účastníkem poutě, žila jsem příběh poutníka a šla tuto pouť s hlavním hrdinou :)

ivana5609
08.02.2015 2 z 5

Přečetla jsem již několik knih od tohoto autora a musím uznat, že se mi Poutník líbil prozatím nejméně. I přesto, že tam bylo opět spousta zajímavých myšlenek se mi nepodařilo přečíst knihu "jedním dechem" jak jsem u něj zvyklá. Na druhou stranu si myslím, že velký vliv na to má můj pohled na náboženství. Že děj nedokáži tak hluboce procítit jako lidé silně věřící. Nicméně kdo ví. :)

tlllk
10.09.2014 2 z 5

Prišlo mi to ako ako myšlienkový vypredaj z kníh Carlosa Castanedy, komprimovaný do jednej knihy. Umelá mystická komerčná zlátanina ako Banášov KOD9. Aj majster tesár sa utne, ešte že Paulo ma aj ďaleko lepšie knihy.

Esie
10.09.2014 2 z 5

Ze začátku velmi čtivé a řekla bych, že i dost jsem se zamýšlala nad tou knihou, ale později pro mě jen utrpení knihu dočíst. Nudné, nečtivé a hlavně mi přišlo něco až absurdní. No nevím jestli budu od autora ještě něco číst nebo mě takhle kniha absolutně odrabila

TheCiko5
09.06.2014 1 z 5

Jedna z nejnečtivějších knih,co jsem přečetl. Po jejím přečtení jsem nebyl schopen si uvědomit,o čem kniha byla. Vybral jsem si ji jako první věc od Coehla a dodnes nevím,co si myslet. Prosím přítomné,aby mi poslali nějaký motivační dopis,který změní můj dosavadní názor,totiž,že Coehlo je z čtenářského hlediska nezajímavý spisovatel.

katadob
17.04.2014 2 z 5

Cakala som uplne nieco ine, umelo vyvolna magickost.

bookgover
19.03.2014 5 z 5

Naprosto výborná záležitost. Chvílema jsem měl pocit, že to já jdu v knize vlastní poutí ... sugestivní, pravdivé, nesmrtelné

Sayuri
27.02.2014 5 z 5

Mágův deník podporuje čtenáře ve víru a naději, v sílu a vytrvalost. Mám moc ráda Paulovi knížky a tahle je pro mě jedna z nejlepších!

Natique
07.12.2013 5 z 5

Krásná kniha. Poutník, Alchymista a Veronika se rozhodla zemřít - nejlepší knihy od Coelha.

Koza3
17.09.2013 3 z 5

Zajímavý příběh, ale neoslovil mě tak jako Alchimista nebo Veronika se rozhodla zemřít. Putování P.Coelha bude pro mě určitě zajímavější za pár let... na některé knihy může být člověk mladý nebo nemoudrý a to jsem cítil při čtení této knihy. I P.Coelho popisuje sám sebe v knize jako učence, který vykonáním své pouti a nalezením svého meče jaksi "dospěje" do dalšího stádia života. Zkusím se do knihy pustit znovu za deset let a třeba se mi zalíbí více :-)

brazilská literatura Santiago de Compostela

Paulo Coelho