Poutník – Mágův deník

Poutník – Mágův deník https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420/bmid_poutnik-maguv-denik-mes-420.jpg 4 758 79

První román světoznámého brazilského autora líčí neobyčejné putování za ztraceným mečem, cestu za vlastním osudem a nalézání životní síly. Tato kniha, která získala autorovi mimořádnou popularitu, je podrobným líčením jeho pěší pouti do Santiaga de Compostela a zhodnocením získané duchovní zkušenosti. Po stopách středověkých poutníků se Paulo pod vedením učitele a přítele Petra vypravil, aby našel meč, který mu byl při slavnostním rituálu jednoho esoterického řádu pro přílišnou pýchu a posedlost zázraky odepřen a ukryt kdesi na svatojakubské cestě. Během náročných zkoušek, s jejichž pomocí poutník jednotlivé úseky cesty za ztraceným mečem zdolává, se vyvíjí i složitý vztah učedníka a mistra ve vzájemném dávání a přijímání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

O Diário de um Mago , 1987

Wikira
03.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla snad 100x a nakonec jsem se vydala na pouť do Santiago de Compostella. Obojí všem doporučuji :-)

Nel.K.
17.12.2018 3 z 5

Nevím.. za mě někde kolem 2,5/5. Coelhovu tvorbu znám a vím, že v ní dokáže krásně filozofovat o životě, o lásce a o čemkoli, co mu přijde na mysl, ale tohle mně osobně né ideálně sedlo. Sama toužím vydat se na pouť do Compostely, proto jsem po ní sáhla, ale asi jsem měla jiná očekávání. Na můj vkus příliš spjaté s vírou a celkově.. i přestože jeho knihy miluju, tuto bych už do rukou znovu nevzala..

Niraj
18.11.2018 4 z 5

Četl jsem už kdysívá, když jsem P.Coelha doslova hltal a četl veškeré jeho knihy, které vyšly. Pak byla prodleva. Nyní jsem se k této knížce vrátil, protože se zajímám o pouť do Compostely, kam se chystám, a tak čtu kde co s touto tematikou. Takže došlo znovu i na tuto knihu. Tentokrát jsem si ji pořídil jako audiobook a poslouchal ji po večerech při tréninku chůze. Takové spojení 2v1 :-) A co se obsahu týče ... kdo tam něco hledá, ten najde.

Orglend
06.08.2018

Neskutečně zajímavá kniha, i pro mne jako nábožensky nezaloženého člověka. Velmi se podobá Alchymistovi. Přesně jedna z těch knih, jejihž příběh filmem prostě vyjádřit nelze.

Anna27
05.08.2018 1 z 5

Knihu jsem docetla uz s premahanim. Pro vericiho ctenare muze byt poutava, ale me tema nikterak nezaujalo i přesto, ze jine knihy od Coelha jsou pro me dokonale napsane.

Vesmich
02.07.2018 4 z 5

Knihy o cestě do Compostely mívají zpravidla formu cestopisu. Podle této by poutník do cíle nedorazil. Je to výpověď o vlastní cestě a vlastní pouti, která by se, když se to tak vezme, mohla odehrávat i za humny autorova bydliště. Coelhovy knihy má cenu číst hned z několika důvodů: jsou krátké, téma se opakuje, vždycky je v nich něco, co je originální a každý, kdo má zájem, si v nich najde to, co hledá.

amaenium
25.05.2018 3 z 5

Na knihu jsem náhodou narazila před vlastní brzkou cestou do Santiaga. (Nebo to nebyla náhoda?) Každopádně mi kniha rozkryla různá tajemství a celkově jsem si díky knize uvědomila povahu cesty a začala se na ni o to víc těšit. Kniha byla velmi čtivá a našly se zde i myšlenky a pohnuty vedoucí k vlastnímu zamyšlení. V jedné pasáži mi náboženské téma přišlo až přehnané, ale jinak mi to nevadilo.

Gejitka
12.03.2018 4 z 5

Další přečtená kniha od tohoto spisovatele. Čekala jsem od ní více. Alchymista nebo Záhir se mi líbili víc.

Shindo
11.12.2017 2 z 5

(Zámerné?) miešanie ezoteriky a katolicizmu, možno snaha upútať. Kým Piata hora ma ešte dávnejšie zaujala, po tomto som nejak prestal Coelhovej tvorbe venovať pozornosť. Viem, že mnohí sú z neho úplne hotoví, mňa však jeho tvorba nijak výraznejšie nezaujala, ani nezanechala dlhodobejjší dojem. O tejto knihe to platí dvojnásobne - ku kávičke na jedno prečítanie je to oukej, potom radšej venovať niekomu inému.

bosorka78
12.11.2017 5 z 5

Kniha u které jsem při čtení zapomínala dýchat jak moc mě přitáhla k sobě, nádherné scenérie při kterých jsem měla pocit že jsem tou cestou kdysi dávno prošla,cesta do Santiaga de Compostely je jeden z mých velkých snů a to díky panu Coelhomu,každý dokument který je o téhle cestě natočen mě velice dojímá téměř k slzám, tak věřím ,že jednou se tam podívam. Díky Coelhomu jsem zase objevila kouzlo čtení a od té doby jen čtu a čtu :)

Márinka
05.11.2017 4 z 5

Kniha je sice označována jako román, ale nemá daleko k “populárně-naučné duchovní literatuře”. Nedá se číst jedním dechem. Je v ní mnoho mystiky, náboženství, hlubokých úvah o lidské povaze, mnoho snů, vítězství i proher. Podstatné však je, že dokáže oslovit čtenáře napříč světonázory.

Véča
01.09.2017 4 z 5

Sama jsem měla možnost se letos vydat na Svatojakubskou cestu, akorát že na kole. Je to cesta obyčejných lidí, ale neobyčejných objevů o sobě samém, druhých i životě.
I tato kniha od Coelha mě obohacovala každou větou a pokud máte možnost si ji přečíst, neváhejte. Třeba je to důležitý krok na vaší cestě.

petra7210
04.07.2017 5 z 5

O poutní cestě do Santiaga de Compostela jsem do té doby neměla ani tucha. Byla první knihou, kterou autor napsal a já jí četla asi jako třetí v pořadí. Je v ní mnoho moudrého...

m_myska
08.06.2017 4 z 5

Velice zajímavá kniha k zamyšlení.

Hathor89
09.03.2017 5 z 5

Knihu jsem četla velmi pomalu, musela jsem se na ni soustředit, abych pojala všechny myšlenky, kterými byla nabyta. Místy mi připadala jako průvodce pro život … Kolikrát projdeme se skloněnou hlavou a nevnímáme své okolí? Neměli bychom také zkusit cvičení rychlosti a vnímat naše okolí? A mimoto … Svatojakubská cesta je úžasná sama o sobě.

Vinca123
08.03.2017 3 z 5

Zajímavá kniha se spoustou zajímavých myšlenek, ale na mě tam bylo až moc náboženství.

mcleod
03.02.2017 5 z 5

"Nevšední věci se dějí na cestě obyčejných lidí." Zažili jste někdy ten zajímavý pocit (rozebíraný mimo jiné i v Pamukově Černé knize), kdy se vám v hlavě odehrává podobný příběh jako v samotné knize? I já jsem potřeboval spolu s tím pravým průvodcem projít cestou poznání svého života. Právě v ten pravý čas, kdy jsem po stupňující se sérii ubíjejících zklamání propadl pocitu, že nemá cenu se o cokoli snažit, protože si život stejně všechno zařídí po svém, přišla nevšední věc... Tehdy jsem vzal do rukou tuto knihu o cestě za pochopením, plnou moudrých úvah o hloubce a významu lidského života, která mě (podobně jako hlavní postavu) svým "provázením" postupně dokázala vytrhnout z nesmyslných myšlenek a dovést mě zpět na cestu naděje, nadšení a radosti. "Obyčejně se nebráníme, když z nás vyprchává nadšení při takových drobných záležitostech, které nehrají žádnou roli tváří v tvář velikosti každé existence. Ztrácíme nadšení po malých a nevyhnutelných porážkách v průběhu dobrého boje. A protože nevíme, že nadšení je vyšší silou, obrácenou ke konečnému vítězství, necháme si je proklouznout mezi prsty a nevšimneme si, že zároveň s ním nám unikne pravý smysl našeho života. Obviňujeme svět z naší nudy, z naší prohry, a zapomínáme, že sami jsme nechali uniknout tu strhující sílu, která vše ospravedlňuje; projev agapé v podobě nadšení." Tím nejkrásnějším vrcholem knihy je právě kapitola Nadšení a její poučení o agapé jako nejhlubší formě všepohlcující lásky obrácené k celému světu... Kniha tak představuje příběh o hledání nadšené životní cesty, která je tím pokladem (minimálně v určitých dobách) skrytým nám všem... a to i přes jeho relativně snadnou dostupnost, tato cesta je přece pro obyčejné lidi. "Nicméně, pokud se budu snažit tak jako dosud, možná jednou pochopím, že lidé vždy přijdou v pravý čas tam, kde jsou očekáváni." Paulo Coelho má zvláštní dar, jeho knihy jsou lehké a čtivé, přitom dokáží přinutit k zamyšlení a dodají vždy tu pravou dávku nadšení a naděje. Kdo by po přečtení Poutníka mohl snad zapochybovat o cíli svého života, o přemýšlení nad smyslem jeho dosažení a o dobrém boji, který ho k němu dovede?
Poznámka: Rituály sice působí poněkud podivně, ovšem k mému nadšenému překvapení je "rituál modré koule", kterým hlavní postava v sobě vyvolává agapé, přístupnými slovy vyjádřený můj častý osobní prožitek... který vážně funguje :-)

Radka_p
28.12.2016 odpad!

Na začiatok priznávam, že nemám rada Coelha a jeho štýl písania. No Svätojakubská púť ma fascinuje a príbehy ľudí, ktorí ju absolvovali ma nesmierne zaujímajú. Takže som si túto knihu s veľkým očakávaním kúpila...... a bola som príšerne sklamaná. Dočítala som ju len zo zotrvačnosti....toto bol nejaký magický príbeh prepletený nejakou cestou Tradície, Charizmatikmi a astrálnymi skúsenosťami a neviem čím hlboko spirtiuálnym, čo sa nedá pochopiť pokiaľ v tom nie ste úplne zažratí a zrejme aj hlboko veriaci. Nebolo to podľa mojich očakávaní a samotnej ceste sa tam nevenovalo veľa miesta, skôr išlo o vnútornú cestu samotného Coelha.

New-radus
28.09.2016 5 z 5

Kniha plná zajímavých myšlenek - velmi inspirujících, ostatně jako vždy.

vlkcz
07.06.2016 4 z 5

Nevyhnu se srovnání s Bridou, podle mého tyhle dvě knihy spolu souvisí (i autorovým odkazem v Bridě). Popis cesty síly (mužské) je víc orientován na vnější události a jejich propojení a dopad do vnitřního světa, u Bridy a její ženské cesty je to spíš obráceně. Zajímavá i tím, že poskytuje i praktická cvičení.

brazilská literatura Santiago de Compostela

Paulo Coelho