Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359856/bmid_dlouha-cesta-na-malou-rozzlobenou-p-9r0-359856.jpg 4 284 83

Poutníci série

Vesmír se může zdát nekonečný, ale vesmírné lodě jsou tísnivě malé. Když se Rosemary Harperová připojí k posádce Poutníka, nečeká toho moc. Touží jen po malém, klidném místě, které by mohla na chvíli nazývat domovem, po dobrodružství v dalekých koutech galaxie a odstupu od problematické minulosti. A Poutník jí přesně takové místo nabízí. Život na palubě je chaotický, ale víceméně mírumilovný. Až do doby, kdy je posádce nabídnuta životní příležitost: postavit hyperprostorový tunel na vzdálenou planetu a vydělat si tak dost peněz, aby mohli pohodlně žít mnoho let. Pokud tedy přežijí dlouhou cestu přes válkou zmítaný mezihvězdný prostor, aniž by došlo k ohrožení některého z křehkých spojenectví, jež udržují galaxii v klidu. Potíž je v tom, že Rosemary není na palubě jediná, kdo má nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Host

The Long Way to a Small, Angry Planet , 2014

jan8470
14.12.2017 5 z 5

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu je však v první řadě nádhernou oslavou přátelství. Možná na někoho bude působit až příliš sluníčkářsky, ale příběhů kde se všechny problémy řeší klackem, těch máme ažaž.

dzahradnik
16.11.2017 4 z 5

Mě se to líbilo a trochu mi to připomínalo Brinovu ságu Pozvedání. Je fakt, že kniha je na současné poměry nezvykle optimistická, což může být pro někoho plus, pro někoho mínus. Četlo se svižně, pomazlit se se Sissix bude chtít určitě každý ;-)

AgnesHalf
16.11.2017 5 z 5

Neepicky epické sci-fi.
Ocitáme se na palubě Poutníka, těžařské lodi plující vesmírem. A co Země, protestovala jsem na začátku, tu já mám ráda, všechna ta příroda a ptáčci, a místo toho dostanu jenom nějakou černou prázdnotu. Ale pak jsem se s ním skamarádila. I s představou, že lidi nejsou jediná rasa, která ho obývá. A že s těmi dalšími může být docela zábava, anebo taky ne. Kamarádství, láska, ne předsudkům a rasismu, to tam všechno je, plus závěrečný doják.
Krásný překlad! Těším se na další díl.