Potížistka

Potížistka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125/mid_potizistka-TSj-125.jpg 4 567 69

Většina lidí míří na prázdniny někam, kde může prožít nové zážitky, lásky a dobrodružství. Osmnáctiletá Šárka, hlavní hrdinka nové knihy, to má přesně naopak přijíždí na prázdniny domů s nepříliš radostnou vyhlídkou a nemá jiný cíl než se psychicky zotavit z předešlého vztahu, nasbírat síly, uklidnit se. Do Nížan, rodné vesnice, ji nic netáhne. Poslední tři roky strávila víceméně mimo domov a nemá zde ani žádné staré přátele, proto je dost překvapena, když objeví nové. Díky bývalé spolužačce se seznámí s místní partou, a protože do ní patří i někteří velmi zajímaví kluci, prázdniny se nečekaně rozjedou a Šárce se daří zapomínat na staré křivdy, tím spíš, když společně s partou vyrazí na tramp. Nic ale není jednoduché a jak se ukáže, nějakého kostlivce ve skříni má kde kdo! Najít ztracenou rovnováhu a nezavařit si další maléry dá dost práce a ne vždycky se zadaří. Natož když potíže jsou venku i uvnitř a jsou typy, které je přímo přitahují. Román o lásce a přátelství a také o tom, že není dobré být sám i když mezi lidmi.... celý text

lolle2311
25.06.2012 5 z 5

Přiznám se, že knihy paní Lanczové nejsou pro mě to pravé ořechové.. Nemám ráda typicky dívčí romány, kde se dívka zamiluje do chlapce, chlapec do dívky, během děje se pohádají, oba trpí, následně se k sobě vrátí a happy end.. To prostě pro mě není... Takže když se mi do rukou dostala tato kniha, byla jsem velmi skeptická a nechtělo se mi ji číst.. ale jak jsem tu už někde psala, nemůžu mít doma knihu, kterou jsem nepřečetla :D takže jsem ji přečetla :D nečekaně... a kupodivu, líbila se mi! A to jakože hodně! Překvapila mě. Není to klasický románek. Situace, která je zde popisována je reálná, a to jakože hodně, ale nikde se o tom moc nemluví, i proto mě námět překvapil. Něco podobného jsem si bohužel prožila, takže mě děj vtáhl, dokázala jsem se ztotožnit s hlavní hrdinkou, chápala jsem ji. Nejspíš si knihu znovu nepřečtu, ale rozhodně doporučuji!

Antena
24.04.2012 2 z 5

Příběh mě moc nezaujal ani se mi moc nelíbil.

lennyd
16.02.2012 4 z 5

Tato kniha se docela dobře čte - zvlášť, pokud je venku kolem -20° mrazu. Představa horkého léta, čundru a tak dokáže v tomto počasí docela potěšit. Navíc mi Šárka - ač se povětšinu času snaží tvářit nevrle - přišla jako docela sympatická holka. Co mne určitě ale překvapilo, byl docela drsný konec - na knihy Lenky Lanczové hodně nezvyklý, a celkově bych si dovedl představit k této knize i pokračování. Vzhledem k démonům, které Šárku trápily "před tím", tak "potom" musí být už fakt psycho...

Lenies
07.12.2011 2 z 5

Tak tahle knížka mi nesedla. Nezáživné.

Selendra
08.11.2011 5 z 5

Skvělá kniha..Měl by si ji určitě přečíst každý milovník Lanczovek :)

Bublinaaa
30.11.-0001 2 z 5

Slyšela a četla jsem na tuto knihu hodně nadšených komentářů, ale nevím proč, mě dost zklamala.
Ovšem potěšilo mě, že sem po dlouhé době opět narazila na knihu, která nekončí zrovna happyendem.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Na Lanczovou hodně drsné.

lenikaspi
30.11.-0001 5 z 5

Dokonalost.. i když jsou knihy od Lenky Lanczové většinou dívčí romány, které moc nemusím, tahle je prostě jiná! Jistě, objevuje se v ní láska, city, ale hlavním tématem je tajemství, trápení.. Přečetla jsem ji několikrát a pokaždé jedním dechem..

Alča
30.11.-0001

Skvělá kniha! Od L. Lanczové jsem četla už hodně knih a většinou to bylo něco jako na způsob horké léto a prázdniny a láska kolem... Ale Potížistka je úplně jiné kafe. Je to příběh plný tajemství, které se pomalu začínají objevovat na povrchu... A ještě jenom doplním, že se čte přímo bez dechu :)