Potížistka

Potížistka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125/mid_potizistka-TSj-125.jpg 4 567 69

Většina lidí míří na prázdniny někam, kde může prožít nové zážitky, lásky a dobrodružství. Osmnáctiletá Šárka, hlavní hrdinka nové knihy, to má přesně naopak přijíždí na prázdniny domů s nepříliš radostnou vyhlídkou a nemá jiný cíl než se psychicky zotavit z předešlého vztahu, nasbírat síly, uklidnit se. Do Nížan, rodné vesnice, ji nic netáhne. Poslední tři roky strávila víceméně mimo domov a nemá zde ani žádné staré přátele, proto je dost překvapena, když objeví nové. Díky bývalé spolužačce se seznámí s místní partou, a protože do ní patří i někteří velmi zajímaví kluci, prázdniny se nečekaně rozjedou a Šárce se daří zapomínat na staré křivdy, tím spíš, když společně s partou vyrazí na tramp. Nic ale není jednoduché a jak se ukáže, nějakého kostlivce ve skříni má kde kdo! Najít ztracenou rovnováhu a nezavařit si další maléry dá dost práce a ne vždycky se zadaří. Natož když potíže jsou venku i uvnitř a jsou typy, které je přímo přitahují. Román o lásce a přátelství a také o tom, že není dobré být sám i když mezi lidmi.... celý text

juli2
27.08.2015 2 z 5

Odpocinkove cteni. Neurazi ani nenadchne. Zaver knihy mi prijde odflakly. Jako by autorka potrebovala vlekly pribeh zakoncit na peti strankach. Autorka ma silnejsi kousky.

wonderabby
06.04.2015 5 z 5

Úžasná knížka, skvěle se četla :)

Denisa_a
02.10.2014 4 z 5

Hezký příběh, četla se dobře.

Zlodějka knih
06.09.2014 5 z 5

Kniha mi na začátku moc neříkala, ale posptupně jsem se začetla a začala se mi líbit. Hlavní hrdinka Šárka se mi zamlouvala a její příběh byl zajímavý a smutný zároveň. Ráda si ji přečtu znovu, i když s jejím koncem nejsem spokojená, ale přesto mi dává větší smysl tohle zakončení než kdyby to skončilo klasickým happyendem. Na jednu stranu by se mi pokračování líbilo abych se dozvěděla, jak to s nimi dopadlo a jak se k tomu všichni postavili, ale na druhou stranu takhle si můžeme každý představit, jak to nakonec s nimi dopadlo...a můžeme mít náš vlastní "happyend".

Sabka123
21.08.2014 5 z 5

Tato kniha mě velmi překvapila, s hlavní hrdinkou jsem soucítila a bylo mi ji líto. Na konci jsem měla v očích slzy, ale i tak se mi kniha velice líbila :-)

1v8na
07.08.2014 5 z 5

tato kniha se mi velmi líbila, u konce jsem velmi brečela, chtělo by to pokračování

Paithe
21.07.2014 5 z 5

Krásná kniha! Chtěla bych pokračování! :))

Bet
25.10.2013 3 z 5

U této knihy jsem byla od začátku napnutá co za trable Šárka má co skrývá před rodinou, a taky mi jí bylo líto jakou měla smůlu.
Konec knihy mě opravdu zaskočil, nemám nejmenší tušení jak to skončilo a docela mi to vadí.

vikibukacova
16.09.2013

Tato knížka se mi velmi líbila. Hlavní aktérka prožívá velmi zajímavý život, i když je o dost let starší než já, zcela jsem se vžila do její postavy. Líbila se mi "barevnost" slov v knížce a jak autorka popisovala vše doslova. To se ve většině knížek nestává, že mám úplnou představu jak Šárka (hl. post.) vypadá nebo jak vypadal její přítel. Hlavní postava zažívá trable s rodinou a taky nepochopení sama sebe. Je to trochu smutné a děj končí dost překvapivě. Ačkoliv mně první stránky přišly nezajímavé a nemohla jsem se začíst, nakonec jsem knihu přečetla skoro najednou. "Potížistka" je velmi zajímavá a rozhodně ji doporučuji k přečtení.

martousek
15.09.2013 3 z 5

No, už na knihy Lenky Lanczové nemám asi věk. Kdysi jsem její knížky milovala a přečtené měla snad všechny. Dnes jsem si myslela, že si u Potížistky odpočinu, ale nějak mě nechytla. Přečetla jsem ji za pár večerů (čtení nenáročné), ale dějově mě to moc nechytlo:-/.

alhl
28.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha, leč hodně smutná (až jsem hrdinku chvílemi litovala, co všechno na ní L. Lanczová naložila) a s otevřeným koncem, který ale rozhodně není chybou. Každý si tak může domyslet vlastní konec, třeba happyend, i když každému je asi jasné, že tím by to ve skutečném životě rozhodně neskončilo. Hodně lidí volá po pokračování, já však patřím spíš k těm, kteří by ho nevítali - i otevřený konec je konec a aspoň nutí k zamyšlení. (Možná, snad, kdyby to pokračování navazovalo až tak s deseti- a víceletým odstupem od událostí v Potížistce...)

maya.taufer
28.05.2013 3 z 5

Knížka s překvapivým koncem, ale samotný děj knihy celkem nudný...

angiee
07.05.2013

Potížistka je jedna z mých favoritek. Zajímavý bolestivý příběh s opět otevřeným koncem. Doufám v pokračování

Alexxandra
21.03.2013

Knihy od Lanczové mě dávmo ,moc nebaví,ale občas si nějakou pro zpestření přečtu a tahle byla docela dobrá

SaDiablo
24.02.2013

Druhá a poslední kniha od autorky, kterou jsem četla. Šlo to samo, rychle, ale už v průběhu děje jsem zjišťovala, že můj mozek na takový žánr prostě není... No, nějak se to zjistit musí. :)

Ditula
03.02.2013 5 z 5

Knížky od L. Lanczové jsem přečetla snad všechny, takže vím, co čekat. Ovšem tahle knížka vybočuje z řady. Knížku jsem přečetla jedním dechem a už 2x jsem se k ní vrátila. Taková psychologická knížka se spousty tajemstvími, ze života a s nečekaným a dramatickým koncem (u kterého jsem si docela pobrečela). Šárka mi přijde sympatická a tak je mi jí strašně líto... Jak někteří zmiňují, i já nemám ráda otevřené konce, ale tady... si ráda domyslím optimističtější konec. :)

herotabe53
26.09.2012 5 z 5

Souhlásím s komentáři dole, chtěla bych pokračování.
Byla to moje první knížka, kterou jsem četla od LL. Asi proto jsem si jí nejvíc oblíbila. Cítím podobu s hlavní hrdinkou.

Vini
07.09.2012 4 z 5

Knížku jsem také dostala na Vánoce a hned jsem se do ní začetla. Celkem se mi líbí, ale trochu mě mrzí ten konec. Podle mě by autorka klidně mohla napsat pokračování.

wiksi3
03.09.2012 4 z 5

Přiznávám se, že nesnáším slaďáky. Knížku jsem však dostala na Vánoce a tak jsem se do ní pustila. Opravdu mě nadchla a zároveň zklamala (konec). Knížka patří k těm nejlepším slaďákům co jsem četla - není jich ale moc.

Milada.rozkova
27.07.2012 3 z 5

Konec byl opravdu nečekaný. Příběh mi ze strany spisovatelky připadal tak nějak nuceně... Nuda nebyla, to ne.