Potížistka

Potížistka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125/mid_potizistka-TSj-125.jpg 4 567 69

Většina lidí míří na prázdniny někam, kde může prožít nové zážitky, lásky a dobrodružství. Osmnáctiletá Šárka, hlavní hrdinka nové knihy, to má přesně naopak přijíždí na prázdniny domů s nepříliš radostnou vyhlídkou a nemá jiný cíl než se psychicky zotavit z předešlého vztahu, nasbírat síly, uklidnit se. Do Nížan, rodné vesnice, ji nic netáhne. Poslední tři roky strávila víceméně mimo domov a nemá zde ani žádné staré přátele, proto je dost překvapena, když objeví nové. Díky bývalé spolužačce se seznámí s místní partou, a protože do ní patří i někteří velmi zajímaví kluci, prázdniny se nečekaně rozjedou a Šárce se daří zapomínat na staré křivdy, tím spíš, když společně s partou vyrazí na tramp. Nic ale není jednoduché a jak se ukáže, nějakého kostlivce ve skříni má kde kdo! Najít ztracenou rovnováhu a nezavařit si další maléry dá dost práce a ne vždycky se zadaří. Natož když potíže jsou venku i uvnitř a jsou typy, které je přímo přitahují. Román o lásce a přátelství a také o tom, že není dobré být sám i když mezi lidmi.... celý text

Terisek99
19.12.2018 5 z 5

Krásná knížka, která stojí za přečtení. Příběh byl čtivý a zajímavý.

Chalupice
09.12.2018 4 z 5

Knížku jsem četla v době své puberty, v té době strašně zavidela, ze je Sarka dospěla a soucitila s ni v jejich pekelných vzpomínkách.
A taky vím, ze jsem ji četla několikrát.
Konec vselijaky, já to nemám rada, protože pak mám pocit, jakobych knížku nedocetla. Nicméně vcelku toho všeho to lepší konec být nemůže.
Na pozadí písně M. Ztraceného - v té době totální hitovka.

LeeLoo32
25.10.2018 4 z 5

Miluji knížky od Lanczove, její styl psaní je věrohodný a velmi totožný s vyjadřováním dnešní mládeže. Tato kniha je čtivá a jiná než ostatní. Hlavní hrdinka Šárka je nejen potížistka, ale především Bojovnice. Její příběh je nezáviděníhodný a depresivní. Dostalo mě to o Aničce. Bohužel i takový je život a nikdy nevíme co se může stát. Co se týče hlavní hrdinky jsem v rozpacích a strhávám jednu hvězdu za její chování, které mi přišlo chvílemi až nevěrohodné. Bohužel mi její špičkování s Benem a odmlouvání mamce a babi přijde trochu přehnané. Málokterý dospělý by dokázal odpovídat takhle plynule sarkasticky, trefně a štípavě, natož 18 letá dívka. Možná právě proto že za ta léta prožila víc hrozných věcí než většina z dospělých ? Kdoví.

Hřibče
02.06.2018 4 z 5

Mým plánem bylo přečíst si nějaký pohodový příběh z prázdnin a i když anotace tomu nasvědčovala, tak tento příběh bych mezi ty pohodové opravdu nezařadila. Mezi hlavními hrdiny to jiskří, kniha je bohatá na vtipné hlášky, ale i přesto je to celkem složitý a komplikovaný příběh, ve kterém to hlavní hrdinka opravdu neměla úplně jednoduché. Ano, za některé věci si mohla sice sama, mohla se svým trápením svěřit a nedusit jej v sobě, možná by se díky tomu některé další ošklivé věci nestaly, ale jak se říká: "po bitvě je každý generál". A právě to se mi na knihách paní Lanczové tak líbí, je v nich vždy nějaké morální ponaučení. Čtenář si pak říká, jak by se zachoval on, jak by to mohlo být správné a celkově ho to přiměje se nad knihou zamyslet a odnést si z ní něco do života. A tak je to podle mě správné. :)
Jinak si myslím, že kniha by si opravdu zasloužila pokračování a obou kluků mi bylo na konci moc líto, a to přesto, že se Ben choval jako idiot. :/

Leona91
09.12.2017 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, Šárka v životě moc štěstí neměla, Ben byl s prominutím idiot i když rozhodně by mě zajímalo jak dopadl. Doufám že Jarek vše da, bylo mi ho strašně moc líto. Tato kniha by rozhodně zasloužila mít své pokračování

Ydisara
20.11.2017 2 z 5

Tahle knížka nemohla dopadnout dobře. I kdyby Šárka Benovi řekla, co se jí stalo, on se svou megažárlivou povahou by jí nikdy nebyl oporou, jen by se snažil na to nemyslet a dělal by, že se to nestalo... stejně jako nechtěl slyšet, že by nebyl její první...

zsykorova
04.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila strašně moc. Líbí se mi styl autorčina psaní. Ted od ní čtu Vůně deště, a i když jsem teprve na začátku, zaujalo mě to.

baru_h
08.07.2017 2 z 5

Knihu jsem si vypůjčila, abych mělo, co číst v létě u vody. Před pár lety jsem autorčiny knihy opravdu hltala, ale teď mě rozčiloval styl jejího psaní. Tak kostrbatá souvětí se mi k takovému žánru nehodí. Jinak mě příběh jakžtakž zaujal, i když ten konec, nevím jestli byl správně zvolený nebo ne. Kdyby byl druhý díl, asi bych si ho přečetla.

Klarka251
09.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, měla jsem ji přečtenou během chvilky.

klarinka9974
04.06.2017 5 z 5

Potížistku jsem četla když mi bylo tak 15 a byla jsem z knihy nadšená. Moc se mi líbila a celkově, spisovatelka Lenka Lanczová byla pro mě nejlepší spisovatelkou v mladším věku.

MíšaK.
04.02.2017 5 z 5

Strašně nádherná knížka, čtivá, originální a patří mezi mé nejoblíbenější. Šárka byla chudák, neprožila si zrovna nádherné dětství ani dospívání, proto doufám, že vše dopadlo dobře. Jednu chvíli jsem docela Ondrovi fandila, působil jako milý kluk.

tatafa
07.01.2017 2 z 5

Tato knížka mne opravdu nijak nezaujala a ani si nejsem jistá, že jsem ji dočetla, což se mi moc často u knížek nestává

janii0943
12.12.2016 3 z 5

Jedna z těch novějších knížek od Lenky.

Ať už jste, nebo nejste jejím příznivcem knížka si vás získá. Příběh Šárky je jiný než klasické autorčiny romány a díky tomu je jedinečný.
Zápletka i konec mě překvapil a čekala jsem v pokračování v podobě druhého dílu, ....ale asi to tak má být :)

Jája92
21.10.2016 3 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce a hltala jsem ji až do půl páté ráno , tak jsem se nemohla dočkat. A naplnila mé očekávání :-) Jen mě trochu zamrzel ten konec, určitě bych uvítala pokračování, zajímalo by mě, jak to dopadlo se Šárkou, zdali se konečně dočkala štěstí , jaký osud postihl Bena , ze začátku se mi moc líbil, ale ty žarlivé scény a dvojí metr, za kluka bych ho rozhodně nechtěla.

LucyPevensie
03.10.2016 3 z 5

Knížka měla hodně otevřený konec a to se mi moc nelíbilo. Určitě bych uvítala pokračování a pak bych i tuto knihu možná hodnotila lépe. Navíc jsem očekávala, že část děje, kde Šárka se svými kamarády vyrazí na tramp bude ta nejlepší z knížky a nakonec jsem se u ní docela nudila.

Ann98
01.08.2016 5 z 5

Kniha splnila má očekávání. Nemá žádnou chybu a je naprosto bezvadná. Šárka je mi velmi sympatická. To, co si musela všechno prožít, je neuvěřitelný, hrozný a smutný zároveň. Ale i přes to všechno zůstala silná a statečná! Má můj obdiv. Marek je neomluvitelný ho*ado. Nezaslouží si ani Šárčinu mlčenlivost ani milující manželku a dítě. Škoda, že to Šárka nikomu neřekla. Benovi jsem fandila od začátku, ale pak mi došlo, že takový vztah by neměl budoucnost. Ben se svojí prchlivostí a chorobnou žárlivostí by jí neuměl být oporou. Rvačka kluků Jarka a Bena mě neskutečně rozhodila. Vojta mi byl hned od začátku nesympatický a na všem má i on určitý podíl viny. Slzy mi tekly tak moc, že jsem musela na chvíli přestat číst. Přes clonu slz jsem na ta písmenka vůbec neviděla!
KRÁSNÝ PŘÍBĚH O TOM, ŽE I KDYŽ MÁ ČLOVĚK KOLEM SEBE PLNO PŘÁTEL, TAK MŮŽE BÝT SÁM.

steph.tey
20.02.2016 5 z 5

Co napsat? Kniha byla čtivá, tento styl psaní autorce rozhodně není cizí. Kniha byla i místy trochu děsivá a deprimující, nechtěla bych prožít to, co Šárka. Kniha byla také MOC PŘEKVAPIVÁ, hlavně ten konec.

Riela
28.01.2016 4 z 5

Knihu jsem začala číst jako součást své čtenářské výzvy. Pojala jsem ji jako knihu z dětství, i když to tak úplně není pravda. Když mi bylo cca 13-14 měla jsem tuto autorku velmi oblíbenou a hltala jsem každou její knihu, která se objevila v naší knihovně. Rozhodla jsem se proto vybrat si některou z jejích novějších knih. Po pár stránkách jsem se zprvu vyděsila, zda toto hodně dívčí čtení zvládnu, ale nelituji! Parádní dílo, děkuji.

Barbra06
18.01.2016 5 z 5

Přiznávám se, že za ten konec bych autorce vždycky utrhla hlavu, protože druhý díl by si to opravdu zasloužilo. Ale na druhou stranu, proto je ta knížka tak zajímavá, že to nemá klasický happyend. A proto jí řadím i mezi jednu z nejlepších od autorky.

loulalo
11.01.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, četla se sama. Jediné, co mi vadí, konec. Dle mého názoru není dořešený. II. díl bych uvítala.