Poslední z bohů

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87012/percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 4.71015

Percy Jackson (5.)

The Last Olympian (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Miska2001
12. listopadu

Úžasné vyvrcholení této série. Opět napětí, radost a pláč. Jak to tenhle autor dělá, že ve mě svým příběhem pokaždé vzbudí tolik emocí? :)

meredith6677
07. listopadu

Série dočtená a já nemám slov. Prostě nádhera! Bavila mě od prvního dílu do posledního. Pořád se něco dělo, člověk neměl nejmenší chvíli k tomu, aby se nudil. Postavy naprosto úžasné a bude se mi po nich stýskat... Ale proto mám už na poličce Bohové Olympu a dám se do nich. Se světem Ricka Riodana se nejspíše tak brzy ještě nerozloučím, nejsem na to připravená. :D

Mystig

Velké finále. Doslova. Je těžké, když série končí. Jste plní dojmů, které je třeba zpracovat a že jich v tomto případě není málo. Obdivuji toho už mladistvého poloboha, za jeho rozhodnutí. Já bych k němu takovou vůli neměla. Končí jedna éra, kdy se z dvanáctiletého klučíka stal nezapomenutelný hrdina. Bylo mi ctí, být u toho.

SeiyaOri

Paradoxně mě baví tím víc čím jsem starší. :) Pecka (y)

1T0S_

Nejpodařenější díl z celé série, který má v sobě ještě více akce, napětí a nemístného humoru, než díly předchozí ;)

5/5, rozhodně důstojné zakončení série.

Francesca14

U minulého dílu jsem psala, že série je díl od dílu lepší, a platí to i u toho posledního, který byl z celé série určitě největší bomba. Samozřejmě mě bavil jako ty předchozí, ale byl nejnapínavější, měl nejvíc překvapivých odhalení a zvratů, bylo na něm poznat i jak moc se Percy od prvního dílu změnil a vyspěl a samozřejmě tomu nechyběly naprosto nemístné a vtipné sarkastické postavy jak Percyho, tak kohokoliv jiného. Tenhle díl nabíral místy docela tajemný nádech, se všemi těmi sny a věštbami a minulostí, sám Percy byl trochu naštvanější a vážnější než dřív, ale k příběhu to sedělo. Bylo to naprosto perfektní zakončení, které jsem nemohla dát z ruky a zatím jsem ještě pořád tak nadšená z četby, že nemůžu napsat objektivnější hodnocení. Série si mě rozhodně získala, naprosto zoufale mám ráda hlavní postavy, Percabeth, řecké bohy a celý ten svět a příběh a rozhodně se v nejbližší době pustím i do série "Bohové Olympu".

dancadragneel

Na začátku jsem měla strašný problém se do díla začíst, ale na samotném konci jsem se i smála. Zajímavé a krásné zakončení.

Žožik

Krásné zakončení série. Poslední díl se jako ostatní skvěle vyvedl.

Lucik100

Skvělý konec, kde vše dopadne dobře.

SmallLucia

Skvělé zakončení celé série, které jsem dočítala opravdu s úsměvem na tváři.

tichoslapek_

Ani poslední díl nezklamal a dostala jsem pořádnou dávku napětí a postupného rozuzlení. Série tak byla skvěle zakončena a já můžu jen dodat, že nelituji koupě jediného dílu z ní. Určitě se k ní budu vracet...teď už společně se svým synem. :)

SknihouVrukách

Wau!! Môj najobľúbenejší diel zo serie.Milujem tento svet a postavy z tejto knihy.A ten koniec ??? Tá akcia ??? Úžasne. 4,5*/5*, pretože prípravy na vojnu bohov ma nebavili.

DracoMalfoy

Doslova boží! Moc se mi líbil konec, všechny moje oblíbené postavy dostaly správné zakončení. Už se moc těším na daší knihy or Riordana, doufám že to taky bude taková pecka. :-) Mini SPOILER: Will! Will! Will! Aneb Pinterest.

juni

I poslední díl byl naprosto úžasný. Do Percyho jsem se snad zamilovala. Právě čtu Bohy Olympu a je tam zmínka o Percym ;)

NikolettaHole

Znáte takové to smutno, když vám skončí série, kterou jste si zamilovali? To jsem u Percyho prožila, zamilovala jsem si hlavní postavy , dlouho jsem čekala kdy se konečně dají ti dva dohromady, a užívala jsem si i dobrodružství. Způsob ukončení války se mi moc líbil. Kniha byla nejlepší z série.

Abia

Velké finále na závěr. Neradi se loučíme s Percym a ostatními, budou nám chybět.

Betthanie

Panejo, tak to je závěr!! Skvěle propracovaná knížka hodná jména svého autora. Rick Riordan opět nezklamal, ba naopak velmi potěšil. Jeho vtipné hlášky a skvělý styl psaní mě vtáhl do děje a nepustil. Přiznám se, že i slzička mi ukápla při určitýh scénách. Rozhodně doporučuji!!!

technolog
17.12.2017

Z této série zatím nejpodařenější kousek. Bavil me. :)

Aki12
03.12.2017

Víc než důstojné zakončení této skvělé knižní série. Velká bitva je pouze jedním z vrcholů. Celé rozpletení příběhu a zakončení, kdy všechno zapadne kam má, to je prostě úžasné. Na konci jsem se jen těžko loučil s hlavními hrdiny :(.

Sarajana
27.11.2017

Skvělý konec a líbila se mi celkově celá série. :)

Ailee
12.11.2017

Skvělé zakončení skvělé série. Konečné vyvrcholení pětí dílů, bitva i Olymp, která se táhla skoro po většinu knihy, aniž by ztratola na dynamice nebo napětí. Jen to konenčné vyvrcholení mě trošičku zklamalo. Čekala jsem ěnco více velkolepého, ale jako kdyby to Rick najednou utnul. Ale i tak to byla pecka! Rozhodně jsem knihy nečetla naposled a vrátím se k nim.

AgnessN.R.
21.10.2017

Super závěr série a nálet na bohy olympu:) já Ricka Riordana prostě žeru a ta jeho ironie vkládaná do knih je úžasná. Mým oblíbeným hrdinou byl po celou sérii Luke( trochu zápornější hrdina ale...) a v tomto díle jsem se dozvěděla spoustu věcí z jeho minulosti. A ten konec.... Jeho oblíbenost u mě ještě stoupla- a chudák Annabeth. Samozřejmě tam byla spousta dalších hrdinů a jejich skutků, kteří mě chytili za srdce, ale kdybych to měla vypisovat tak bych se upsala k smrti:)
Ještě bych se vrátila k jedné zmínce z bohů Olympu, a to že válka s giganti a Gaiou je strašnější než s titány- já si to nemyslím. Podle mě byla válka s titány strašnější, smutnější a ... krvavější.
Každopádně po dočtení knížky jsem odpadla:) a moje jediná myšlenka byla: To už je konec??!

JankaV80
10.10.2017

Bomba! Prostě naprostá bomba! Svělý konec celé knižní série. Každá postava má v příběhu své místo, minulost se propojí s přítomností, komplikované vztahy se rozuzlují a i bohové sehrají svoji významnou roli. Všech pět dílů stojí za to a jsou skvělé :-)

Demonius
08.10.2017

Rozhodně grandiózní finále! Bylo tam vše, co k takovému konci patří - strach, napětí, smutek a komplikované vztahy, které se konečně rozuzlují. Nejlepší kniha z celé serie, to rozhodně! Lukova minulost hezky osvětlena, což bylo pro pochopení všech knih určitě doplňující. Za mě 10 hvězdiček, ale 5 odebírám protože tu je jen 5 hvězdičkové hodnocení :D

japan25
10.09.2017

Do dnešního dne jsem nevěřil že jde 407 stránek přečíst za dva dny.
Rozhodně nečekaný konec.

Lexa123
30.07.2017

Poslední díl série percyho Jacksona se mi z celé série líbila nejmíň protože nemám v oblibě války a celkově mi ty války v knížkách přijdou strašně zmatené. Ovšem jsem ráda že to dopadlo tak jak to dopadlo.

ArwenEvenstar
14.07.2017

Naprostá dokonalost! Za pět dní jsem přečetla celou sérii a jsem opravdu nadšená. Kniha sice není určena přednostně pro mojí věkovou kategorii, ale přesto mě úplně pohltila. Při čtení jsem se rozhodně nenudila. Rick Riordan se zařadil mezi moje oblíbené autory. K této sérii se určitě někdy v budoucnu vrátím a přeču si i další knihy tohoto autora.

Kirstyn
13.07.2017

Tak, celá série dočtena a já mohu říct, že je to moje nejoblíbenější. Percy prostě nikdy neomrzí a jeho dobrodružsví jsou někdy tak vtipná, že mám chuť si to celé přečíst znova. Naprostá DOKONALOST!

RosaRoses
28.06.2017

Tak abych celou tuto sérii nějak shrnula:
Zloděj blesku mě nadchl, byla to moje první knížka od pana Riordana a výskyt mýtických bytostí v ní byl pro mě po delší době čtení YA velká změna, a když jsem zjistila že normálně vyhlížející prodavačka je starověká nestvůra, byla jsem povětšinou dost zaskočená a spousta dalších takovýchto věcí mně doopravdy bavila a z normální knihy udělaly knížku která mi uvízla v paměti.
Díl 2. a 3. byly taky dobré ale už ne tolik, protože díky tomu 1. jsem se naučila být podezíravá vůči lidem které na svých výpravách Percy potkal a kvůli tomu jsem si většinu z nich odhalila dřív, než se odhalily sami.
Ani nevím proč ale Bitva o labyrint mi připadala z dosavadních čtyř dílů nejslabší a její čtení mě nebavilo a když jsem ji dočetla, byla jsem ráda že ji mám za sebou.
A konečně poslední díl této kouzelné, překvapivé, akční a zábavné série...
Poslední z bohů! jsem ráda za tento díl, protože mi jeho čtení zlepšovalo náladu a Rick jím krásně uzavřel celou sérii Percy Jackson, která byla tedy jedním slovem řečeno SKVĚLÁ!

Mamosvain
28.06.2017

Tak tohleto byla absolutní topovka! Tenhle díl s přehledem předčil všechny předchozí! Zvratů se dočkáte více, než by vás napadlo a přijdou ve chvíli, kdy je nečekáte. Dějové zakončení v posledních třech kapitolách nádherně přiláká k sérii 'Bohové Olympu' a samotný název této knihy je perfektní ukázkou toho, že název prozradí někdy velmi málo. A tak vám to všem, drazí přátelé doporučuji, i když většina z vás už asi přečetla všechny předchozí díly, ale někteří jsou zde určitě i proto, aby se rozhodli, zda si mají přečíst sérii nebo ne - a tímto chci všem z vás říct, že tohle je série, která se bude líbit každému z vás! :)