Poslední slovo

Poslední slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235378/bmid_posledni-slovo-235378.jpg 3 7 3

Druhé vydání knihy fejetonů, které už od dob samizdatu vycházejí každé úterý v Lidových novinách. Kniha vyšla poprvé v roce 2002 a je dávno beznadějně vyprodaná. Před nedávnem vyšlo její pokračování, fejetony z let 2002-2008 s názvem Dřevěná mysl. "S citlivostí, jíž bývá obdařena jen mimořádná osobnost, stručně, vtipně a zajímavě Vaculík ve svých fejetonech nachází a pojmenovává příčiny chorob, jež rozežírají tělo i duši naší společnosti, brilantním literárním stylem, který u nás od dob K. Čapka nemá obdoby, vede zápas o normálního člověka a jeho důstojný, smysluplný život," napsal kdysi výstižně Ivan Klíma a platí to dodnes.... celý text

zarybnickylukas
08.04.2022 odpad!

Za mě Vaculík jako člověk velké NE:)

Messilina
21.03.2019 1 z 5

S panem Vaculíkem jsem se moc nepotkala, když odhlédnu od toho, že s mnoha jeho názory prostě nesouhlasím, tak ani jako literárním dílem tím nejsem nadšená.
Obávám se, že to byla první a poslední kniha, kterou jsem od něj četla. Prostě POSLEDNÍ SLOVO.

mautina7
08.04.2013 4 z 5

Nejsem zrovna ročník, který by pamatoval události, kterých se fejetony v této knize týkají. Myslím si však, že mě kniha velmi obohatila a jsem ráda, že jsem jí vzala do ruky.

Ludvík Vaculík
česká, 1926 - 2015