Poslední song

Poslední song https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500611/bmid_posledni-song-WHT-500611.jpeg 4 243 74

Poslední... série

Riley má jen jeden sen – stát na prknech slavné Broadwaye. Navzdory usilovné práci a obcházení konkurzů ale zatím dosáhla jen toho, že pracuje jako servírka v bistru prestižní hudební školy. Tam se seznámí s Julianem, známou rockovou hvězdou. A přestože se chce soustředit na svou kariéru, najednou se její dosavadní svět obrátí vzhůru nohama. Také Julian je pevně rozhodnutý držet si Riley od těla. Zapřisáhl se, že si nikdy znovu nezačne s holkou, která sama touží po tom stát na jevišti. Společná láska k muzice je přesto svede dohromady. Jakmile se však jejich vztah dostane na veřejnost, začne mít trhliny a Riley pochopí, že život v záři reflektorů má i své stinné stránky...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

One Last Song , 2020

janka2000
28.09.2022 4 z 5

Román je velmi propagovaný na internetu, tak jsem se rozhodla ho zkusit. Tahle young adult jednohubka byla skvělá a zároveň trochu málo. Velmi se mi líbilo, že to nebyl klasický příběh o tom, jak se někdo zamiluje do někoho slavného a sveze se na jeho oblíbenosti. Bylo spíš o opaku. Jak je těžké prorazit sám, jak je těžké někoho nezneužít, neublížit a nevyhořet či do toho nespadnout. Hlavní hrdinka mi velmi sedla, Riley je prostě správná holka, ale Julian mi moc nesedl. Jsem zvědavá na další díly, třeba se blíže seznámíme se zajímavou postavou Ethana.

Lenka8065
26.09.2022

Za knihu na recenzi moc děkuji @humbook #humbookblogeri #spoluprace

Pro mě naprosto velké překvapení v podobě nabité romantika z prostředí hudby! V první chvíli, kdy jsem knihu viděla, již v německém jazyce, jsem byla nadšena z její anotace, protože přece jen rocková hvězda v hlavní roli, je vždy něco pro mě. O to víc jsem byla nadšená, z toho že se tato kniha přeloží a navíc s nádhernou obálkou.

V knize najdeme vášní nabitý příběh pro starší čtenáře, z prostředí Broadwaye dostáváme z první ruky pohled na svět slavných. Kde je spousta lidí falešných, nikdo nemůže nikomu moc důvěřovat. Bylo vidět, že i když si za svým snem Riley šla, tahle stránka jí semlela. Moc se mi líbilo, že se vše netočilo jen kolem hlavních postav, ale dostal tady prostor například i Ethan a jeho problém se závislostí.

Mezi oboumi postavami to jiskřilo, ke konci už bych je více popostrčila k sobě dříve než jen v epilogu, ale jinak jsem moc spokojená s celkovou romantickou zápletkou! Knihu nešlo pustit z ruky a opravdu celý děj byl čtivý. Některé části mi neskutečně připomněly filmy jako například Starstruck, Moderní Popelku. A nebo naopak knihy jako Rytmus, já a Malychin nebo sérii VIP od Kristen Callihan! Takže pokud se vám některá z výše zmíněných adaptací líbila tohle je MUST READ! Stejně jako pro čtenáře, kteří mají rádi hudbu, romantiku či celkovou uměleckou branži.

Citát: Hudba je mnohem víc než jen sled po sobě jdoucích příjemných zvuků. Je plná emocí. Hudba je vášeň, je to intimita. Umí spojovat lidi, utkat mezi nimi neviditelné pouto.

Fortuna7
24.09.2022 4 z 5

Krásná oddechová kniha plná romantiky, hudby a New Yorku. Příběh byl přirozený a moc se mi líbilo prostředí konzervatoře. Za pochvalu také stojí překladatelka, která zachovala texty písní v angličtině, což mě potěšilo. Samotná chemie mezi hlavními hrdiny je roztomilá a hlavně jejich dialogy v kavárně mě moc bavily. Styl autorky mě zaujal a doufám, že vyjdou další díly z této série.

andreamrs
22.09.2022 5 z 5

Jemný příběh a #slowburnromance. Prostředí umělecké školy, kreativita, talentované postavy. Hrozně moc mě to bavilo, je to takový opravdický #cosyread na dlouhé večery pod dekou. Z knihy jsem několikrát cítila takový Mona Kasten vibe, co se mi u knih téměř nikdy nestává. Nicole bude snad mou novou oblíbenou autorkou současných romancí .

Postavy jsem si moc oblíbila a jsem nadšená, že ty vedlejší dostanou prostor v dalších dílech. Poslední song je knihou o přátelství a druhých šancích, odvaze jít si za svým snem. O uzavírání bolestné minulosti a o naději a snech, které čekají v budoucnosti.

Moc oceňuji v knize originální písně, na konci dokonce “potkáme” umělce, kteří za nimi stojí.

Za možnost přečíst si tuhle úžasnou knihu moc děkuji #humbookblogeri #spoluprace

teri.nkaa
21.09.2022 3 z 5

#spoluprace #humbookblogeri
Tato kniha je naprosto úžasná! Dlouho jsem hledala knihu, ve které by byla obsažena hudba a zároveň, která by nebyla jako každá druhá. Chápu, že lidem, kteří romantiku nemusí, tak jim tato kniha přijde nudná, ale mě se doopravdy moc líbila. Hlavní postavy jsem si oblíbila a v ničem mi nijak nevadily a jejich přemýšlení a činy jsem chápala, celkový děj knihy se nijak netáhl a zároveň nebyl až moc urychlený. Našla jsem v knize to, co jsem chtěla, a to začtení se a nepřemýšlení o okolním světě. Pokud také hledáte romantickou knihu s hudební tématikou, Poslední song vám určitě nesmí uniknout! Takže asi chápete, že knize dám plný počet bodů, protože má očekávání byla naplněna a do dalšího dílu se určitě mile ráda pustím.
Také mockrát děkuji Humbooku za poslání knihy v rámci spolupráce.

NelaNováková
20.09.2022 5 z 5

Poslední song jsem dostala na recenzi od humbookblogeru. Děkuju za ni.

Kniha je z hudebního prostředí, které mám děsně ráda a bylo na jedničku!!! Do postav jsem se hned zamilovala, to prostě nešlo jinak. Ta chemie mezi nimi byla užasne! Romantická linka byla hrozně sweet a strašně moc se mi líbilo, jak se jejich vztah promítal do showbyznysu. Musím i říct, že se styl psaní opravdu podobá německým autorkám. Mela bych jen malou výtku a to, že se děj spíše víc točil právě kolem showbyznysu. Ocenila bych prostě více té jejich romantiky.
Každopádně knížka byla úžasná,čtivá, zábavná,slaďoučká a klišé jak by měla být.
Moc moc ji doporučuju! 4,5

havrmoni
20.09.2022 5 z 5

Tak tohle se povedlo, čtivé, děj pěkně plynul a postavy byly sympatické. Navíc to sbližování a jiskření bylo hezky popsané a pozvolné.

michaela_books
20.09.2022 3 z 5

Podlední song je kniha, která se mi dostala do rukou v posledních dnech letních prázdnin. Čtení jsem si ze začátku moc užívala, sedla mi do nálady a chtěla jsem si přečíst ještě nějakou tu odpočinkovou klišé romantiku, než nám začne ten podzim a vypnout tak na pár dní ještě před povinnostmi ... Všechno jsem ze začátku od samotného příběhu dostala, ale potom jsem bohužel knihu musela na pár dní odložit, a když jsem se k ní potom vrátila, tak jsem v druhé polovině už vnímala více těch nedostatků a nelogické chování hlavních hrdinů. Kdybych měla čas ji slupnout jako malinu za jeden den, byla bych určitě více nadšená. Podruhé bych ale mnohem radši šáhla třeba po Zapatě, která je pro mě větší jistotou. Každopádně mě tohle čtení nadchlo v rámci hudby a chtělo by to víc příběhu z tohoto světa. V poslední řadě bych chtěla vyzdvihnout soundrackt od samotných umělců, kteří právě vytvořili hudbu k této knize a autorka jim tady dala na konci prostor na představení, což mi přišlo skvělé a jsem moc ráda, že se tady všeobecně texty písniček nepřekládaly a zůstaly tak v originálním znění. Celkově si myslím, že to knížku posunulo na jiný level a mám takový pocit, že se určitě dočkáme i dalších příběhů od této autorky…

Ketfl
16.09.2022 5 z 5

Tohle byl opravdu velice povedený příběh. Skvěle napsáno, četlo se to skoro samo, zajímavě zpracováno - ač se téma může jevit ohraně, tak to autorka zpracovala opravdu moc dobře. Je zajímavé sledovat, když se někdo snaží prorazit ve světě showbusinessu. Riley i Julian byli moc zajímavé hlavní postavy, oba mi byli moc sympatičtí. Sedlo mi i to, že hlavní postavy byly o něco starší, ne jen nějací studenti, kteří si dají letmou pusu. Tady to pořádně jiskřilo, a to já opravdu můžu. Moc hezké to bylo, další díl si nenechám ujít.

teer.h
12.09.2022 5 z 5

Jelikož jsem milovník romantických příběhů, zejména od německých autorek, tak bylo jasné, že tahle kniha nebude chybět v mé knihovně.
Tohle byl opět fantastický příběh, který čtenáře absolutně pohltí a nebude chtít knihu odložit.
Příběh se odehrává v New Yorku, kde je hlavním tématem hudební prostředí. Kniha odkrývá všechny stránky toho, co obnáší být slavný, ale i to, jak těžké je dosáhnout úspěchu. Autorce se skvěle povedlo popsat právě ty stinné, ale i krásné stránky toho být a chtít být úspěšný. Spousta lidí si totiž myslí, že být slavný je výhra a není to nic těžkého, nicméně už nevidí ten bulvár, nátlak a neustálou dřinu si vše udržet.

Pojďme ale k romantické lince. U romantických příběhů je důležité, aby byla uvěřitelná a Nicole Böhm se to naprosto skvěle povedlo! Ta chemie mezi Riley a Julianem byla hmatatelná a krásná, že jsem se zamilovala taky!

Takže pokud milujete romantické YA příběhy, které v poslední době vyšly, tak touto určitě nešlápnete vedle. Z příběhu Vám půjde mráz po zádech, ukápne Vám slza a hlavní hrdiny a to prostředí si zamilujete.️ A já se těším na další díl!

Za knihu mockrát děkuji @humbook protože tohle byl skvělý příběh a já jsem nadšená, že jsem si ho mohla přečíst v rámci #spoluprace #humbookblogeri :)

ronnies.library
11.09.2022 5 z 5

*SPOLUPRÁCE
#humbookblogeri

vezmu to postupně. miluju paperbacky od fragmentu, to je vždycky TAK krásná kniha. co mě teda ještě víc zaujalo, když nepočítám děj, tak je to grafika té knihy. tak simple, a tak nádherné. když mi kniha došla, to byla radost knížku jen prolistovat. další věc, ze které jsem úplně aaa…jméno Julian, to je jedno z nejkrásnějších jmen a do toho je to právě zde muzikant, oh god! zbožňuju playlisty v knihách, ale co MILUJU, když má kniha VLASTNÍ písničky (Colleen Hoover!) a teď i Poslední song. vidím, že si autorka dala velkou práci a teda ty písničky jsou famózní! nerada to říkám, ale líbí se mi víc než v Možná jednou a všichni ví, že JÁ na Colleen nedám dopustit. umělce si autorka líp vybrat nemohla, hlasy krásně sedí a vše je to tak procítěné, fakt doporučuju ty písničky poslouchat jak jsou psány v knize, ten zážitek je pak o to intenzivnější. no zpět k ději, od první strany do poslední se tam VŽDY něco dělo. atmosféra New Yorku z toho jen čišela a sama jsem měla pocit, že stojím v Central parku a poslouchám Riley. tohle bych označila jako velmi upřímnou knihu, nic na sílu. pokud člověk umí číst mezi řádky, vezme si z toho to, co chce slyšet a já v tom našla přesně to, co jsem potřebovala. Riley je velmi cílevědomá postava, která si jde za svým snem a to je mi dost sympatické a zároveň to nebyla žádná ufňukaná holka s pochroumanou minulostí, prostě svérázná žena. narozdíl Julian byl ten zranitelnější, což byla příjemná změna, to on byl ten s nepříjemnou minulostí a líbilo se mi pozorovat jak se přes to snaží dostat a chce zabránit nevyhnutelnému, ale zároveň vidíme, že lásce neporučíš. já vždy věřila na soulmates, ale po této knize už nikdy nebudu váhat. všechno příjemné v jedné knize…hudba, upřímnost, reálné postavy, reálné situace, atmosféra z New Yorku, který jsme poznali i z jiné strany a ty strasti celebrit a hlavně ta C.H.E.M.I.E! jo a brečela jsem dost, ale to je prostě už normální.

terryaknihy
08.09.2022 4 z 5

Už je to nějaký pátek, co se mi do rukou dostala dobrá romantická kniha. Anotace knihy Poslední song mě ale velmi zaujala a já jsem po dočtení moc ráda, že jsem se nechala zlákat. Objevilo se doporučení, že kniha je podobná stylu Mony Kasten. Já miluju Kasten, miluju. Popravdě není to Kasten, ale ten náznak něžné romantiky a propracovaného příběhu tu rozhodně najdete ️.
Riley, jako jedna z mnoha, má sen stát na prknech slavné Broadwaye. Přerušila studium medicíny a vydala se do NY, aby si svůj sen splnila. Jenže nic není tak jednoduché a i když pracuje seč může, nestačí to. Jednoho dne se však objeví ve správný čas na správném místě a vzápětí se ocitá v bistru hudební školy, kde poznává rockovou hvězdu Juliena.
Riley byla velmi dobrá postava, která mě několikrát dokázala překvapit. Pomalu vznikající vztah mezi Riley a Julienem byl napsaný moc hezky, plynule a velmi uvěřitelně. Upřímně to v jedné chvilce působilo trochu nudně, ale naštěstí se z toho autorka docela brzy vymotala. Líbilo se mi hudební prostředí uvnitř NY, vedlejší postavy (zejména kamarádka Ally, jejíž příběh nás čeká v jiném díle ), uvěřitelnost a příjemná čtivost. Na začátku knihy máme navíc playlist (miluju!) a na konci nám autorka představila krátké medailonky zpěváků, kteří hudbu pro knihu dali dohromady - skvělý nápad .
Po delší době můžu s klidným srdcem doporučit příjemnou romantiku s uvěřitelnými postavami a dokonce napsanou německou autorkou .

happy19
05.09.2022 5 z 5

Já miluji knihy z muzikantského prostředí!
Je jich pomálu a proto jsem vždy nadšená,když na některou narazím,-)
U této jsem si užila každou kapitolu!
Děj ubíhal plynule,moc hezky se četla i hlavní postavy jsem si od začátku zamilovala a fandila jim do poslední stránky!
Prosím,vydejte další díly:-*

"Nenamáhejte se být lepší než vaši současníci, nebo předchůdci. Snažte se být lepší, než jste."

valika0302
05.09.2022 3 z 5

Anotácia ma zaujala, mám rada romantiku v kombinácii s hudobným prostredím. Toto ale bolo sklamanie, úplne zbytočné a nudné pasáže, vykonštruované tak, že je to až príliš. Nebolo to to najhoršie čo som čítala, ale do ďalších častí sa už nepustím.
Hodnotenie: 3/5*

HadleysHope
03.09.2022 3 z 5

První a poslední kniha v této sérii. Vůbec jsem nedostal to, co jsem očekával. Navíc, prostředí a vztahy - až moc vykonstruované. Tohle je pro holky, já to nedávám. Ikdyž něktzeré pasáže mě zaujalo, to musím přiznat. A nechám to na vás, které to byly :-)

Anna415
02.09.2022 3 z 5

V první řadě velmi děkuji @humbook za možnost si tuto knížku přečíst v rámci spolupráce. Dle anotace se mi kniha velmi líbila a těšila jsem se, až si ji přečtu. ️

Začneme postupně:

Prostředí knihy bylo naprosto skvělé a trefilo se mi do vkusu. New York a k tomu muzikálové (hudební) prostředí… wau – záruka úspěchu, ale…

Vážně nevím proč, ale nějak jsem se po celou dobu nemohla do knihy začíst – neptejte se mě proč. Na to, že kniha byla čitelná, děj byl krásný, pozvolný, neokoukatelný… nějak mi to celé nesedlo.

Nechápejte mě špatně – nemám proti knize ani jednu jedinou výtku, ba naopak. Jen mně osobně se zřejmě autorka netrefila do vkusu stylem psaní.

To ale samozřejmě je jen můj pohled na věc a ve srovnání s ostatními čtenáři jsem zřejmě výjimka. Ale což

Pokud bych měla ještě o knize něco říct, tak asi toto:

Hlavní hrdinové byly ňuňu – oba dva.

Vedlejší postavy mi byly taktéž velmi sympatické, až na dvě pubertální postavy z prostředí školy (asi víme, o kom je řeč).

Příběh se odehrával plynule a bez sebemenších zádrhelů.

A o to víc mě mrzí, že mi kniha nesedla.

Nicméně… vy se mým soukromým názorem nenechte nijak odradit – jak jsem psala, v knize samotné já problém žádný nevidím, ba naopak bych ji přirovnala klidně k Moně Kasten… jen ten styl psaní byl u Mony prostě tisíckrát lepší dle mého názoru.

Arianne
31.08.2022 4 z 5

Jedu teď na vlně toho typu knih a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Úžasně živě vykreslené prostředí, sympatické postavy a žádná šílená traumata, o kterých si některé spisovatelky myslí, že čím více tím lépe. Příběh plynul přirozeně bez nějakých hluchých míst. Těším se, pokud budou další.

Ralemo
30.08.2022 5 z 5

Po dlouhé době době téma z muzikantského prostředí. Kniha se nádherně četla, nešlo se odtrhnout.
Zajímavé téma důvěry, manipulace a využívání slavných lidí. Riley jde za svým snem a snaží se to dokázat svému tátovi, každopádně lhůta se blíží a Riley postupně přichází o naději. Než ji tedy vstoupí do života okouzlující, ale zlomený Julian. Zapeklitý příběh, který stojí určitě za přečtení a jen tak se od něj neodtrhnete. Doufám, že bude další díl třeba o Ethanovi, ten by si také zasloužil šťastný happy end :)

Mojepočteníčko
30.08.2022 4 z 5

Víte, jak se pozná dobrá romantika? Jednoduše - Kateřina čte a čte, neremcá nad zamilovanýma scénama, nehledá hlubší význam nebo ty svoje milovaný přesahy. Prostě si čtení užívá. Poslední song je moje druhá prázdninová oddechovka a musím říct, že sakra dobrá :)!

Riley miluje hudbu, jejím snem je stát na jevišti, ale má hodně omezené možnosti a váže ji slib k tátovi. Pokud během dvou let v New Yorku neprorazí musí se vrátit zpátky domů. Julian je členem populární kapely. Ví, co znamená být úspěšný a zároveň měl možnost na vlastní kůži vyzkoušet, jaká daň se za slávu platí. Jenže pak potká JI! Veškerá předsevzetí jdou do háje a kostlivci ukrytí ve skříni se začínají hlásit o slovo...

Na čtení mě nalákaly dvě věci - hudební tematika a New York. Velký, hlučný, plný lidí a příležitostí. Já vím, že ve skutečnosti bude nejspíš úplně jiný, než si ho maluju. Ale autorka dokázala celému příběhu vdechnout úžasnou atmosféru! Měla jsem chuť navštívit popisovaná místa, vytáhnou ze šuplíku vařečku a "potěšit" sousedy svým zpěvem nebo si jít zařádit na nějaký koncert. Prostě udělat NĚCO, abych se vším mohla ještě líp splynout.
Určitě si najdete oblíbenou postavu. Jednu nebo všechny. To je fuk. Ale budete ji mít. Hlavním hrdinům jsem fandila a záporáky nesnášela. Jinak to prostě uchopit nešlo.
Autorka navíc umí zahrát i na vážnější notu. Co tím myslím? Tak třeba závislost na drogách, společenský vztahy, rodinné vazby. Nevím, jak vy, ale já to tam viděla.

Za sebe vám tuhle knížku můžu jedině doporučit! Udělá vám radost nejen v létě, ale vždycky, když si budete chtít přečíst něco hřejivýho :)

blanka5960
29.08.2022 5 z 5

Poslední song od německé autorky Nicol Böhm skrývá krásný příběh odehrávající se v atraktivním prostředí hudebního showbyznysu. Přiznám se, že jsem ještě žádný z takového prostředí nečetla, o to víc jsem se těšila a bylo na co!
Autorka úžasně dokázala popsat hudební prostředí, vše co stojí za úspěchem. Zákulisní intriky, nátlak, moc, každodenní dřinu a odříkání. Bulvární tisk, který číhá na každém kroku, čeká na chybu, z které pak těží. Dokázala také popsat opojný pocit štěstí, který hudba, úspěch a potlesk fanoušků přináší.
Bylo to nádherně, mile a neskutečně uvěřitelně napsáno.
------------------------------------------------------------
Riley od svých dětských let touží být slavnou zpěvačkou, stát na prknech co znamenají svět, chce zpívat a hrát na Broadwayi. Poté co přeruší studium na vysoké škole, odjede do New Yorku s jediným cílem, splnit si svůj sen. Jenže sen je sen a realita je drsná. Přestože na sobě tvrdě pracuje, chodí na všechny možné konkurzy, štěstí se jí vyhýbá a jí se krátí vyměřený čas. Se svým otcem totiž uzavřela dohodu, pokud neuspěje, vrátí se domů.
------------------------------------------------------
*Riley pracuje jako servírka v hudební škole, kde se seznámí s Julianem, kytaristou velmi slavné hudební skupiny. Od prvních okamžiků je k sobě něco přitahuje. Riley se však chce soustředit jen na svůj sen, protože čas se neúprosně krátí a ona ví, že musí uspět.
*Julian je úspěšný, slavný a velmi pohledný, každá žena po něm touží. Ale on od jisté doby, je velmi opatrný, postavil si kolem svého srdce nepropustnou zeď. Přesto všechno jej to k Riley neuvěřitelně přitahuje.
Když Riley nabídne svou pomoc, netuší, jak rychle jeho zeď začne mít trhliny.
Dokáže zapomenout na své zlomené srdce?
-----------------------------------------------------
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, je čtivá od první stránky až po tu poslední. Hlavní i vedlejší postavy jsou velmi sympatické. Střídání kapitol z pohledu obou hrdinů dodalo knížce svižné tempo. Neskutečně moc mě bavil vývoj jejich vztahu, opravdovost, skvělá, uvěřitelná romantická linka.
Tenhle příběh osloví každou romantickou duši.

pro ženy erotika romantika kariéra rock

Nicole Böhm
německá, 1974