Poslední song

Poslední song https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500611/bmid_posledni-song-WHT-500611.jpeg 4 243 74

Poslední... série

Riley má jen jeden sen – stát na prknech slavné Broadwaye. Navzdory usilovné práci a obcházení konkurzů ale zatím dosáhla jen toho, že pracuje jako servírka v bistru prestižní hudební školy. Tam se seznámí s Julianem, známou rockovou hvězdou. A přestože se chce soustředit na svou kariéru, najednou se její dosavadní svět obrátí vzhůru nohama. Také Julian je pevně rozhodnutý držet si Riley od těla. Zapřisáhl se, že si nikdy znovu nezačne s holkou, která sama touží po tom stát na jevišti. Společná láska k muzice je přesto svede dohromady. Jakmile se však jejich vztah dostane na veřejnost, začne mít trhliny a Riley pochopí, že život v záři reflektorů má i své stinné stránky...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

One Last Song , 2020

Litocha
15.04.2023 4 z 5

Pro mě velice příjemné překvapení a - v tom budu jistě v menšině - nejzajímavější německá autorka z těch, co se v tomhle žánru za poslední roky vyrojily.

Hurá, konečně hrdinka, která není bezradná a nemyslí jenom na sebe, nespoléhá se na pomoc druhých a nečeká, až ji zachrání princ na bílém koni, ale nezávislá holka, která ctí sliby a ví, že úspěch si musí odpracovat a že ani tak není zaručený.

I Julian se mi líbil, kluk, kterého život naučil být obezřetný a nepustit si jen tak někoho k tělu. Měl sice své slabé chvilky, ale po tom, co prožil...

Líbily se mi i záblesky reality - hudební branže je mnohdy nelítostné a vysoce konkurenční prostředí. Takže je jen dobře, že si z neznámé holky najednou všichni nesednou na zadek (jak to v podobných příbězích většinou bývá), že si dost možná taky mohla ukousnout větší sousto, než na jaké stačí. A že se tu ukazuje, že i celkem populární hvězdy musí docela tvrdě bojovat, aby neupadly v zapomnění. Nebo že si musíte dávat sakra pozor, aby vaše slova nebo projevy někdo nevyužil a nepřekroutil v zájmu vyšší sledovanosti a vlastního úspěchu. Jasně, je tam i několik přehnaně sluníčkových a naivních věcí, ale v porovnání s jinými podobnými knížkami jich zase tak moc není.

Líbil se mi pozvolný vývoj vztahu, líbilo se mi, že Riley neodvrhla Juliana při prvních drbech, aniž by mu dala možnost vše vysvětlit a říct svůj pohled na celou záležitost. Skutečně osvěžující projev dospělosti. Ocenila jsem i pohled obou hlavních postav a atraktivní prostředí, jehož znázornění jde o kousek dál než jenom k pozlátku.

Co se moc nepovedlo, je podle mě obálka. Za mě měli zůstat u původní, která knížku vystihuje mnohem lépe než tahle tuctová s podivným vousáčem (který navíc neodpovídá textu).

Takže už vyhlížím další díl - doufám, že vyjde a že autorka ani napodruhé nezklame.

TerryDee
27.03.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá. Knížek z hudebního prostředí jsem tolik nečetla. Ale můžu říct, že tahle mi opravdu sedla. Nejen svým příběhem, ale i svými hrdiny, které jsem si oblíbila.

Líbilo se mi prostředí New Yorku a hudební školy. Skrze příběh tak poznáváme světlé i stinné stránky hudebního showbyznysu. A mohlo jsme tak pochopit a lépe poznat naše hrdiny.

Riley mi sedla. Je to ten typ dívky, který si člověk oblíbí. A Julian, to je zlatíčko. Je to starostlivy, laskavý, milující, talentovaný, ale i uzavřený člověk. Ale s tím, jak byl napsán, si ho nešlo neoblibit.

Romantická linka tu byla napsaná velmi milým způsobem. Je to pozvolné, ale tak nádherné, že byla cítit vzájemná chemie Riley a Juliana. Vždy jsem se tak těšila na jejich společné chvilky.

Knihu můžu doporučit. Má ro hezký příběh, milé a sympatické postavy a úžasné písničky.

Lucyk01
05.03.2023 3 z 5

Loňská novinka od další německé autorky, ale tentokrát z nakladatelství Fragment.

Bylo to trochu něco jiného, než na co jsme zvyklé u německých autorek vycházející pod nakladatelskou značkou RED. Kniha byla čtivá a zajímavá. Velký plus zde bylo, že přidali pohled i Juliana, což to čtení ještě víc zpříjemní a zpestří.

Knihu jsem měla brzo dočteno, ale trochu jsem čekala něco víc. Riley i Julian mi byli od začátku sympatičtí. Ale, aby patřili mezi mé oblíbené postavy, k tomu mají ještě daleko.

Autorka v knize i rozebírá závažnější témata jako je alkohol, drogy nebo i bulvár a média, která můžou zničit všechno, co slavná osoba vybudovala. Ale bohužel se tímto tématem zabývá jen povrchově, což je škoda.

Příběh je originální, ale není to žádné wow, z čeho byste si sedli na zadek. Bohužel z knihy po dočtení jsem neměla žádné pocity, emoce. Kniha neurazí ani nenadchne. Po pár týdnech si už na ní ani nevzpomenete. Obálka taky není nějaký velký zázrak, protože v knihkupectví bych ji určitě přehlédla.

V knize bylo dobré, že čtenář se dostal mezi showbysnys a trochu zjistil i jak to tam chodí. Hezky popisované tamní prostředí.

Každopádně nemůžu říct, že bych byla nějak nadšená. Jedno přečtení stačí, po druhé se do knížky pouštět nebudu. Jelikož je to trilogie, tak i další díly mě neminou.

KnihománieN
28.01.2023 3 z 5

Riley má sen stát jednou na prknech co znamenají svět a vidět zaplněné hlediště lidmi, co si ji přišli poslechnout. Jenže její touha je poněkud v rozporu s lhůtou, kterou jí určil otec. Dva roky na to aby se prosadila v New Yorku jako zpěvačka a muzikálová herečka se blíží ke konci, a Riley má zatím za sebou stovky neúspěšných konkurzů a ani malou naději na budoucnost. Vždyť práce servírky jí sotva zaplatí nájem, natož aby si mohla dovolit učitele zpěvu či studium na univerzitě. Pomalu se smiřuje, že se jako malá přileze zpátky k tatínkovi a bude muset dostudovat medicínu, když se vyskytne příležitost, kterou chytne za pačesy. Za zcela nešťastných okolností se seznámí s Julianem – slavným zpěvákem – a vzniká mezi nimi prapodivný vztah. Oba si nesou rány z minulosti, mají své zásady a chtějí se věnovat kariéře, něco je ovšem k sobě neustále táhne a hudba mezi nimi vytváří čarovné spojení. Jenže život v této branži není jednoduchý, a tak se teprve budete divit, co můžou vyvolat média, kolik lidí pošpinit a kolik osudů zničit.

Řádky této knihy vás zanesou do prostředí slavných, na prkna Brodwaye a především k příběhu Juliana a Riley. Vztah těchto dvou postav můžeme sledovat z obou pohledů. Od první stránky, kdy se setkají, je cítit přítomná chemie a jiskření, které se postupem času přetavuje v neudržitelnou touhu. To vše se ovšem děje za postupného vývoje, pomalého poznávání a vzniká nám krásná slow burn romantická linka. Po celou dobu si kniha drží svou úroveň. Svižné dialogy, akce a spád, toho se určitě dočkáte. Ani tak vás ale autorka neochudí o filozofické chvilky nebo monology hlavních postav. V tomto směru je příběh skvěle vyvážen. Kniha by se dala nazvat oddechovou, ale neopomíná témata, která jsou se slávou úzce spojená. Alkohol, drogy a jeho následky, a především síla, se kterou umí média dělat divy, lidé se jí nechávají manipulovat a stačí tak málo, že se z úspěšného mladého umělce stane troska. Média, která mají na vztah Juliana a Riley zásadní vliv. Čeho všeho jsou schopné, a co si tito dva hrdinové nesou s sebou z minulosti, to se dozvíte právě v této knize, s úžasným playlistem a doplněné o texty nových písní.

Lovana
19.01.2023 5 z 5

Ještě předtím, než se mi tato kniha dostala do ruky jsem na ni slyšela samou chválu a já knihu samozřejmě musela taky číst, už proto, že mám ráda různé filmy s filmovou či muzikálovou tématikou.
Do knihy jsem se začetla prakticky okamžitě a stejně rychle jsem si oblíbila hlavní hrdinku Riley, která byla sympatická a sama si šla za svým snem, což se mi na ni velmi líbilo. Bavilo mě i prostřední prestižní školy, do které byl příběh zasazen. Oblíbila jsem si i členy skupiny. Skvělé bylo jistření mezi Riley a Julianem a jak k sobě pomalu nacházeli cestu.
Aby nebylo všechno jen usměvavé, autorka přidala i pár náročnějších témat zejména z prostředí známých osobností – závislost, bulvár, nedostatek soukromí či fakt, že ta známá osobnost neví, kdo ho má skutečně rád a kdo ho chce jen využít…
Celkově to bylo skvělé, a přestože má kniha poměrně hodně stran, tak já ji zfoukla raz dva.

Hodnocení 4,5*/5*

ElikaS
09.01.2023 3 z 5

Tenhle typ knížek z hudebního, potažmo hvězdného, prostředí mám moc ráda, takže jsem se na ní vyloženě těšila. Bohužel jsem byla trochu zklamaná. Jedná se o nejslabší knížku tohoto typu, kterou jsem zatím četla.
Příběh není nijak složitý, a přestože má autorka snahu řešit i závažná témata, jako třeba závislost, pouze klouže po povrchu a vůbec nenaplnila potenciál, který by knížka měla. A to je škoda. Knížka ve mě nevzbuzovala ani moc emocí, což je u romantiky vcelku problém.
Jedná se o jednoduchou oddechovku, která neurazí ani nenadchne.

meda2007
04.01.2023 5 z 5

Krásný čtivý příběh, který hladce plyne. Začetla jsem se do něj natolik že jsem ho slupka za jeden den.

Local_Bunny
16.12.2022 4 z 5

Musím uznat, že nejsem úplně cílovka na tenhle žánr, ale po tolika pochvalných recenzích jsem se rozhodla do knihy pustit. Ve finále to vůbec nebylo špatné, i když pár nedostatků kniha měla.
Jako první věc mě hrozně zaujalo prostředí prestižní univerzity, která pomáhá mladým lidem se rozvíjet na poli herectví či muziky. Stejně tak se v knize řeší spousta známých děl, jako třeba skupin nebo muzikálů. Hlavní hrdinka Riley mi byla velmi sympatická, jelikož ona sama chce také prorazit na prknech Broadwaye, ale zásadně sama a bez pomoci jiných. Během čtení jsem si ji oblíbila ještě více, jelikož je vážně hodně samostatná a moc neřeší svoje okolí. Seznámí se s Julianem, který již slávu má a to jako kytarista ve známé kapele. Jeho postava mě zpočátku moc neoslovila, ale později jsme si k sobě jakž takž našli cestu. Naopak jsem si hned oblíbila Aidana, který je prostě typická ukázka rockového zpěváka.
Autorka se zde hodně zaměřila i na stinnou stránku popularity - drogy, bulvár, využívání známých osobností. Toto téma se mi velmi líbilo a jsem ráda, že kniha nebyla jen sluníčková. Většina postav zde sváděla vnitřní boj se svými démony, tudíž romantika šla dost do pozadí a nebylo ji zase tolik, což pro mě vůbec není na škodu. Celkově je kniha dost slow - burn a postavy si dávají načas, což oceňuji, že po sobě hned neskočí a naopak se prvně poznávají.
Trošku problém jsem si našla v komunikaci hlavních postav - něco se stalo, on se bojí to říct, aby nezměnila názor, ona to neví, jenže to zjistí.. Tohohle nejsem moc fanoušek, ale chápu, že by potom moc nebylo na čem vystavět zápletku. Čtení mě nicméně i přesto bavilo, kniha se četla dobře a rychle, příběh je obohacen o texty písniček, tudíž takové příjemné zpestření.
Krom vnitřku bych osobně i vytkla obálku, jelikož zahraniční byla skvělá, ale to je zase otázka práv apod., ovšem já jako čtenář bych v knihkupectví po této obálce určitě nesáhla.
za knihu v rámci spolupráce děkuji Albatros Media

kristy.books
28.11.2022 4 z 5

Romantické príbehy z hudobného prostredia, to je moje, takže tento príbeh mi sadol. Mladé dievča, ktoré zbožňuje spev a chcelo by sa ním živiť, člen populárnej rockovej skupiny, intrigy, médiá bažiace po škandáloch, bláznivé fanúšičky, temné zákutia slávy... to všetko na vás čaká v tomto príbehu.

Na postave Riley autorka pekne ukázala, že ak chcete byť spevákom, nestačí len to, že viete dobre spievať. Za úspechom sa skrýva veľká drina, tréningy, správne dýchanie, trpezlivosť, viera v seba samého a mnoho ďalšieho. Na Riley bol kladený veľký tlak, preto sa ani nečudujem, ako bojovala so všetkými kastingami. Oceňujem na nej, že sa chcela presadiť sama a odmietala akékoľvek zvýhodnenie, len kvôli tomu, že sa kamarátila s členmi slávnej skupiny.

Julian už má to, o čom vždy sníval (a čo si tak tvrdo vybojoval). Zbožňuje vystupovanie pred ľuďmi a energiu, ktorú mu toto všetko dodáva. No sláva má aj odvrátenú tvár a Julian sa neraz popálil, preto je teraz veľmi opatrný, najmä v tom, akých ľudí si k sebe pustí. Ďalší členovia skupiny boli tiež sympatickí, páčilo sa mi hlavne priateľstvo Juliana a Ethana a to ich vtipkovanie. Ethan mal dosť problémov a niekedy by si zaslúžil jednu výchovnú za tie blbosti, ktoré trepal, ale bolo cítiť, že to nie je zlý chalan a chce so sebou niečo urobiť.

Romantická linka bola príjemná, vyvíjala sa pomaly, postupne, čo mám veľmi rada. Riley a Juliana to k sebe priťahovalo, iskrilo to medzi nimi, no pomerne dlho okolo seba krúžili, kým sa odhodlali k ďalšiemu kroku. Neraz som sa nad nimi prihlúplo usmievala.

Páčilo sa mi aj prostredie umeleckej školy, pripomenulo mi to hudobné filmy a seriály, na ktorých som vyrastala (vlastne ich rada pozerám aj teraz).

Priznávam, že na plný počet hviezdičiek to u mňa nebolo, no príbeh sa mi aj tak páčil. Dúfam, že sa dočkáme aj ďalších dielov tejto série.

Hatshepsut
21.11.2022 4 z 5

Poklidný romantický příběh z hudebního prostředí. Četlo se to velmi dobře a jsem zvědavá na další díly. Není to nijak originální téma, ale zase oceňuji v celku reálný vývoj a závěr autorčina vyprávění.

Andrejka91
20.11.2022 4 z 5

Pěkná oddechovka, žádné drama se nekonalo. Byla to spíš slowburn romance ale vyskytovalo se i těžké téma o závislosti, co knihu trochu okořenilo. Hlavní hrdinové byli milí, kniha se četla sama i když to nebylo nic nového.
Za mě lepší průměr a asi nepotřebuji číst znovu.

wendulka321
12.11.2022 3 z 5

Na jedno odpoledne dobrý, žádné wow to sice nebylo. Fajn oddechovka na kterou za týden zapomenu.

Miška935
06.11.2022 5 z 5

Naprosto skvěle napsana kniha, která me neskutečne bavila. Život hvězdy a začínající hvězdy musí byt opravdu těžký. Doufám, ze další díl bude brzo :)

Vampucha
04.11.2022 4 z 5

Trochu jsem se bála té hudební tématiky v knize, zda to nebude moc na sílu. Ale bylo to přesně tak akorát, aby člověk měl chuť si tu kapelu poslechnout a zároveň už nelezla na nervy.
V New Yorku se setkáváme s Riley, která sní o tom, že se stane zpěvačkou. Ale nemá peníze na drahé školné nebo soukromé učitele, tak chodí na konkurzy jen s tím co umí.
Riley šťastnou náhodou získá práci v bufetu prestižní hudební školy. A tady se nám příběh začne odvíjet a zamotávat. Potkává zde Juliana, člena velmi populární kapely. Jakožto zaměstnanec má zakázáno se s celebritami bavit, jenže se nějak stane, že se s Julianem začne kamarádit. Mezi oběma to v podstatě od začátku velmi jiskří, ale Julian nechce další začínající zpěvačku, která se teprve snaží prosadit. Má k tomu své důvodu z minulosti, které ho poměrně dost blokují i ve vztahu s Riley.

Tohle je snad první romantická kniha, kde spolu ústřední dvojice normálně komunikuje. Jako vážně, celkem dost věcí si dokáží vyřešit, protože i přesto, že Julian nemá téměř vůbec čas, prostě spolu mluví nebo smskují nebo cokoli. Bylo to docela osvěžující, když člověk nemusel kroutit hlavou a v duchu si říkat, bože tak spolu mluvte! Ale samozřejmě jsou věci, o kterých jeden či druhý mluvit nechce a tak je problém na světě.
Kniha je velmi čtivě napsaná, jak už to u těchto new adult příběhů bývá. Postavy jsou sympatické a to jak ty hlavní, tak i ty vedlejší které jsou v příběhu velmi důležité.
Je fajn, že se v knize řeší i nějaká další témata, jako je např. právě popularita a vyrovnání se s ní. Ale jsou tam i další věci a věřím, že je autorka rozvede v dalších dílech.
A co se autorce hodně povedlo, je vyšponovat tu romantiku a sexuální napětí mezi Riley a Julianem. Ta chemie mezi nimi je excelentní.
Kromě sympatických postav mi skvěle sedlo prostředí New Yorku.

Kniha je doporučována čtenářkám Mony Kasten a já určitě souhlasím.

MilackovaN
27.10.2022 5 z 5

Od knihy jsem nečekala nic převratného, ale velmi mile mě překvapila :-) Styl mi přišel podobný jako knihy od M. Zapaty, kterou zbožňuji. Postavy byly sympatické, takže si je člověk lehce oblíbí. Děj plyne rychle a nemá zbytečně přehnanou zápletku. Těším se na další díl.

Annyshga
27.10.2022 5 z 5

Konečně jsem zase jednou natrefila na knihu která mě úplně pohltila a nechtěla jsem aby skončila . Riley i Julese jsem si zamilovala a hltala každý řádek jejich osudu. Hudební prostředí mám v knize moc ráda, tady mi ale vadilo, že texty písní co složil jeden z hlavních hrdinů zůstaly nepřeložené a nemohly tak doplnit příběh. Je to velká škoda. Vztah mezi Riley a Julesem plynul pozvolna, někdo to kritizuje, mě to naopak úplně padlo do nálady. Příběh byl milý, jemný a řešilo se v něm i pár důležitých věcí. Skvěle bylo i střídání vyprávění z pohledu každého z nich. Jules občas přeháněl, Riley zas na svůj věk neřešila co by řešit měla ale nikdo není dokonalý. Během příběhu jsem si oblíbila i hlavního propagonisty a zpěváka kapely, a tak doufám, že se s hrdiny Posledního songu setkám i v dalších dílech.

Majka1979
17.10.2022 5 z 5

Príbeh mladého dievčaťa, ktoré tak veľmi túži dostať sa na pódiá. Ale na to musí byť naozaj dobrá. A tak chodí z konkurzu na konkurz, snaží sa presadiť, ale jediné, čo počuje je to, že ešte potrebuje na sebe zapracovať.
Ako sprevádza jedno dievča do školy (cudzinku), aby sa nestratila, tak pri vchode započuje rozhovor jednej ženy, ktorá sa rozčuľuje. A tam cíti svoju šancu. Ponúkne sa jej, že ona je servírka a pomôže im. Teší sa, že bude aspoň takto blízko svojho sna, pracovať ako servírka na škole, kde sa vyučuje spev (čo jej nikdy nevyšlo) a bude spoznávať ľudí, ktorí milujú hudbu rovnako ako ona.
Ale netuší, čo všetko ju čaká. Že ten život na pódiách nie je vôbec ľahký. Stretáva členov jednej skupiny a tí si ju obľúbia. Hlavne keď jednému z nich zachráni život.
Jej život sa začne uberať tým správnym smerom. Ale naozaj je to len o šťastí a talente alebo je to o tom, že tvorí pár (hoci len kamarátsky) s jedným slávnym spevákom?
Čo všetko zažije, čím všetkým si prejde, čomu všetkému je vystavená a ako jej táto "sláva" zmení život si prečítate v tomto úžasnom príbehu

Kudík
15.10.2022 4 z 5

Opět hezký, pozvolný příběh z prostředí okolo skupiny Beyond Sanity, umělecké školy a prken muzikálové Broadwaye s dávkou sympatických postav, kde se již nyní těším na další díly, konkrétně na ten třetí s Ally a Ethanem. Sice se mi občas něco nepozdávalo, ať již u lehce naivní, ale jinak skvělé Riley, anebo u Juliana a jeho přístupu k situaci se Summer a přátelstvím v rámci kapely, kam se začlenil cca před čtyřmi lety, ale jsou to jen drobnosti. Komu se líbí série a jednohubky z podobného prostředí nebo ražení v podání autorek jako je Callihan, Zapata, Scott...., ten si i zde přijde na své.

Mistylady
03.10.2022 3 z 5

Mám ráda knihy, které začnu číst a než se naděju, je konec. Tak tahle to nebyla. Za mě osobně se moc táhla. Byla sice moc hezká, milá, jemná, ale pro mě tam chybělo vzrušení, napětí, chemie mezi hlavními hrdiny byla taková moc něžná, mdlá.

Co mi vadilo byly anglické texty. Jasný, anglicky umím, já si to můžu přeložit, ale proč to není v knize přeloženo? Klidně tam mohly být oba texty nebo jen česky, aby čtenář věděl, o čem zpívá.

Poté, co jsem četla Idol, Manažer a Jax od Callihan, mi tohle přišlo jako slabý odvar těchto knížek.

natalieelen
29.09.2022 4 z 5

Před čtením jsem o téhle knížce skoro nic nevěděla (vlastně vůbec nic), takže jsem neměla žádná očekávání - to se nakonec ukázalo jako super věc.
Riley a Julian
Měli mezi sebou tu správnou energii a chemii️ strašně jsem je shipovalaa

Navíc se mi líbilo prostředí New Yorku, zpěváků a známých osobností.

Celý ten příběh byl poutavý a čtení mě moc bavilo!

Pokud máte chuť na nějakou super romanťárnu - read this!
Děkuju Humbooku za knížku v rámci #spoluprace diky Humbookblogerum

pro ženy erotika romantika kariéra rock

Nicole Böhm
německá, 1974