Poslední píseň

Poslední píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41815/bmid_posledni-pisen-V2W-41815.jpg 4 818 176

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Song , 2009

Kačaba79
14.08.2019 5 z 5

Půjčeno na dovolenou jako lehké čtení k moři a předčila očekávání. Autora jsem neznala a mohu říct, že si ho přidám ke svým oblíbeným. Kniha mne nadchla. Pohled na svět dospívajících, jejich myšlení a celkové rodinné vazby a i šťastný konec. Přečteno jedním dechem.

katynais
08.08.2019 3 z 5

Americká klasika, přijde mi to vše tak předvídatelné. Kdo ale chce romantiku, tak ji dostane i dobry konec. U tehle mi ukapla i slza u smutne pasaze. Dokonce jsem i chvili zapochybovala o stasnem konci, ale nastesti se nekonal:)

Veruu95
08.08.2019 5 z 5

Poslední píseň je prostě srdcovka, miluji jak knihu, tak film. Knihy od N. Sparkse mám celkově ráda, ale Poslední píseň spolu s Talismanem jsou prostě nejlepší :)

TheMelorry
22.07.2019 5 z 5

Nádherná, silná a emotivní kniha. Je ti dojemný romantický příběh o letní lásce, rodinných vztazícha ale také pomíjivosti života. Je až z podivem, že něco tak citlivého dokázal napsat muž. Po letech je to první kniha, u které jsem plakala.

lukozminova
30.06.2019 5 z 5

Úžasná jako všechny od Sparkse

denča1000
20.06.2019 4 z 5

Neskutečně silný příběh. Tušila jsem to od začátku, ale pořád jsem si říkala, že to tak neskončí, bohužel. Ze začátku hezký a poklidný děj a ke konci velice silný a smutný, až mi tekly slzy.

janyska13
16.06.2019 5 z 5

Tohle je prostě klasický Sparks, kterého tak ráda čtu. Romantika jak blázen, nějaká ta osobní tragédie k tomu a je to pecka. :)

Tejeja
06.06.2019

Knihy Nicolase Sparkse jsou čtivé všechny, i když přiznejme si, že jsou trochu na jedno brdo. Přesto ho mám ráda a i u Poslední písně jsem na konci rojila slzy. Krásný, ale smutný příběh, ale když se nad tím člověk zamyslí, konec je vlastně pozitivní, dojde k usmíření a o tom to je. Moc krásný příběh.

Knižní střípky
06.06.2019 3 z 5

Sedmnáctiletá Ronnie spolu se svým malým bratrem Jonahem přijíždí na prázdniny k otci. Jejich rodiče se před pár lety rozvedli a od té v doby se Ronnie potácí od jednoho problému ke druhému. Byť velmi nadějná klavíristka, od odchodu otce na klavír nesáhla. Spolu s Ronnie a Willem se procházíme po nádherných plážích, zachraňujeme želvy.... Troufám si říci, že Ronnie u otce zažije léto, na které nikdy v životě nezapomene. Léto, které ji zásadně ovlivní a změní. Najde zde lásku, znovu se vrátí ke své milované hudbě, její vztah s otcem se dá také do pořádku. Kromě toho, co vše získá, ji čeká jedna obrovská ztráta.
Nicholas Sparks napsal opět krásný příběh. Kromě lásky dvou teenagerů je zde velmi pěkné podána i láska otce ke své dceři. Ta se mi dostala pod kůži mnohem více.

4761
17.05.2019 5 z 5

Četla jsem již poněkolikáté. Tahle kniha. Tento příběh to je prostě má Srncová záležitost. Všem vřele doporučuji si přečíst. Stojí to za to!!

Ivka14
27.04.2019 4 z 5

Další milá knížka od tohoto skvělého spisovatele. Jako jeho každá knížka i tahle mě dohnala k slzám.

miša63
16.04.2019 5 z 5

Pohodové čtení o nalézání vztahů, které se přerušily a o porozumění mezi otcem a dětmi

pingu1
24.02.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh. Pěkně namíchaný koktejl lásky, přátelství, odpuštění, na konci slzička ukápne... Hlavní hrdinkou mladá dívka, chvílemi mi to přišlo spíš k zařazení do young adult, ale i tak se mi knížka líbila :-)

Akireee
16.02.2019 2 z 5

Za mě fajn počtení.

verunka93
27.01.2019 5 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Velmi dojemný příběh, který se vám při čtení vryje pod kůži. Velmi krásná knížka, u které si pobrečíte. Filmové zpracovaní se také povedlo. Doporučuji film i knihu.

Peťulka3
24.01.2019 5 z 5

Tak přemýšlím,proč se vlastně říká, brečet jako želva.

hnilda3
01.11.2018 5 z 5

Krásný dojemný příběh.

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Další krásný a smutný příběh. Ale u Sparkse s tím už počítám dopředu a chystám si kapesníky. :-)

Kizi
02.08.2018 4 z 5

Nádherná knížka, která mě svým dějem naprosto uchvátila. Příběh o první lásce, o zklamání, nemoci a odpuštění. Kniha, která se stala součástí mé knihovny :). Doporučuji :).

Leňulaaa
21.07.2018 5 z 5

Kniha, kterou už jsem přečetla asi potřetí. Je krásná, dojemná a velmi chytlava. Opět mám po dočtení smíšené pocity - jak smutku tak radosti. Tema mě zasáhlo možná proto patří tato kniha k mým nejoblíbenějším.

láska zfilmováno hudba romantika léto

Nicholas Sparks
americká, 1965